Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekający płyn z układu chłodzenia.


Pan-Paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od paru dni zaczął uciekać mi płyn z układu. Silnik 1.9 AFN. Namierzyłem wyciek przynajmniej tak mi się wydaję. Woda cieknie pod autem za prawym kołem z pod osłony termicznej i ścieka po wózku na ziemie. Co za przewody wodne mogą być w tej części auta? Gdzie może być nieszczelność? Co sprawdzić? Podłoga u pasażera sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chłodniczy ma charakterystyczny zapach i kolor.

Plama pod autem dużo powie.

Weź i połóż kawałek białej kartki to się przekonasz czy to płyn chłodniczy czy woda.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie lałem wodę póki mrozów nie ma. Ucieka mi zbiorniczek w dwa dni. Też na początku myślałem że skrapla się klimatyzacja. Ale tej wody jet za dużo zwłaszcza że teraz klima tak nie pracuje. A co kolega ma namyśli że pompa wody? Pompa wody jest z przodu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła nagrzewnica paść, szyby parują jakoś mocniej niż powinny? dziwny zapach w wozie na ciepłym nawiewie? chociaż jak wodę lejesz to możesz nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody puszcza przez uszczelniacze lub sama w sobie może być pęknięta. Zdejmij osłone z góry, zrób kilka km i zajrzyj pod maskę przy zgaszonym silniku, jak paski klinowe są mokre, to pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na pewno nie bo jest z przodu silnika, a tu chodzi o inną część auta. Szyby nie parują bardziej. Dzisiaj zdjąłem schowek pasażera i tam też sucho. Nie mam już pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś te paski czy suche? Obejrzyj też łączenia przewodów, czujniki, śrubki z obudowy termostatu czy dokręcone prawidłowo, sam zbiorniczek może być pęknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pompa na pewno nie bo jest z przodu silnika, a tu chodzi o inną część auta. Szyby nie parują bardziej. Dzisiaj zdjąłem schowek pasażera i tam też sucho. Nie mam już pomysłów.

Jak już schowek zdjąłeś to poszukaj lejka, jest po lewej stronie - przy konsoli - jak Ci się uda go ściągnąć łatwo zobaczysz czy to tamtędy leci. Ktoś wyżej wspomniał: połóż tekturę/gazetę tam gdzie cieknie i zobacz co to za płyn. glikol od razu poznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...