Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cięzko odpala na zimym silniku Pomocy!


Strusio011

Rekomendowane odpowiedzi

No a dasz rade namalować? Chętnie zobaczę to na rysunku :DKolego i jak tam sytuacja? Ja dziś napisałem do dwóch osób o cenę tego czujnika oryginału i też pewnie będę zamawiał i zmieniał, a Ty jak zmieniłeś to pochwal się efektami :D

Strusio a sprawdzałeś cewkę?

Chyba podjadę do jakiegoś komisu i spróbuje się dogadać z gościem na podmiankę cewki i przejażdżkę, żeby ocenić, nie chodzi mi teraz tylko o poranne palenie.

https://youtu.be/XnJG4P_Mj-I

U mnie tak odpala po całej nocy w garażu.

Mam to samo....po nocy identycznie odpala...po chwili na jałowym ogrody skaczą, jak się rozgrzeje to obr w normie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzialasz cos z tym tematem?

Ja będę patrzył na przepustnice i odme, a jak to nic nie da to pewnie czujnik położenia walu korbowego bo wszystko przepatrzone i dalej nie działa :D

Strusio, wymieniłeś ten czujnik ?

Podziel się z nami efektami :)

A może w tym wszystkim to rozrusznik być wadliwy? Kręcić kręci ale słabo więc to może być już jakiś znak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem czujnik temp. i dalej mi ciężko odpala, już nie mam pojęcia co to może być, a fajki od cewki też mogą powodować słabe odpalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po paru dniach i niskich temperaturach odpalił znowu trochę ciężej...zakręcił z 6 razy i odpalił...na moje oko to jest problem z pompką paliwa ewentualnie filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje, że coś pompa paliwa, robiłem ostatnio logi to wszystko dobrze, vag nie wywala żadnego błędu, przepustnica wyczyszczona na błysk - adaptacja zrobiona, odmy całe, świece nowe, kable nowe ngk, jeszcze muszę zmienić fajki od cewki bo nie zaglądałem tam nawet i nie wiem w jakim są stanie i poluję na używkę cewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik pracuje równo to cewka jest ok.

U mnie to jest tak ,że przekręce kluczyk zakręci trochę (wystarczy 1sek) wylącze zapłon i znowu przekręce i zapali odrazu.

Rozumiem ,że to może być tylko problem z paliwem tzn pompka, filtr lub regulator ciśnienia paliwa.

Edytowane przez 7ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie nie działa silnik równo, ma jakieś wahania o +/- 20 obrotów na biegu jałowym i czuć na siedzeniu, że trzęsie. I nie wiem czy trzeba całą kompletną cewkę zmienić czy same fajki od cewki ?

Regulator to jest ten dzyndzel nad przepływomierzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciśnienia jest na listwie wtryskowej na jej początku .

Cena ok 130/150pln

Wymiana bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie sprawdzić to jakoś czy jest niesprawne czy tylko wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze....

najlepiej jak wymienisz na nowy i zobaczymy różnice. Po zamontowaniu wyłącz akumulator na kilkanaście minut.

W moim przypadku jest dokładnie tak samo jak tutaj

Po wymianie czujnika temperatury cieczy silnik kolejny dzień odpala bardzo ładnie tak jak powinien.

Na logikę możliwe, że czujnik był nie od tego modelu lub był zepsuty.. czujnik podawał błędną temperaturę i silnik odpalił bez ssania... tak to sobie tłumaczę..

Edytowane przez 7ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujnik wsadziłeś? Ori czy zamiennik? Ja zmieniłem na czujnik 4 piny firmy FAE i dalej ciężko pali.

7ka dasz rade nagrać filmik jak Ci odpala po postoju całonocnym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny czujnik.

A film ... spróbuję coś ogarnąć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ori ale zamiennik, do ori ori byś musiał 100 zł dopłacić, wtedy miał byś ori :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie jaki i sam czujnik jest z symbolami audi i vw do tego nr oryginalny części... czy to zamiennik? Chyba w Niemczech zamiennik nie może mieć tego samego nr Części ani znaczków wtedy byłoby to niezgodne z prawem czyli podróbka itp..zamiennik to zamiennik.

Obiecany film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piz*u, ale kozacko pali :)

Wielkie dzięki za filmik, w końcu mam porównanie..

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...