Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI - Dławienie silnika


devey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pany mam poważny problem z autem... Ciągnie się już od jakiegoś czasu, ale ostatnio się mocno nasilił.

Mianowicie podczas jazdy po mieście (w trasie jadąc > 100 tego nie doświadczyłem) w losowych momentach zapala się kontrolka ESP i samochód gaśnie, dzieje się to głównie przy dojeżdżaniu do świateł, czy zwalnianiu przed rondem. O dziwno też nie za każdym razem gaśnie, czasem kontrolka zapali się na 2-3 i nic więcej. Problem występuje losowo jak już pisałem, może trafić sie 5 razy pod rząd albo nie występować przez 2 tygodnie. Zgłupiałem już co może być przyczyną, dlatego proszę Was o pomoc.

Jedyna wspólna cecha tych zachowań to dwa błędy (pojawiają się zawsze razem):

1. 18071 - Control Circuit for PD Injectors: Short to Plus
P1663 - 35-10 - - - Intermittent

2. 18265 - Load Signal: Error Message from ECU
P1857 - 35-10 - - - Intermittent

Poszperałem trochę w necie i wydałem trochę pieniędzy na mechaników... Było czyszczenie i doginanie wtyczek od wiązki pompowtrysków, nic nie dało. Była wymiana wiązki na nową i też nic nie dała. Była wymiana przepływki - auto lepiej się zbiera ale problem dalej występuje, egr też był wymieniony - bez rezultatu.

Przepływkę i egr pożyczyłem od kolegi. Używki ale działające. Była wymiana intercoolera bo tamten podobno był nieszczelny. Dodam, że obroty nie 'falują'

Wrzucam logi pompowtrysków i proszę o jakieś sugestie:

http://vaglog.pl/log-013_018_023_zf6hw.html

Jeśli trzeba wrzucić logi robione oddzielnie to też mam zrobione.

Wrzucam też log statyczny mojej przepływki :

http://vaglog.pl/log-003_OuL48H.html

chyba deko dziwny?

Sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny, będę wdzięczny za sugestie,

pozdrawiam.

ps?: czy umierająca uszczelka pod głowicą może coś takiego powodować? Pytam bo dopiero na przyszły piątek jadę do magika na sprawdzenie jej kondycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Problem udało się rozwiązać :banan: Pomógł mi człowiek pracujący na co dzień w ASO, przegrzebał instalację i znalazł wpiętego powerboxa... Heh, jak kupowałem to poprzedni właściciel powiedział mi, że jest podniesiona moc do 170km zmodyfikowaną mapą. Ciekawi mnie czy sam nie wiedział czy sprytnie oszukał? ;/ Temat do zamknięcia. Może się komuś przyda taka informacja.

Edytowane przez devey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...