Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Głośniejsza praca silnika


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w ostatnim czasie niepokoi mnie, że silniczek zaczął głośniej pracować. Nie słychać tego na biegu jałowym, ale przy przyspieszaniu dźwięk jest nieco głośniejszy i jakby "dudniący". Im wyższe obroty tym bardziej jest to zauważalne. Kiedyś jak w mojej Corsie C 1.4 było za mało oleju o jakiś litr :decayed: to właśnie był podobny, dudniący dźwięk. Oczywiście w tej chwili z olejem nie ma problemu, wymiana była robiona 8.000 km temu. Autko ma przejechane 173.000km, w moich rękach od przebiegu 167.000km. Wcześniej regularnie serwisowane w Deutschland, po wymianie kompletnego rozrządu, pasków napinaczy itp. Objawy pojawiły się jakieś 1000km temu. Silnik ma swoją moc, zbiera się jak wcześniej, nie dymi, nie ma żadnych lagów, soft jest seryjny.

Czy to mogą być objawy padającego Turbo ? Czy da radę to sprawdzić podłączając VAGa ? Czy jest ktoś w Trójmieście kto pomógłby mi się temu przyjrzeć i zdiagnozować problem ?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w tej chwili z olejem nie ma problemu, wymiana była robiona 8.000 km temu.

a sprawdzales od tamtej pory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zacznij od sprawdzenia autka Vagiem .... a co za oliwe tam zalałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piero no to niestety serwis lub zakład znający sie na tych autach.Musi to ktoś obsłuchać bo na odleglosc ciężko badzie postawić jakakolwiek diagnoze nie słysząc silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie od razu zmierz ciśnienie oleju.

Żeby potem nie było kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Panowie od 6 dni jestem w PL i tankuje tylko V power diesel - juz 2 razy i jedyne co jest pewne to to - ze przestalo bujac na jalowym :good: w spalaniu, osiagach itp nie widze zadnej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...