Skocz do zawartości
IGNOROWANY

uwagi dtyczace 1.6 ALZ


xspeed99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Panowie czy warto sie zainteresowac audi a4 1.6 ALZ z roku 2001 ??

jakie sa typowe usterki tego silnika ?? jak to znosi gaz ??

chodzi mi konkretnie o ten silnik ...

mam do kupienia audi wlasnie z tym silnikiem w niemcowni i sam nie wiem ... auto ogolnie w super stanie ...

Edytowane przez xspeed99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi ci o ALH czy AHL? ALH to diesel a ahl to 1.6 benzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie silniki 1.6 w audi są bardzo dobre do gazu. Prosta 8 zaworowa głowica bez problemu znosi gaz.

A usterki jak w każdym 15 letnim samochodzie, może być tak, że wszystko będzie ok przez następne 5-10 lat, a może być tak, że przez pierwszy rok będzie trzeba pół samochodu wymienić :P.

Ale ogólnie to bardzo ekonomiczny silnik pod względem utrzymania/napraw :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam-miałem kilka latek 1.6 ahl zrobiłem nim prawie 200 tyś na gazie i do silniczka nie zaglądałem. Przy sprzedaży na szafie ok 370 tyś i autko chodziło super. Usterek silnika brak, koszty napraw znikome-jeśli rozrząd zrobisz sam to coś ok 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się jaki silnik tam siedzi.. dokaldnie 1.6 ALZ

edytowalem juz pierwszy post czyli ogolnie 1.6 mozna smialo brac :)

jakies sugestie dotyczace np intslacji wystarczy zwykla sekwencja czy potrzeba jakas super :)

Jak sie juz dowiedzialem ALZ to jakas unowoczesnione 1.6 czym to sie roznilo i jak z usterkowoscia ??

Ta konkretna audi jest bezwypadkowa i przebieg na chwile obecna 205 tys km (potwierdzony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies sugestie dotyczace np intslacji wystarczy zwykla sekwencja czy potrzeba jakas super :)

Dobra sekwencja IV generacji (np STAG QBOX plus;sterownik ten posiada autoadaptacje OBD - fajna sprawa) oraz porządny montaż i ustawienie daje wiele lat bezproblemowej jazdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies sugestie dotyczace np intslacji wystarczy zwykla sekwencja czy potrzeba jakas super :)

Dobra sekwencja IV generacji (np STAG QBOX plus;sterownik ten posiada autoadaptacje OBD - fajna sprawa) oraz porządny montaż i ustawienie daje wiele lat bezproblemowej jazdy :P

do gazu to jeszcze troche :) najpierw wypadalo by nim pojezdzic i zobaczyc co to jest tak na prawde i jak to hula :)

spalanie gazu pewnie kolo8-9 litrow /?

jak z olejem w tych silnikach ??

podpowie ktos cos jeszcze ???:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie gazu pewnie kolo8-9 litrow /?

Zależy czy miasto czy trasa (można zejść nawet poniżej 8l) i od tego kto jaką ciężką ma nogę :P

jak z olejem w tych silnikach ??

Jak silniczek jest zdrowy i jeździł na dobrym oleju z regularnymi wymianami, to nie trzeba dolewać między wymianami. Olej najlepiej syntetyk, ostatecznie półsyntetyk (proponuje Liqui Moly) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i autko kupione :)

stoi na podworku :)

zobaczymy co dalej :) olej ma zalany 10/40 wiec zmienial nie bede :) zaleje pewnie shell ewentualnie castrol :)

Jak uważasz, ale ja na pewno bym nie zalał castrolem (dobry olej do zniszczenia silnika). To, że silnik był zalany pół-syntetykiem nie stoi na przeszkodzie by zalać pełnym-syntetykiem

Proponuje zapoznać się z poniższym artykułem - warto

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=25&t=117981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie auto i ostatnio kupiony sharan jezdzi na shellu :)

kolega astra h z19dth na shelu ma najechane 350 tys :) i nadal pelny syntetyk :)


ja osobiscie podchodze do zmiany oleju tak ze na gestszy.... osobiscie boje sie wyciekow i hydro... moze byc ale nie musi....


DSC_0534.jpg

a to moj nabytek jeszcze w de w oczekiwaniu na tablice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy alz i ahl są podobne do siebie konstrukcyjnie?  Chodzi o przekładke alz na ahl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 21:52, KULARESKO napisał:

Czy alz i ahl są podobne do siebie konstrukcyjnie?  Chodzi o przekładke alz na ahl.

DLA POTOMNYCH

Silnik 1.6 ALZ montowany chyba od 2000r nie wiem,który miesiąc nie jest przemienny z innymi kodami silników.Napewno nie z AHL

Róznice w mocowaniu osprzętu oraz dwumasa,która alz posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...