Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Uluksusowienie" audi a4 b5


CreShu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ktorego nie moglem znaleźć na naszym forum, ( może źle szukałem nie wiem ). Więc chodzi o to .. jak wiadomo audi a4 b5 produkowana w latach 94-01 no a mamy 2016 wiec już niektóre nasze egzemplarze są pełnoletnie a jak wiadomo z autem nie jest jak z winem, że im starsze tym lepsze. Przechodzę więc do rzeczy moja audi 97r, swoje lata już ma wiadomo coś już skrypi coś trzeszczy itp. Chciałbym spytać czy macie jakieś pomysły aby jazda tym autem choć jest przyjemna dawała komfort jak auto z lat 00+. Cisza w środku dobre wygłuszenie na dołkach żaden plastik nie skwierczy. Dość mocno mnie to irytuje a nie chce sie rozstawać ze swoją audi ;) Co do drzwi podczas jazdy skrypią uszczelki więc mam pomysł aby zmienić sworznie w zawiasach gdyż mają luz i przez to drzwi chodza góra doł, może to troszke usztywni. a dalej ? miał ktoś podobne koncepcje dot. audi aby jazda nią sprawiała samą radość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie ma co kombinować, twoje auto ma 19 lat, ma prawo coś tam skrzypieć. Myślę, że z plastikami nic nie zrobisz, ewentualnie rozłożyć i złożyć, ale to może dać efekt odwrotny. Co do drzwi to myślę, że twój pomysł jest ok, ma szanse powodzenia. Trochę dziwi mnie, że skrzypią u Ciebie plastiki. Ja mam Avanta z '98 i ani plastiki mi nie trzeszczą, ani drzwi nie opadają wszystko w stanie wręcz idealnym. Mój dziadek już z 10 lat jeździ sedanem z 1998 (fakt, że w bardzo bogatej wersji) i też nic takiego się nie dzieje.

Jeszcze co do tego starzenia się, to myśl, że współczesna motoryzacja idzie w złą stronę i jednak coraz starsze auta są coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wlasnie irytujace jest skrypienie drzwi uszczelek i jakis plasticzek sobie grzes w kokpicie przydzwania i o to mi chodzi. bo poza tym w desce czy boczki nie skrypia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uszczelki skrzypią te je nasmaruj jakimś środkiem do konserwacji uszczelek. Polecam k2 sill, kosztuje 9 zł i jest na większości stacji benz. Bedziesz miał przy okazji zabezpieczenie przed przymarzaniem uszczelek. Co do sprzypienia plastików to pierwsze słyszę żeby w B5 coś skrzypiało. U mnie czy w upał czy mróz nic nie słychać w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadnięte drzwi na zawiasach przez co drzwi ocierają o uszczelki na nierównościach to uroki jazdy na zawieszeniu 1BE na naszych super drogach. Chcesz namiastkę luksusu to musisz wymienić zawias na jakiś bardziej miękki np 1BA i wygłuszyć drzwi jakimiś matami.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadnięte drzwi na zawiasach przez co drzwi ocierają o uszczelki to uroki jazdy na zawieszeniu 1BE na naszych super drogach. Chcesz namiastkę luksusu to musisz wymienić zawias na jakiś bardziej miękki 1BA czy coś.

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no ocieraja to prawda drzwi opadły bo gdy je otworze moge normalnie ruszac gora dol i czuc luz . 1BE jest sztywniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czuje.. ojca dieselek przyjemniejszy w jezdzie a ja sie zastanawialem dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do jakiegoś Opla w podobnym wieku co Twoja A4 to wtedy sobie posłuchasz jak skrzypią czy stukają plastiki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sie tak nie chwal tym gwintem, bo tu chodzi o wypowiedź na temat tego zawieszenia, a że z niego zakpiłeś nie podając powodu to nie wiedział o co chodzi.

Co do tematu, mnie też skrzypi kolumna środkowa, i nie wiem co z tym zrobić, możliwe, że rozbiore i poskładam na jakichś smarach do plastików, bo to pewnie wina temperatury, gdy było ciepło żaden plastik mi nie skrzypiał, a dobrze, że przeczytałem o tym środku do uszczelek, bo drzwi mi przymarzają i trzeba szarpać :D

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W lecie cisza a zimą delikatnie środkowa deska rozdzielcza coś przyskrypi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...