Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

"Uluksusowienie" audi a4 b5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Temat ktorego nie moglem znaleźć na naszym forum, ( może źle szukałem nie wiem ). Więc chodzi o to .. jak wiadomo audi a4 b5 produkowana w latach 94-01 no a mamy 2016 wiec już niektóre nasze egzemplarze są pełnoletnie a jak wiadomo z autem nie jest jak z winem, że im starsze tym lepsze. Przechodzę więc do rzeczy moja audi 97r, swoje lata już ma wiadomo coś już skrypi coś trzeszczy itp. Chciałbym spytać czy macie jakieś pomysły aby jazda tym autem choć jest przyjemna dawała komfort jak auto z lat 00+. Cisza w środku dobre wygłuszenie na dołkach żaden plastik nie skwierczy. Dość mocno mnie to irytuje a nie chce sie rozstawać ze swoją audi ;) Co do drzwi podczas jazdy skrypią uszczelki więc mam pomysł aby zmienić sworznie w zawiasach gdyż mają luz i przez to drzwi chodza góra doł, może to troszke usztywni. a dalej ? miał ktoś podobne koncepcje dot. audi aby jazda nią sprawiała samą radość ?

Opublikowano

.

Edytowane przez uszol

Opublikowano

Stary, nie ma co kombinować, twoje auto ma 19 lat, ma prawo coś tam skrzypieć. Myślę, że z plastikami nic nie zrobisz, ewentualnie rozłożyć i złożyć, ale to może dać efekt odwrotny. Co do drzwi to myślę, że twój pomysł jest ok, ma szanse powodzenia. Trochę dziwi mnie, że skrzypią u Ciebie plastiki. Ja mam Avanta z '98 i ani plastiki mi nie trzeszczą, ani drzwi nie opadają wszystko w stanie wręcz idealnym. Mój dziadek już z 10 lat jeździ sedanem z 1998 (fakt, że w bardzo bogatej wersji) i też nic takiego się nie dzieje.

Jeszcze co do tego starzenia się, to myśl, że współczesna motoryzacja idzie w złą stronę i jednak coraz starsze auta są coraz lepsze.

Opublikowano
  • Autor

Najbardziej wlasnie irytujace jest skrypienie drzwi uszczelek i jakis plasticzek sobie grzes w kokpicie przydzwania i o to mi chodzi. bo poza tym w desce czy boczki nie skrypia

Opublikowano

Skoro uszczelki skrzypią te je nasmaruj jakimś środkiem do konserwacji uszczelek. Polecam k2 sill, kosztuje 9 zł i jest na większości stacji benz. Bedziesz miał przy okazji zabezpieczenie przed przymarzaniem uszczelek. Co do sprzypienia plastików to pierwsze słyszę żeby w B5 coś skrzypiało. U mnie czy w upał czy mróz nic nie słychać w środku.

Opublikowano

Opadnięte drzwi na zawiasach przez co drzwi ocierają o uszczelki na nierównościach to uroki jazdy na zawieszeniu 1BE na naszych super drogach. Chcesz namiastkę luksusu to musisz wymienić zawias na jakiś bardziej miękki np 1BA i wygłuszyć drzwi jakimiś matami.

Edytowane przez --Rafcio--

Opublikowano

Opadnięte drzwi na zawiasach przez co drzwi ocierają o uszczelki to uroki jazdy na zawieszeniu 1BE na naszych super drogach. Chcesz namiastkę luksusu to musisz wymienić zawias na jakiś bardziej miękki 1BA czy coś.

:polew: :polew: :polew:

Opublikowano
  • Autor

A no ocieraja to prawda drzwi opadły bo gdy je otworze moge normalnie ruszac gora dol i czuc luz . 1BE jest sztywniejszy ?

Opublikowano

A nie czujesz tego? 1BE były głównie w takich wersjach jak nasze, diesle i słabe benzyny czy oski zazwyczaj mają 1BA

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie czuje.. ojca dieselek przyjemniejszy w jezdzie a ja sie zastanawialem dlaczego...

Opublikowano

Wsiądź do jakiegoś Opla w podobnym wieku co Twoja A4 to wtedy sobie posłuchasz jak skrzypią czy stukają plastiki :D

Opublikowano

.

Edytowane przez uszol

Opublikowano

Już sie tak nie chwal tym gwintem, bo tu chodzi o wypowiedź na temat tego zawieszenia, a że z niego zakpiłeś nie podając powodu to nie wiedział o co chodzi.

Co do tematu, mnie też skrzypi kolumna środkowa, i nie wiem co z tym zrobić, możliwe, że rozbiore i poskładam na jakichś smarach do plastików, bo to pewnie wina temperatury, gdy było ciepło żaden plastik mi nie skrzypiał, a dobrze, że przeczytałem o tym środku do uszczelek, bo drzwi mi przymarzają i trzeba szarpać :D

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie. W lecie cisza a zimą delikatnie środkowa deska rozdzielcza coś przyskrypi. ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.