Skocz do zawartości
IGNOROWANY

słabe odpalanie na zimnym


las3rr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem. Otóż od jakichś 2-3tygodni, strasznie słabo mi odpala na zimnym, sprawdziłem już świece ( wszystkie sprawne), przekaźnik słychać że pracuje, pompa się pociła, ale dostała nowe uszczelki i ustawiona dawka startowa, filtr ropy wymieniony.

Problem nie zniknął, i jest to samo. Nie wiem już gdzie mam szukać, może ktoś podpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed robotą było 46, a teraz mieści się w przedziale 49-53

Edytowane przez las3rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie była, ponieważ nie posiadam takich "specjalnych" przyrządów do tego, a oddanie komuś tego na stół i zapłacenie mu nie mało za samo, to podziękuje.

Edytowane przez las3rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ paliwowy szczelny? Może paliwo się cofa, łapie lewe powietrze.

To jest możliwe, ale, pod maską wycieków nie widzę, a przy zbiorniku (pływaku) wszystko ok, a dalej gdzie idą przewody, to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze wszystkie wężyki czy na pewno są dobrze zaciśnięte i czy nie mają żadnych uszkodzeń. To, że nie kapie nie oznacza, że jest szczelne. Filtr jest dobrze dokręcony? Uszczelnienie podgrzewacza paliwa lubi płatać figle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie, nie była, ponieważ nie posiadam takich "specjalnych" przyrządów do tego, a oddanie komuś tego na stół i zapłacenie mu nie mało za samo, to podziękuje.

Takie urządzenie to koszt około 80 plnów, w zakładzie grosze za usługę wezmą.

Gorzej zaczął odpalać po wymianie czegoś czy z uwagi na niskie temp?

Po jeździe zgaś wóz i posłuchaj pod maską czy w pobliżu wężyków i filtra paliwa nic nie syczy. Wóz ma chodzić bez zaworków zwrotnych, to nie dokładaj. Możesz jeszcze podmienić węże w okolicy filtra paliwa na przezroczyste - popatrzysz czy nie ma bąbli powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...