Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze słabymi światłami 3 opcje


KMY DODEKk

Rekomendowane odpowiedzi

Podejście do z góry ustalonych przepisów to już sprawa indywidualna, rozumiem, że jakby ci zakazali pić wody ze studni i powiedzieli, że możesz pić tylko kupną w butelkach to byś się stosował. W porządku, twoja wola, ja bym miał to w d*pie.

Co do faktów.

Ja akurat w ostatnim czasie często trafiałem na kogoś z chińskimi ksenonami, ale w zwykłym halogenie...

Wtedy jest to makabra i jakbym mógł to zwracałbym tym ludziom uwagę, bo takie światło w halogenie jest bardzo oślepiające i TUTAJ SIĘ ZGODZĘ.

W soczewkach to nie występuje i dlatego nic nikomu do tego jak ktoś chce sobie zamontować.

Zdajesz sobie sprawę, że np. wymóg samopoziomowania jest idiotyzmem i do niczego nie prowadzi, gdyż działa ono na postoju, a nie podczas jazdy?

Jedynie wymóg wycieraczek uznaję za w miarę sensowny, bo brudny reflektor to mało światła.

Mnie osobiście najbardziej na dziurach i górkach oślepiają ori xenony, bo są dużo mocniejsze oraz takie elementy z halogenami gdzie jeden w powietrze drugi w dół.

Nie korzystałeś, to nie powielaj bzdur, skupiaj się może na faktach.

Dla twojej wiadomości, reflektory soczewkowe w A4 są plastikowe a nie szklane i bardziej niszczy je wsadzenie żarówek 130%, bo dają za dużo ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podejście do z góry ustalonych przepisów to już sprawa indywidualna, rozumiem, że jakby ci zakazali pić wody ze studni i powiedzieli, że możesz pić tylko kupną w butelkach to byś się stosował. W porządku, twoja wola, ja bym miał to w d*pie.

Za przeproszeniem z d**y to jest ten przykład, dalej idziesz w zaparte ewidentnie nie mając racji. Podejście do przepisów to jest indywidualna sprawa i owszem, możesz się do nich stosować albo liczyć się z sankcją za ich nieprzestrzeganie. Niehomologowane źródło światła w lampie kwalifikuje się do wlepienia mandatu karnego i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, jeżeli dla ciebie wystarczającym uzasadnieniem do łamania przepisów jest to, co do tej pory zaprezentowałeś to ja nie mam pytań.

Ja skupiam się wyłącznie na faktach. Przede wszystkim reflektor soczewkowy oślepia tak samo jak tradycyjny. Samopoziomowanie lamp w aucie wyposażonym w fabryczny ksenon jest DYNAMICZNE- działa podczas jazdy w sposób ciągły. Jeżeli ciebie na drodze oślepia nowe auto, w którym pomimo wertepów na drodze silniczki w lampach robią co mogą, aby utrzymać wiązkę światła to zastanów się jak mocno daje po oczach podskakujący na wybojach grat z chińskim zestawem hid? Jeżeli nie świeci sobie sporo poniżej założonego ustawienia lamp to gwarantuję, że zdecydowanie bardziej toto oślepia. Wrzuty do mojej osoby i twoje mało fachowe podejście do tematu przepisów i oświetlenia tego nie zmieni.

Dla mnie dalsza dyskusja nie ma sensu, nie bawi mnie taka mało inteligentna i niekonstruktywna rozmowa, oparta głównie na twoich subiektywnych odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale a4b5 nie miały dynamicznego poziomowania tylko statyczne ,więc także oslepialy na wybojach.

Jeśli pominąć kwestie legalności to hid nie różni się od ori xenona mając na myśli tylko i wyłącznie oslepianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...