Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze słabymi światłami 3 opcje


KMY DODEKk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem następujący, posiadam b5 przedlifta i zmieniłem lampy na poliftowe, troche kiepskie mianowicie TYC uzywane które są juz wypalone i kiepsko świecą, jazda w nocy w deszczu to porażka nic nie widać na żarówkach h7 dałem zestaw hid troche lepiej ale d*py nie urywa i nie wiem co zorbić.. Albo zregenerować odbłyśniki co przy tych lampach mi się nie opłaca bo są lekko uszkodzone.. ( kupiłem po taniości zobaczec jak to będzie wyglądać) 2. Kupić zamienniki jakieś nowe lub 3. zregenerować lampy przedliftowe.. Jaki jest mniej wiecej koszt regeneracji odbłyśnika przedliftowego ? I jeszcze jedno pytanie czy zakładał ktoś zestaw bix do przedliftowych lamp ? ma to sens czy nie bardzo ?

pozdrawiam :)

Edytowane przez KMY DODEKk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić lampy polift/ przedlift wedle uznania i zregenerować odbłyśniki- koszt rzędu 60-90 zł za sztukę i wywalić te hidy w diabły. Zabawa w dokładane ksenony ma sens tylko wtedy, gdy chcesz stracić dowód rejestracyjny i/lub narazić się na poważne kłopoty w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałem nie jednego kierowcę który miał w zwykłych lampach ksenony załączone, to strasznie oślepia innych kierowców. Nie polecam.
Ja mam przedliftowe i świecą naprawdę nieźle, wypolerowałem i zmieniłem na żarówki tungsram 120 % więcej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 97rok miałem reflektory boscha krótkie i długie były na H7 a przeciwmgłowe na H1 no i postojówka W5W. świtała byly bez zarzutu i co najważniejsze bardzo łatwo je rozebrac i wycziścić bo klosz z lampa jest tylko zapięty na 4 spinki


Jakie reflektory warto kupić zamienniki tyc/ depo czy org. valeo ? do 450 zł znajdę ladne lampy ?

bierz ori boscha


Jakie reflektory warto kupić zamienniki tyc/ depo czy org. valeo ? do 450 zł znajdę ladne lampy ?

w tej cenie kupisz ładne ori lamp polecam przedliftowe bosch

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie kupi też poliftowe valeo.jeżeli chce pobawić sie w przeróbkę.miałem przedliftowe boscha,świeciły dobrze.zmieniłem na zespolone valeo na ori xenonie.świecą równie dobrze ale za to auto wygląda młodziej.a niedawno kolega Bidzio przerobił mi te lampy na bixenon i teraz to dopiero świecą fest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz ori valeo.jakość wykonania jest dużo lepsz niż tyc/depo.za 450zł kupisz ładne lampy na h7,a jak dołożysz troszkę to możesz się kręcić za ori xenonami poliftowymi


tylko musisz dobrze sprawdzić bo większość lamp ma wypalone odbłyśniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest dobry odbłyśnik i czysta soczewka to nawet na zwykłej żarówce te lampy świecą przyzwoicie. hidy własnie wypalają odbłyśniki.co nie zmienia faktu że świecą lepiej od zwykłych żarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lapmy poliftowe,Tylko i wyłącznie ORI a nie tyc czy depo.wsadź w nie soczewki bix takie do których najłatwiej włożyć zwykłe zarówki h7 (polecam Intemo) i bedziesz miał bardzo ładne światła bihalogenowe i nie będziesz musiał się obawiać o problemy a policja ,przeglądem czy czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lapmy poliftowe,Tylko i wyłącznie ORI a nie tyc czy depo.wsadź w nie soczewki bix takie do których najłatwiej włożyć zwykłe zarówki h7 (polecam Intemo) i bedziesz miał bardzo ładne światła bihalogenowe i nie będziesz musiał się obawiać o problemy a policja ,przeglądem czy czymkolwiek.

ale samej soczewki Intemo nie znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie powielać mit, że HID'y w soczewce oślepiają - dobrze wyregulowane nie oślepiają bardziej niż ori xenony i policja wtedy też się niezbyt czepia.

Najlepszy efekt daje regeneracja odbłyśników i montaż HID'ów. Sama regeneracja nie daje satysfakcjonującego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie powielać mit, że HID'y w soczewce oślepiają - dobrze wyregulowane nie oślepiają bardziej niż ori xenony i policja wtedy też się niezbyt czepia.

Najlepszy efekt daje regeneracja odbłyśników i montaż HID'ów. Sama regeneracja nie daje satysfakcjonującego efektu.

Czytając takie posty strasznie nieraz żałuję, że jest tak mało rutynowych kontroli stanu technicznego na drogach. Jeżeli przy sprawnych czy zregenerowanych reflektorach na dobrej żarówce jest problem z widzeniem w nocy to może czas udać się do okulisty zamiast zakładać ryżowe ksenony i jeszcze namawiać do tego innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jeździ 50, a poza miastem 60 na ograniczeniu 90 to rzeczywiście nie potrzeba lepszych świateł.

Masz ochotę to sobie wyłącz w ogóle mijania i poświeć latarką z telefonu, kto ci broni?

Nie powielaj tylko idiotyzmów nieprawdziwych których nie zweryfikowaleś, bo wprowadzasz w błąd. Jak się nie znasz i nie masz porównania to się nie odzywaj.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie jeździ 50, a poza miastem 60 na ograniczeniu 90 to rzeczywiście nie potrzeba lepszych świateł.

Masz ochotę to sobie wyłącz w ogóle mijania i poświeć latarką z telefonu, kto ci broni?

Nie powielaj tylko idiotyzmów nieprawdziwych których nie zweryfikowaleś, bo wprowadzasz w błąd. Jak się nie znasz i nie masz porównania to się nie odzywaj.

Nie sprowadzaj mnie proszę do swojego poziomu robiąc jakieś dziwne założenia, ten tekst z latarką z litości już przemilczę. Odnośnie weryfikacji idiotyzmów to wybacz, ale ostatnio rzadko mam okazję mijać palantów z chińskim ksenonem w lampie, świecących po oczach na każdej nierówności drogi. Nie dlatego, że ludzie odkryli możliwość ustawiania świateł tylko w dzisiejszych czasach trzeba być naprawdę ignorantem żeby to z tym jeździć. Przede wszystkim:

- masz zamontowane w reflektorze niehomologowane źródło światła, auto nie spełnia wymogów dopuszczających je do ruchu i w razie wypadku możesz mieć BARDZO duże nieprzyjemności jak poszkodowany albo ubezpieczalnia się uprze i zacznie drążyć

- źle ekranowana przetwornica z zestawu hid sieje zakłóceniami i może narobić bałaganu w sterownikach auta

- tandetny palnik z powodu wysokiej emisji promieniowania UV niszczy odbłyśniki i szkło lampy

Twoja sprawa jeżeli dla ciebie powyższe nie jest problemem, dorabiaj sobie dziwną ideologię do nielegalnego procederu, ale namawianie innych do łamania przepisów nie jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...