Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie zamykająca sie klapa bagażnika.....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z klapą bagażnika po otwarciu nie chce się zamknąć. Tak jak by zamek nie chciał się zatrzasnąć.Choć czasami się zdarza ze się zamknie ale wtedy nie działa czujnik klapy i twierdzi ze jest otwarta.

Co z tym zrobić?

Opublikowano

mi tez pare razy tak sie stalo jak auto postalo na mrozie lub mylem auto cisnieniem i chialem sobie dobrze wyplukac nad tablica rejestracyjna. Moim zdaniem wina lezy po stronie zawilgoconego mikrostycznika klapy. Ja zdjalem tapicerke klapy bagaznika, zdjalem 2 wtyczki od mikrostycznika i dobrze rozgrzalem to wszystko suszarka w celu odparowania wilgoci w tym miktostyku. Po tym zabiegu wszystko wrocilo do normy. Mam nadzieje ze w Twoim przypadku bedzie tak samo :decayed:

Opublikowano
  • Autor

dzięki za rade zrobiłem tak jak powiedziałeś i pomogło :good:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Miałem podobny problem. Pomogło obfite spryskanie zamka WD40.

" PREPARAT DO USUWANIA WODY WD-40 - Skład WD-40 zapewnia niezwykle silne właściwości przywierania do metali. W pełni pokrywa powierzchnie, łącznie z mikroskopijnymi zagłębieniami nawet w obecności wilgoci. WD-40 przenika pod warstwę wilgoci tworząc barierę ochronną pomiędzy wodą i metalami. WD-40 jest izolatorem i szybko eliminuje spięcia spowodowane wilgocią. "

Pozdr. :)

  • 5 lat później...
Opublikowano

Witam,

trochę temat odgrzeję bo mam też problem z bagażnikiem, ale trochę inny, a mianowicie po zamknięciu auta z pilota bagażnik nie zamyka się w ogóle . . . Tak jakby zamek nie reagował. nie wiem co może być. Bezpieczniki sprawdziłem i są ok, jak nacisnę przycisk do otwierania bagażnika to się otwiera wszystko niby ok, tylko ze nie rygluje się (tak jak pozostałe drziw), Co może być przyczyną? Żadnych błędów na kompie nie ma. Bo tak samochód niby zamknięty, ale nie zamknięty. . .

Dodam że to A4 allroad.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Opublikowano

Z tego co pamiętam jak jeszcze czytałem instrukcję to jest opcja programowa wyłączenia zamka rygla klapy, czyli w skrócie z pilota otwiera się i zamyka autko całe oprócz bagażnika, ale to w b6, a w b8 myślę podobnie

Opublikowano

Dzięki kolego za podpowiedź, zaraz wezmę instrukcję i poczytam, może faktycznie coś pozmieniałem sam...

Opublikowano

Dzięki kolego za podpowiedź, zaraz wezmę instrukcję i poczytam, może faktycznie coś pozmieniałem sam...

Już czytałem oddziela się drzwi kierowcy i bagażnik ale samego bagażnika się nie oddziela. Także to nie to, zacząłbym od rozebrania i sprawdzenia czy napięcie dochodzi do silniczka itd.

Opublikowano

Hej,

no właśnie wyczytałem, że to nie to. (też bawiłem się ustawieniami i bez rezultatu) pewnie elektryka gdzieś coś nie łączy, tylko sprawa dziwna bo jak nacisnę z kluczyka to klapa się otworzy...

trzeba będzie tapicerkę zdjąć na bagażniku i zboczyć co się dzieje. Jak znajdę rozwiązanie to dam znać.

Opublikowano

Hej,

no właśnie wyczytałem, że to nie to. (też bawiłem się ustawieniami i bez rezultatu) pewnie elektryka gdzieś coś nie łączy, tylko sprawa dziwna bo jak nacisnę z kluczyka to klapa się otworzy...

trzeba będzie tapicerkę zdjąć na bagażniku i zboczyć co się dzieje. Jak znajdę rozwiązanie to dam znać.

Więc jeszcze Ci coś napiszę żebyś za bardzo się nie zapędził w rozbieranie bagażnika. Otóż w klapie ryglem jest sam zamek. a to że możesz otworzyć go ręką oznacza to że sterownik komfortu go nie blokuje ( programowo ). Bo to działa na takiej zasadzie że informacja o naciśnieciu przycisku otwarcia klapy idzie do sterownika a potem on decyduje czy daje sygnał na silniczek otwierający zamek( w zależności od tego czy centralny zamek jest zadziałany czy nie) a kiedy z pilota otwierasz bagażnik to nie ważne czy centralny jest zadziałany czy nie to klapa i tak się otworzy. Reasumując to Houston mamy poważniejszy problem.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Hej,

no właśnie wyczytałem, że to nie to. (też bawiłem się ustawieniami i bez rezultatu) pewnie elektryka gdzieś coś nie łączy, tylko sprawa dziwna bo jak nacisnę z kluczyka to klapa się otworzy...

trzeba będzie tapicerkę zdjąć na bagażniku i zboczyć co się dzieje. Jak znajdę rozwiązanie to dam znać.

Więc jeszcze Ci coś napiszę żebyś za bardzo się nie zapędził w rozbieranie bagażnika. Otóż w klapie ryglem jest sam zamek. a to że możesz otworzyć go ręką oznacza to że sterownik komfortu go nie blokuje ( programowo ). Bo to działa na takiej zasadzie że informacja o naciśnieciu przycisku otwarcia klapy idzie do sterownika a potem on decyduje czy daje sygnał na silniczek otwierający zamek( w zależności od tego czy centralny zamek jest zadziałany czy nie) a kiedy z pilota otwierasz bagażnik to nie ważne czy centralny jest zadziałany czy nie to klapa i tak się otworzy. Reasumując to Houston mamy poważniejszy problem.

Hmmmm, rozebrałem ale bez rezultatu.... za późno przeczytałem Twój post. Muszę się do kogoś z Lublina uśmiechnąć kto ma kompa i podpiąć pod niego samochód i zobaczyć co się dzieje i dlaczego.

Cholera gdyby żona nie nacisnęła w klapie bagażnika przycisku, który ją otwiera to do dziś dnia by jeździł w niewiedzy i bez strachu że coś jest nie tak, a dzięki temu cały czas mam świadomość że auto otwarte...

Sprostowanie, w kompie jest jednak możliwość wyłączenia samego zamka tylnej klapy ;) ale jak to zmienię to i tak nie działa. Moduł komfortu został ponownie wgrany czy coś tam i działa.

Czyli, jest możliwość aby wył. z centralnego tylną klapę bagażnika (mowa o avancie, nie wiem jak w sedanie) i nie będzie się ona zamykać

U mnie mimo zmian nie zadziałało, ale reset modułu komfortu (czy coś tam) pomogło i klapa działa jak należy ;)

Dzięki Windu83 za podpowiedzi

Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Mam rowniez problem z zamkiem klapy w B7 sedan. Moze ktos juz rozbieral zamek i wyjmowal mikrostyk i wie jak wyciagnac listwe podswietlenia? Dodam ze jest dodatkowo zamek na klucz i wlasnie on cos mi blokuje i nie moge wyciagnac listwy. Prosze o pomoc.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Wiatam , panowie mam problem z klapa bagażnika . Mianowicie gdy próbuje go otworzyć otwiera się tylko do połowy i koniec ani drgnie co może być przyczyna . Zamyka się normalnie czy możliwa wina siłowników ?? 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie a ja mam problem w swojej b8 wyglądający następująco. Nie mogę się dostać do bagażnika w żaden sposób „normalny” jedynie awaryjnie przez bagażnik manualnie otwierając zamek. Kiedy wciskam otwieranie bagażnika(w każdy z możliwych normalnych sposobów dostępnych) słychać silniczek jak pracuje, ale nie otwiera, ta praca jest dość głośna bym powiedział, tak jakby chciał otworzyć, ale coś się tam ślizga? Mam już wszystko rozebrane tylko zanim odkręcę sam zamek z modułem wole zapytać czy możliwe, że coś się tam spaprało i da się to naprawić czy trzeba kupić nową część? Z góry dziękuje. 

Opublikowano

Panowie to jest ta część, w tym plastiku, wie ktoś czy to można naprawić czy kupować już nową?  
 

0F6B2462-A481-4B23-A631-CDCB0DE959D5.jpeg

47712A7D-69F2-46CE-BE39-8A1FD69182C1.png

Edytowane przez Kris1909

Opublikowano

Kup nowy i będzie spokój. 

Opublikowano
52 minutes ago, Muskel1 said:

Kup nowy i będzie spokój. 

Tak zrobię, gra nie warta świeczki, tak z ciekawego tylko jak przyjdzie nowa część to rozbiorę, ale to chyba jest nienaprawialne 

Opublikowano

Mikrostyk się może wytarł.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Część wymieniona, wszystko działa jak należy, starej nawet nie rozbierałem, czas nie pozwolił. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.