Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jaki macie czas nagrzewania ?


yankees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W jakim czasie sie wam nagrzewa w aucie..tzn w jakim momencie czujecie ze leci cieplo z kratki.

U mnie jak wlacze ..to dopiero czuje cieplo po przejechaniu z 3-4km czy jest cos nie tak...juz sie zastanawiam czy to klima dziala czy tez zwykly wiatrak.

Jak stoje za jakims autobusem w korku i ten autobus mocno dymi to czuje ten zapach w srodku od tej klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok. 2 km zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewów tzn. wtedy otwiera się termostat.

Jak byś miał włączoną klimę to pojawia się śnieżynka na panelu klimy,

a to, że czujesz zapach spalin to normalne jak nie masz włączonego obiegu zamkniętego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo!

Ja jezdze bez tej sniezynki poniewaz nie wiedzialem co ona oznacza.Czyli jak jezdizlem bez sniezynki to co mi grzalo w aucie , czy to samo co w a ucie bez klimy..no tak jak w maluchy:)? Czyli nie powowoduje zwiekszenia spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz klime to spalanie może trochę wzrosnąć ale nie dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym zwykłym samochodzie ciepło idzie od płynu chłodniczego który nagrzewa się od silnika, no chyba że jest jakieś dodatkowe ogrzewanie typu webasto lub elektryczne (ale to przeważnie ma osobne sterowanie).

A jak czujesz spaliny to włącz obieg wewnętrzny wtedy nie zaciąga powietrza z zewnątrz tylko cyrkuluje powietrze które masz w aucie.

A śnieżynka oznacza klimatyzację która nie powoduje grzania tylko osuszenie powietrza dzięki któremu nie parują szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W jakim czasie sie wam nagrzewa w aucie..tzn w jakim momencie czujecie ze leci cieplo z kratki.

U mnie jak wlacze ..to dopiero czuje cieplo po przejechaniu z 3-4km czy jest cos nie tak...juz sie zastanawiam czy to klima dziala czy tez zwykly wiatrak.

Jak stoje za jakims autobusem w korku i ten autobus mocno dymi to czuje ten zapach w srodku od tej klimy

Po 1,5 - 2 km leci ciepłe, po 3 - 4 jest już cieplutko w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok. 2 km zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewów tzn. wtedy otwiera się termostat.

Jak byś miał włączoną klimę to pojawia się śnieżynka na panelu klimy,

a to, że czujesz zapach spalin to normalne jak nie masz włączonego obiegu zamkniętego...

termostat otwiera się na 87*C tak żę do tego czasu powietrze w aucie zdążyło by się mocno nagrzać termostat ma mało wspólnego z ogrzewaniem w środku auta

nagrzewnica jest połączona z małym obiegiem także jak odpalamy autko i włączamy grzanie to wentylator chłodzi motorek a chłodnice głowne są odcięte aż do osągnięcia prze silnik temperatury >=87*C

ja osobiście staram sie włączać grzanie tak po 3km zdrowiej dla silnika

ale mam takie wątpliwości u mojego znajomego golf V 1,9TDi jak odpali go to po 20 sekundach już leci letnie powietrze bez ruszania z miejsca i to zimą w mojej audi to nierealne niby golf młodszy 6lat

i pewnie ma czystszą nagrzewnicę kurcze chyba trzeba będzie ja płukać :kwasny: / ale takie pytanie po ilu km silnik 1,9TDI AJM powinien złapać 90*C na blacie tak w porę zimową do -10*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Dojeżdżam do pracy ok 15km, przy temp. -10st i włączonej klimie na 21st osiągam temp. silnika 90st dopiero przy 11-12 kilometrze. Nie wiem czy to normalna sytuacja bo mam autko od niedawna. Dodatkowo parują mi dość mocno szyby, wiem że wysuszanie powietrza w klimie zadziała dopiero powyżej 5 st, czy to może być tez problem filtra w kabinie?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9TDI nagrzewa się bardzo wolno, u mnie w 1.6 zaczyna grzać po 1-2km (temp silnika ok. 60st.), a 90 osiąga po drugi raz takim dystansie. Wszystko też zależy od obratów, jeżeli jadę 70 (2kRPM na 5.), to błyskawicznie silnik się rozgrzewa, jak toczę się w korku przy 1kRPM cały czas, to można czekać i czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu ok. 2 km zaczyna lecieć ciepłe powietrze z nawiewów tzn. wtedy otwiera się termostat.

Jak byś miał włączoną klimę to pojawia się śnieżynka na panelu klimy,

a to, że czujesz zapach spalin to normalne jak nie masz włączonego obiegu zamkniętego...

u mnie ko jakis 5-7min ale troche czytalem na ten temat to podobno normalne w audicach ze nagrzewanie jest stopniowe i mozolne

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ciepłego powietrza w aucie nasze niunie mają na wlocie do nagrzewnicy 3 świece żarowe które podgrzewają płyn i przez to tak szybko leci ciepłe powietrze jedna działa przy mniejszych temp a wszystkie 3 jak jest już bardzo zimno :wink4: a co do osiągnięcia 90stopnio przez silnik to zależy od temp zewnętrznej wiadomo że im zimniej tym wolniej silnik osiąga temp ponadto tak jak kolega wcześniej napisał wpływ ma to czy stoisz czy jedziesz itp :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czuje cieple powietrze (bez wlączonej klimy bo nie dziala :P) dopiero jak silnik ma jakieś 70-80 st.C nie wcześniej, a u mojej dziewczyny w Astrze 1,4 juz po chwili nawale cieplem :slina: więc chyba wina "dużego" silnika 1,9 ale mogę się mylić, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...