Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bierze olej 1.6 po zalozenieu lpg


janek79

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów


posiadam audi a4 b5 1.6 b/lpg 100km oznaczenie silnika ana


-mam problem z silnikiem , bierze olej , nie dymi , wymienilem uszczelniacze zaworowe ale nadal oleju ubywa


-dodatkowo w sobote jak odpalilem auto z nadmuchu, z tych trzech srodkowych kratek poszedl dym i smierdzialo spalonymi kablami


czy ktos mial cos takiego


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu 800 km dolewam około litry, zawsze pali sie kontrolka oleju koloru zultego, byl taki przypadek z eswiecila kontrolka oleju a temperatura silnika podnisla sie na miedzy 90 a 100 stopni jadac pod wzniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej jaki byl olej wedlug wpisu w ksiazce po sprowadzeniu auta z zagranicy to 10w40 a jakiej firmy nie wiem , ja gdy zamontowalem lpg zalalem mibil 1 10w40 i tak przez 10 tys km dolewalem olej przy zapaleniu si ekontrolki oleju, obecnie zalalem olej valvoline maxlife 10w40 i zrobilem juz na mim jakie ponad 2 tys km i dolalem okolo litra oleju

Jezeli okzaloby sie ze trzeba przeprowadzic remont to jaki jest koszt takiego remontu silnika ?


dodam ze gdzies czytalem ze te silniki lubia brac olej i to jest normalne


Na jakim oleju jezdzisz?

10w40 valvoline maxlife

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdżąc na 10W40 przez 2 tyś km dolałeś 1 L to sporo. Zakładając, że nie ma żadnych większych wycieków to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworowe puszczają, na pierścienie bym nie stawiał.Co do kosztów wymiany samych uszczelniaczy to zależy czy wymiana jest z głowicą na aucie czy po jej zdjęciu. Koszt samych uszczelniaczy nie jest duży, koszty robocizny przy wymianie uszczelniaczy z głowicą na aucie będzie trochę kosztowało 200 - 350 zł, strzelam w tym momencie, ale cena może być taka bo roboty jest sporo, rozrząd i wałek jego do zdjęcia a następnie rozpinanie zaworów , innymi słowy jest co robić. Zdejmują głowicę będzie trochę drożej bo dochodzi jeszcze planowanie uszczelki i to co wyjdzie po drodze może dotarcie zaworów plus robocizna samego demontażu i montażu głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdżąc na 10W40 przez 2 tyś km dolałeś 1 L to sporo. Zakładając, że nie ma żadnych większych wycieków to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworowe puszczają, na pierścienie bym nie stawiał.Co do kosztów wymiany samych uszczelniaczy to zależy czy wymiana jest z głowicą na aucie czy po jej zdjęciu. Koszt samych uszczelniaczy nie jest duży, koszty robocizny przy wymianie uszczelniaczy z głowicą na aucie będzie trochę kosztowało 200 - 350 zł, strzelam w tym momencie, ale cena może być taka bo roboty jest sporo, rozrząd i wałek jego do zdjęcia a następnie rozpinanie zaworów , innymi słowy jest co robić. Zdejmują głowicę będzie trochę drożej bo dochodzi jeszcze planowanie uszczelki i to co wyjdzie po drodze może dotarcie zaworów plus robocizna samego demontażu i montażu głowicy.

na poczatku jak okazalo sie ze bierze olej to oddalem auto do mechanika ktory wymienil wtedy uszczelniazce zaworowe, mam fakture na czesci chyba ze mnie oszukal, dodatkowo powinien moim zaDANIEM sprawdzic cisnienie na cylindrach by wykluczyc zuzycie pierscieni

dodatkowo dodam iz na koncu wydechy jest czarna tlusta maz jak by sadze z elejem przelalonym

Jak jeżdżąc na 10W40 przez 2 tyś km dolałeś 1 L to sporo. Zakładając, że nie ma żadnych większych wycieków to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworowe puszczają, na pierścienie bym nie stawiał.Co do kosztów wymiany samych uszczelniaczy to zależy czy wymiana jest z głowicą na aucie czy po jej zdjęciu. Koszt samych uszczelniaczy nie jest duży, koszty robocizny przy wymianie uszczelniaczy z głowicą na aucie będzie trochę kosztowało 200 - 350 zł, strzelam w tym momencie, ale cena może być taka bo roboty jest sporo, rozrząd i wałek jego do zdjęcia a następnie rozpinanie zaworów , innymi słowy jest co robić. Zdejmują głowicę będzie trochę drożej bo dochodzi jeszcze planowanie uszczelki i to co wyjdzie po drodze może dotarcie zaworów plus robocizna samego demontażu i montażu głowicy.

na poczatku jak okazalo sie ze bierze olej to oddalem auto do mechanika ktory wymienil wtedy uszczelniazce zaworowe, mam fakture na czesci chyba ze mnie oszukal, dodatkowo powinien moim zaDANIEM sprawdzic cisnienie na cylindrach by wykluczyc zuzycie pierscieni

dodatkowo dodam iz na koncu wydechy jest czarna tlusta maz jak by sadze z elejem przelalonym

teraz sprawdze dokladnie na ile km mi tego oleju wzial silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze wymieniał z głowicą na aucie czy głowica była zdjęta?

głowica nie była ściągnieta , uszczelniacze zostały wymienione bez jej demontażu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszczelniacze są nowe no to pozostają pierścienie lub wyciek, innych opcji znikania oleju nie ma. Jedyną opcją żeby coś zrobić bez rozbierania to płukanka. Jak stoją pierścienie to dobra płukanka powinna to ruszyć ale też nie koniecznie. Jak to nie pomoże to głowica w górę, miska olejowa w dół i tłoki na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszczelniacze są nowe no to pozostają pierścienie lub wyciek, innych opcji znikania oleju nie ma. Jedyną opcją żeby coś zrobić bez rozbierania to płukanka. Jak stoją pierścienie to dobra płukanka powinna to ruszyć ale też nie koniecznie. Jak to nie pomoże to głowica w górę, miska olejowa w dół i tłoki na wierzch.

a jaki koszt bedzie takiej naprawy jesli glowica pujdzie do gory, misa olejowa w dol i tloki na wierzch , co do plukanki to sprubuje i tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć dokładnie ale same częsci czyli, uszczelki, filtr, ole, płyn chłodzący, plus pierścienie i planowanie głowicy to już trochę wyjdzie. U zwykłego mechanika bez znajomości sądzę, ze w 1000 zł się nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta plukanka wygląda, czym się płacze silnik co za środek zastosować

Trudno mi powiedzieć dokładnie ale same częsci czyli, uszczelki, filtr, ole, płyn chłodzący, plus pierścienie i planowanie głowicy to już trochę wyjdzie. U zwykłego mechanika bez znajomości sądzę, ze w 1000 zł się nie zmieścisz.

juz rozpytywalem o naprawe jaki koszt bedzie , wiec sama glowica chca 700 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że skończy się wymianą silnika (racjonalnie myśląc) lub kosztownym remontem, który nie koniecznie przyniesie zamierzane efekty.


Jeżeli uszczelniacze są nowe no to pozostają pierścienie lub wyciek, innych opcji znikania oleju nie ma. Jedyną opcją żeby coś zrobić bez rozbierania to płukanka. Jak stoją pierścienie to dobra płukanka powinna to ruszyć ale też nie koniecznie. Jak to nie pomoże to głowica w górę, miska olejowa w dół i tłoki na wierzch.

Płukanką, to można ADP traktować, a nie ANA, które jest kiepskim silnikiem na alu bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że skończy się wymianą silnika (racjonalnie myśląc) lub kosztownym remontem, który nie koniecznie przyniesie zamierzane efekty.

Jeżeli uszczelniacze są nowe no to pozostają pierścienie lub wyciek, innych opcji znikania oleju nie ma. Jedyną opcją żeby coś zrobić bez rozbierania to płukanka. Jak stoją pierścienie to dobra płukanka powinna to ruszyć ale też nie koniecznie. Jak to nie pomoże to głowica w górę, miska olejowa w dół i tłoki na wierzch.

Płukanką, to można ADP traktować, a nie ANA, które jest kiepskim silnikiem na alu bloku.

to pozostaje tylko remont silnika bo co innego, kupic nowy silnik a skad wiem czy i tamten po zalozeniu nie okaze sie kiepski

ostatnio dolalem olej na 1100 km 0,4 l dolalem

Edytowane przez janek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wczesniej jaki byl olej wedlug wpisu w ksiazce po sprowadzeniu auta z zagranicy to 10w40 a jakiej firmy nie wiem ,

2. ja gdy zamontowalem lpg zalalem mibil 1 10w40 i tak przez 10 tys km dolewalem olej przy zapaleniu si ekontrolki oleju,

3. obecnie zalalem olej valvoline maxlife 10w40 i zrobilem juz na mim jakie ponad 2 tys km i dolalem okolo litra oleju

4. dodam ze gdzies czytalem ze te silniki lubia brac olej i to jest normalne

1. rzeczywiście serwisy w Niemczech często zalewają ten silnik 10W40 z beczki zwykle Liqui Moly.

2. nie czekamy aż zapali się kontrolka, częściej podnosić maskę i utrzymywać poziom prawie max. szczególnie lato.

3. taka ilość oleju to z wydechu musi walić czarna chmura jak nie lub tylko czasem to znaczy że olej się smaży w środku silnika, odparowuje i pozostaje w nim smoła, nagar.

4. z moich doświadczeń od 0,6-0,8 do 1,0-1,5 litra na 10 tys.km zależy od oleju /przy porównywalnym stanie silnika/, oczywiście trafiają mi się tacy co przyjadą po 10-12 tys. km i w silniku brak 1,7 lira oleju /kontrolka nie świeci i nie wiedzą do czego służy bagnet olejowy/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tego oleju bierze?

ostatni dolalem 0.4 l na 1100 km tak jak by po zalaniu valvoline maxlife zmniejszylo zyzycie oleju

1. wczesniej jaki byl olej wedlug wpisu w ksiazce po sprowadzeniu auta z zagranicy to 10w40 a jakiej firmy nie wiem ,

2. ja gdy zamontowalem lpg zalalem mibil 1 10w40 i tak przez 10 tys km dolewalem olej przy zapaleniu si ekontrolki oleju,

3. obecnie zalalem olej valvoline maxlife 10w40 i zrobilem juz na mim jakie ponad 2 tys km i dolalem okolo litra oleju

4. dodam ze gdzies czytalem ze te silniki lubia brac olej i to jest normalne

1. rzeczywiście serwisy w Niemczech często zalewają ten silnik 10W40 z beczki zwykle Liqui Moly.

2. nie czekamy aż zapali się kontrolka, częściej podnosić maskę i utrzymywać poziom prawie max. szczególnie lato.

3. taka ilość oleju to z wydechu musi walić czarna chmura jak nie lub tylko czasem to znaczy że olej się smaży w środku silnika, odparowuje i pozostaje w nim smoła, nagar.

4. z moich doświadczeń od 0,6-0,8 do 1,0-1,5 litra na 10 tys.km zależy od oleju /przy porównywalnym stanie silnika/, oczywiście trafiają mi się tacy co przyjadą po 10-12 tys. km i w silniku brak 1,7 lira oleju /kontrolka nie świeci i nie wiedzą do czego służy bagnet olejowy/.

zapomnialem dodac na samym poczatku z eolej jest koloru czarnego jak wycieram bagnet tak jak by sadze jakies w nim byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanką, to można ADP traktować, a nie ANA, które jest kiepskim silnikiem na alu bloku.

Skąd takie przekonanie że ANA nie nadaje się na płukankę?

Co do kosztów remontu i jego bezsensowności to się zgadzam w 100%, najczęściej ludzie przekładają silnik bo używany silnik do swojego auta wyrwiesz za porównywalne lub mniejsze pieniądze co chcą za głowicę.

Nie rozumiem tylko czemu kolega napisał, że dobrze zrobiony generalny remont może nie zmniejszyć ilości "zjadanego" oleju. Rozumiem, że każdy silniki trochę oleju będzie brał wynika to z samej budowy i zasady jego działania, ale wg mnie porządny remont powinien ograniczyć zużycie oleju do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bede robil plukanke wtym silniku i zobacze co sie bedzie dziac po plukance czy nadal bedzie brac olej czy nie , z tego co wyczytalem w ksiazce serwosowej instrukcji obslugi to te silniki 1.6 moga brac olej nawe 1l na 1000 km i to jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...