Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje na niskich obrotach po umyciu silnika


wlodziu130594

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 001.gif
Ostatnio zobaczyłem na internecie różne filmiki jak to ludzie myją swoje silniki (psiukają specjalnym preparatem do silników po czym spłukują wodą). Z racji że miałem brud pod maską chciałem też tak postąpić i umyłem silnik. Zdemontowałem akumulator i zakryłem dokładnie alternator na wszelki wypadek - chociaż wiele osób twierdziło że nie trzeba tak zabezpieczać auta, grunt zeby nie odpalać go od razu po myciu. włączyłem silnik po ok. 5 godzinach, wcześniej dokładnie ususzyłem całą komorę i dla pewności alternator ze sprężarki.
No i co, nie było problemów z odpaleniem silnika ale słychać było głośne dudnienie z rury wydechowej i wibracje silnika na niskich obrotach. pomiędzy 800-2500 obr silnik "wibruje", może nie krztusi się ale jest słaby, słabe przyspieszenie itd, ale nie gaśnie. Przejechałem się, na wyższych obrotach spoko- pojeźdźiłem 4-5 tyś, zrobiłem ze trzy odcinki na 7tys obr w miejscu - pomogło to i już nie ma tego dudnienia ale te wibracje na niskich obrotach nie zniknęły. Dodam że nie ma różnicy czy auto jest na pb czy lpg - efekt ten sam. Pytanie moje - co się mogło stać? czy pobrało wodę do mieszanki, czy coś z komputerem?
pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie napisałeś na forum przed robieniem takiej operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zobacz kolego czy nie masz wody na fajkach od świec zapłonowych wydmuchaj wodę z cewki od góry i powypinaj przewody popryskaj kontakt-spray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to co pisałeś, wypiąłem cewkę wysuszyłem świece i okolice i wszystko wróciło do normy :D :D dzięki wielkie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...