Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rejestracja samochodu


assur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zorientowanych w temacie rejestracji.

Kupiłem uszkodzoną S4 ale jest już sprawna i gotowa do jazdy :D ale...

Pani się bardzo oburzyła i stwierdziła że mój przegląd jest nieważny bo zostało wystawione beż dowodu rejestracyjnego i brakuje mi dodatkowego przeglądu które jest obowiązkowe dla samochodów uszkodzonych (OK to jest jasne).

Wróciłem do diagnosty po dodatkowy przegląd wszystko zrobione i wydawało by się że już po temacie.

Aleeee

Pani twierdzi że badanie podstawowe nadal jest nieważne bo powinno zostać wystawione najwcześniej z datą kiedy się otrzymałem dowód tymczasowy rejestracyjny a diagnosta mówi że wszystko jest ok i że on daty nie może zmienić.

Moje pytanie kto ma rację? Jak argumentów użyć w rozmowie z tą osoba? Czy zna ktoś jakąś ustawę na postawie której mogę się opierać albo się zapoznać i z której będzie wynikać co i jak?

Problem jest taki że do urzędu mam jakieś 300km więc odbijać się od okienka mi się nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal do kierownika WK, niech na piśmie przedstawi problem z paragrafami.

Bo widzę że bawią się z tobą jak pink pongiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zorientowanych w temacie rejestracji.

Kupiłem uszkodzoną S4 ale jest już sprawna i gotowa do jazdy :D ale...

Pani się bardzo oburzyła i stwierdziła że mój przegląd jest nieważny bo zostało wystawione beż dowodu rejestracyjnego i brakuje mi dodatkowego przeglądu które jest obowiązkowe dla samochodów uszkodzonych (OK to jest jasne).

Wróciłem do diagnosty po dodatkowy przegląd wszystko zrobione i wydawało by się że już po temacie.

Aleeee

Pani twierdzi że badanie podstawowe nadal jest nieważne bo powinno zostać wystawione najwcześniej z datą kiedy się otrzymałem dowód tymczasowy rejestracyjny a diagnosta mówi że wszystko jest ok i że on daty nie może zmienić.

Moje pytanie kto ma rację? Jak argumentów użyć w rozmowie z tą osoba? Czy zna ktoś jakąś ustawę na postawie której mogę się opierać albo się zapoznać i z której będzie wynikać co i jak?

Problem jest taki że do urzędu mam jakieś 300km więc odbijać się od okienka mi się nie widzi.

Kobieta wyjęta z rzeczywistości ;)

po zakupie samochodu uszkodzonego dokonujesz 2 badań:

- okresowe przed 1 rejestracją na terenie RP

- pokolizyjne

Procedura Twoja od zwyklej rejestracji przywiezionej fury różni się tylko tym, że masz dodatkowo wykonać badanie pokolizyjne. Gwoli ścisłości kolejność powinna być :

1. pokolizyjne

2. okresowe przzed 1 rej.

Większosc WK do kolejnosci sie nie czepia bo OBA badania są wykonane ..

Kobieta chce badania okresowego w dniu wydania dowodu rejestracyjnego miękkiego , to na jakiej podstawie zarejestruje auto skoro nie będzie miała danych potrzebnych do rejestracji które były by zawarte w DIP który jest przy badaniu okresowym... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zorientowanych w temacie rejestracji.

Kupiłem uszkodzoną S4 ale jest już sprawna i gotowa do jazdy :D ale...

Pani się bardzo oburzyła i stwierdziła że mój przegląd jest nieważny bo zostało wystawione beż dowodu rejestracyjnego i brakuje mi dodatkowego przeglądu które jest obowiązkowe dla samochodów uszkodzonych (OK to jest jasne).

Wróciłem do diagnosty po dodatkowy przegląd wszystko zrobione i wydawało by się że już po temacie.

Aleeee

Pani twierdzi że badanie podstawowe nadal jest nieważne bo powinno zostać wystawione najwcześniej z datą kiedy się otrzymałem dowód tymczasowy rejestracyjny a diagnosta mówi że wszystko jest ok i że on daty nie może zmienić.

Moje pytanie kto ma rację? Jak argumentów użyć w rozmowie z tą osoba? Czy zna ktoś jakąś ustawę na postawie której mogę się opierać albo się zapoznać i z której będzie wynikać co i jak?

Problem jest taki że do urzędu mam jakieś 300km więc odbijać się od okienka mi się nie widzi.

Kobieta wyjęta z rzeczywistości ;)

po zakupie samochodu uszkodzonego dokonujesz 2 badań:

- okresowe przed 1 rejestracją na terenie RP

- pokolizyjne

Procedura Twoja od zwyklej rejestracji przywiezionej fury różni się tylko tym, że masz dodatkowo wykonać badanie pokolizyjne. Gwoli ścisłości kolejność powinna być :

1. pokolizyjne

2. okresowe przzed 1 rej.

Większosc WK do kolejnosci sie nie czepia bo OBA badania są wykonane ..

Kobieta chce badania okresowego w dniu wydania dowodu rejestracyjnego miękkiego , to na jakiej podstawie zarejestruje auto skoro nie będzie miała danych potrzebnych do rejestracji które były by zawarte w DIP który jest przy badaniu okresowym... :)

Nie wiadomo jak auto było uszkodzone ;) , sam rejestrowałem niedawno a4 które było sprowadzone jako uszkodzone(uszkodzony silnik) i tak też było wpisane na F-vat, pojechałem zrobić przegląd i do wydziału komunikacji, i bez żadnego problemu przyjęli dokumenty i już mam twardy dowód... więc widać że Pani w okienku jest nadgorliwa.... wal bezpośrednio do kierownika, lub poluj na inna osobę przy okienku ;)

Edytowane przez Snap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba mieć miękkiego dowodu rejestracyjnego aby dokonać przeglądów?

Co to jest ten DIP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba mieć miękkiego dowodu rejestracyjnego aby dokonać przeglądów?

Co to jest ten DIP??

Nie trzeba . DIP - załącznik do badania Dokument identyfikacyjny pojazdu - okreslasz tam wszystkie dane potrzebne do rejestracji ktore odczytujesz z dowodu rejestracyjnego kraju pochodzenia i na których osoba w wydziale komunikacji sie opiera podczas rejestracji. Wielu klientów kupuję auto i mnie jako diagnostę nie informuje że na dokumencie zakupu jest adnotacja że auto jest uszkodzone bo chcą zaoszczędzić 94 zł ... Ale potem przeważnie wracają ... Co do rejestracji auta bez badania pokolizyjnego , to zwykle niedopatrzenie kobiety w WK.

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu. Składasz wniosek o rejestrację, dołączasz dokumenty, które posiadasz i niech sobie baba dywaguje, co ma z tym zrobić. Odmawiając zarejestrowania pojazdu musi podać przyczynę, powołując się na stosowne przepisy. Tak więc na pisemny wniosek musi odpowiedzieć pismemnie i to w ustawowym terminie. Jeśli przy tym babka mija się z prawdą, albo nadinterpretuje przepisy, to można jej szepnąć na ucho, że brak kompetencji zwykle staję się powodem zmiany stanowiska pracy z siedzącego na stojące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszej pomocy wiem że racja jest po mojej stronie i trzeba walczyć.

Teraz zostaje mi się tylko umówić i zarejestrować samochód :D

Jak Pani znów będzie miała swoje widzimisie to walę do kierownika. Dam znać jak mi poszło.

Dzięki wielkie za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...