Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawa w sądzie Ugoda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W maju tego roku miałem stłuczkę oczywiście ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie .Założyłem sprawę w sądzie termin rozprawy w styczniu .Ubezpieczyciel chce iść na ugodę .W wycenie jaką robiłem u niezależnego rzeczoznawcy wynika ze zaniżyli naprawę o jakieś 12000 o a chcą dać 6500 plus koszty sądowe .Nie wiem co robić ?W tych kosztach jest też to co wydałem na rzeczoznawce i na założenie sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to "nie po polskiemu" napisałeś. Ubezpieczyciel zaniżył koszt naprawy o 12000 zł - tak stwierdził rzeczoznawca niezależny. Chcą obecnie dać 6500 zł prócz tej kasy którą już otrzymałeś, czy jak? "Plus koszty sądowe" - to właśnie jest niezrozumiałe, bo skoro ugoda, to chcą uniknąć kosztów sądowych. Chyba, ze chodzi wyłącznie o zwrot wpłaconego przez Ciebie wadium, oraz kosztu ekspertyzy.

Zakładając taki temat (nie ukrywam, jest interesujący), wypadało by wyjaśnić pewne kwestie:

- o jaki samochód chodzi i jego rok produkcji, (w profilu masz 2001, czyli b6, co wskazuje, ze mogła to być szkoda całkowita, biorąc pod uwagę, że o 12 tyś zaniżono koszt naprawy).

- na ile ubezpieczyciel oszacował koszt naprawy.

- ile wynosił koszt naprawy oszcowany przez niezależnego rzeczoznawcę, (różnica 12 tyś to sporo),

- jaki wybrałeś tryb likwidacji szkody (serwisowy, czy kosztorysowy),

- czy pojazd naprawiłeś, gdzie i za ile,

- czy ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w kwocie odpowiadającej ich wycenie,

Wyjaśnienie tych kwestii pozwoli zobrazować całość tematu i może być pomocne dla innych.

Pozdrawiam. Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest warte 30000 wypłacili 6000. Niezależny rzeczoznawca wycenił szkode na 18000 czyli o 12000 za mało a chcą ugodę na 6500 .Tryb likwidacji wybrałem kosztorysowy .W e-mail od kancelarii jest napisane ubezpieczyciel proponuje zawarcie ugody i z tego tytułu chce zapłacić kwotę 6500+koszty procesu .A moje koszty to wadium, rzeczoznawca i jakaś wpłata do kancelarii w sumie 1400zł i teraz nie wiem czy to będzie 6500+ 1400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest warte 30000 wypłacili 6000. Niezależny rzeczoznawca wycenił szkode na 18000 czyli o 12000 za mało a chcą ugodę na 6500 .Tryb likwidacji wybrałem kosztorysowy .W e-mail od kancelarii jest napisane ubezpieczyciel proponuje zawarcie ugody i z tego tytułu chce zapłacić kwotę 6500+koszty procesu .A moje koszty to wadium, rzeczoznawca i jakaś wpłata do kancelarii w sumie 1400zł i teraz nie wiem czy to będzie 6500+ 1400?

Kolego jak sama nazwa wskazuje proponują ugodę, czyli porozumienie pomiędzy tobą a ubezpieczycielem. Dlaczego pytasz na forum co mają na myśli a nie ich ?? A co masz robić raczej nikt Ci nie powie bo Ty sam wiesz ile kosztowała Cię naprawa auta i czy będziesz stratny czy nie po zawarciu umowy. Zawsze możesz też jeszcze ponegocjować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pytasz na forum co mają na myśli a nie ich ?

Pyta, bo ma wątpliwości, czy się zgodzić.

A co masz robić raczej nikt Ci nie powie

Powie, bo sprawa sądowa jest na 100% wygrana, jeśli kosztorys niezależnego rzeczoznawcy został sporządzony poprawnie (nie jest naciągnięty).

Ty sam wiesz ile kosztowała Cię naprawa auta i czy będziesz stratny czy nie po zawarciu umowy.

To akurat nie jest istotne. Orzecznictwo sądów jest w tym przypadku jednoznaczne "ubezpieczyciel ma wypłacić odszkodowanie w kwocie pokrywającej szacowany pełny koszt naprawy i to niezależnie czy naprawa została dokonana, czy też nie" (poszkodowany może wszak sprzedać samochód w stanie uszkodzonym, a odszkodowanie i tak mu się należy).

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...