Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AMB] Ciężko wchodzą biegi


Koleś

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam Audi a4 b4 1.8T quattro [AMB] ostatnio zaczeły mi coraz ciężej wchodzic biegi najgorzej jest z 2 a nieraz wchodza bez problemu olej w skrzyni jest. Może ktoś spotkał sie juz z takim przypadkiem i wie co zrobić?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zdejmiesz mieszek od lewarka zmiany biegów to tam jest taka kulka biała. kup smar ,wcisnij tam troche i rozprowdz. po jakims czasie jak bedziesz jezdzi to powinno ustąpic ( mnie tak było). ew. mozesz na postoju troche pomieszac biegami zeby smar doszedł we wszystkie zakamarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zdejmiesz mieszek od lewarka zmiany biegów to tam jest taka kulka biała. kup smar ,wcisnij tam troche i rozprowdz. po jakims czasie jak bedziesz jezdzi to powinno ustąpic ( mnie tak było). ew. mozesz na postoju troche pomieszac biegami zeby smar doszedł we wszystkie zakamarki.

ok dzieki zrobie jak mówiłes i sie zobaczy czy coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że jak rano odpalam i jadę a jest teraz niec ozimniej to 1 i 2 bieg wchodzą dużo ciężej.... czasem 2 bieg to zs siła muszę....Po 10min przechodzi. Zadnych zgrzytów nie ma ale zastanawiam się czy nie zlac oleju nie przeplukac zalac ori olejem + uszlachetniacz... Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne ze jak jest zimno to biegi ciezej chodzą, a po czasie juz ok. olej i smary daja wiekrzy opór i dopiero jak sie rozgrzeją to przestają. olej w skrzyni mozesz wymienic dla własnego spokoju ale wątpie czy pomoze to w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Mnie obecnie przy niższych temp. 2-ka wchodzi nieco cięzej przez kilka minut. NIemam problemów z wrzuceniem , ale pozostałe biegi wchodza lekko. Myśle że wynika to też z tego że skrzynie ( wodziki ) z czasem dostają luzów , skrzynia nie jest już tak precyzyjna. 1 i 2 bieg najczęsciej używany w mieście , chyba najbardziej zużyte synchronizatory..

Olej jakbys wymieniał to kup ori lub naprawde dobrej marki . Słyszałem o historiach ,że po wymianie oleju (mimo że zalano odpowiedniej klasy i lepkości ) skrzynie dość szybko "padły"..

Jednakże , jeśli poziom oleju masz dobry to go nie ruszaj. Jak wymienisz będą biegi jeszcze trudniej wchodziły ( większa lepkość oleju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co najlepiej robic jak ciężko wchodzą

bo ja nieraz to musze je dobrze pocięgnąć żeby mi wskoczyła dwójka

Jeśli dźwignia jest dobrze wyregulowana , wszystko nasmarowane dobrze i nadal jest źle -> Kupić nowiutką skrzynię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w taki mrazie sprawdze stani doleje ceramizera jakiegos dobrego i pewnie głównym kryterium będzie cena... Jakis mały specyfik za stówe powinien chyba pomóc.

nie wiem jak z tym ceramizerem czy specyfikiem za stówke ale na forum jest sporo na ten temat i w wiekrzosci nie wypowiadali sie ludzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same objawy, musze po parkingu chwile na jedynce go przeciagnac i z wyczuciem mu 2 wcisnac, tez sie zastanawialem czy to moze jakas wada skrzyni, ele moj szwagier ma tak samo w swojej astrze, tylko jemu jak jest zimno to 1 i 2 nie chce wejsc :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze ze to jest norma w skrzyniach juz z przebiegiem i na niskiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.ja mam tak samo.wszystkie biegi wchodza super a ta cholerna 2 ciezko.probowalem na postoju i bez problemu wchodza.dziwna przypadlosc.dodam ze wymienilem olej w skrzyni i nic nie pomoglo jest tak jak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto sie poczeka do wiosny wtedy sie zobaczy czy bedzie poprawa gożej ja skszynia nie dotrwa do wiosny :confused4:

a czy to może być dlatego że gumy które trzymaja skrzynie są juz lużne i skrzynia sie buja i dlatego biegi nie chcą wejść, tak mii powiedział kolego mechanik dłóższy stażem odemnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto sie poczeka do wiosny wtedy sie zobaczy czy bedzie poprawa gożej ja skszynia nie dotrwa do wiosny :confused4:

a czy to może być dlatego że gumy które trzymaja skrzynie są juz lużne i skrzynia sie buja i dlatego biegi nie chcą wejść' date=' tak mii powiedział kolego mechanik dłóższy stażem odemnie,

[/quote']

sprawdź łapy zarówno pod silnikiem jaki i skrzynią u mnie właśnie to jest powodem ciężkiego wbijania biegów, zwłaszcza wtedy gdy objawy mają charakter przejściowy i raz jest wszystko OK a raz trzeba się mocno namęczyć z biegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...