Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wskaznik paliwa pokazuje zero


rba79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, ostatnio po zatankowaniu auta do pelna i przejechaniu 80km wskaznik paliwa spadl mi do 1/2, po nast 10km spadl calkowicie do zera i zapalila sie rezerwa,

po tym wszystkim tankowalem juz paliwo pare razy i dalej to samo, nieraz rezerwa zgasnie, wskaznik podniesie sie do polowy na pare sekund i to wszystko.

Dzisiaj podlaczylem vag`a skasowalem usterke odnosnie paliwa ale dalej jest to samo.

Ma ktos jakis pomysl co to moze byc ? uszkodzony czujnik, zawieszony przeplywomierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszony przeplywomierz ?

przepływomierz to chyba alurat nie ma z tym nic wspólnego bo on jest od powietrza a nie od paliwa. Chodziło Ci tutaj raczej o pływak, ktory jest połączony z czujnikiem poziomu paliwa. Gdybym miał obstawiać to raczej na ten czujnik właśnie bo to on podaję sygnał do wskaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc kolego zawieszony pływak, czujnik od niego, lub cos z zegarami. Napisz czy jak po 80km spada ci wskaznik o 1/2 to paliwo zostaje czy zeczywiscie ubywa o 1/2 bo moze nie ma problemu z niczym a jest naprzykład jakas dziura w baku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pisał, że tankował kilka razy więc sądze, że jakby znikało paliwo to by to zauważył i nie szukał winy w źle działającym wskaźniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło mi o pływak a nie przepływomierz :), dziury w baku niema napewno, pozatym tankowalem juz kilka razy i mysle ze pływak powinien juz sie"odwiesic"

Obstawiam tez czujnik paliwa,

Wiecie jak sie do niego dostac? trzeba demontowac zbiornik od spodu czy moze jest jakis prosty dostep do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plywak moze miec przetarte sciezki i "lapie" tylko na pewnych odcinkach... wykrec plywak, wlacz zaplon i sprawdz jak sie zachowuje wskaznik w momencie recznego ustalania pozycji plywaka...

wina tez moze lezec polaczeniach przewodow elektrycznych dochodzacych do plywaka lub do wskaznika na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy minusowe temp jakie mamy teraz maja wplyw na zawieszanie się pływaka? U mnie dzisiaj po przejechaniu 30 km zaświeciła się rezerwa i wskazówka spadła prawie do zera co mnie zdziwiło bo mialem ćwierć baku gdy ruszałem wiec zatankowałem 15l wskazówka pokazała ćwierć baku, pare godz później odpaliłem auto a tu wzkaźnik pokazuje połowe zbiornika. Nie miałem wcześniej z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez mrozy moze slabo kontaktowac przewod ktory idzie od czujnika/plywaka do wskaznika na desce... zobacz czy nie jest zasniedzialy, ewentualnie przeczysc i zobacz czy bedzie poprawa... ja kiedys w innym aucie tez mialem dziwne rzeczy z wskaznikiem paliwa i wina lezala w instalacji (konektorku wpinanym do plywaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

Mój ojciec miał podobny problem jak ty.

Wystarczyło że podgol pływak i wszystko wróciło do normy.

Radze abyś spróbował tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.

Mój ojciec miał podobny problem jak ty.

Wystarczyło że podgol pływak i wszystko wróciło do normy.

Radze abyś spróbował tego.

Co to jest"podgol pływak",bo jestem trochę starszy i nie kapuję.

Dziękuję.

Chodziło zapewne o "podgiął pływak", ale kolega zjadł literkę. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...