Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Miernik grubości lakieru


Rafaell

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem do czego bedziesz tego uzywal (zawodowo?prywatnie ?) i jak czesto ale moze pomysl o czyms do stali i alu,bedzie bardziej uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wykryć czy dany element był malowany trzeba wydać koło 500-800pln (profi kosztuje 1500)

bez przesady, znajomy ma taki za 300zł i jest w miarę dobry pokazuje grubość lakieru a jak jest szpachla to nic nie pokazuje(wtedy znaczy że jest szpachla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuję miernikiem za około 300zł i spokojnie można nim namierzyć lakierowany element. Wystarczy porównawczo pomierzyć warstwę lakierniczą i wszystko jest jasne. Szpachlę to można opukując auto znaleźć :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item514667456_miernik_grubosci_lakieru_auto_al_fe_mgl_mini.html

Ja mam taki i sprawuje sie zarabiscie...Wiem bo mamy w domu samochod od nowosci i wiem dokładnie gdzie malowany gdzie szpachla a gdzie oryginał, Naprawde polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item514667456_miernik_grubosci_lakieru_auto_al_fe_mgl_mini.html

Ja mam taki i sprawuje sie zarabiscie...Wiem bo mamy w domu samochod od nowosci i wiem dokładnie gdzie malowany gdzie szpachla a gdzie oryginał, Naprawde polecam

dzięki za konkretną poradę, właśnie się nad tym tez zastanawiałem oraz nad tym http://moto.allegro.pl/item515456415_miernik_grubosci_lakieru_mps_204_auto_fe_al.html bo ten pierwszy co pokazałem to odpada bo nie nadaje się do aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co ja Ci wstawiłem wygrał test auto światu - testowali kilka różnych :)

Dodam że pokonał dwa razy droższe mierniki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkretną poradę, właśnie się nad tym tez zastanawiałem oraz nad tym http://moto.allegro.pl/item515456415_miernik_grubosci_lakieru_mps_204_auto_fe_al.html bo ten pierwszy co pokazałem to odpada bo nie nadaje się do aluminium

No Ten tez powinien byc przyzwoity...

Ja Wiem tyle ze ten co ci pokazałem jest na bank w pożądku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego do tematu nie wniosę, ale powiedzcie mi - czy warto kupować taki miernik? W większości wypadków, nie potrzeba miernika, żeby określić, czy auto było malowane - zostają ślady polerki, rysy po papierze, zła faktura, przybrudzone uszczelki, ślady po taśmie, etc - element musi być pomalowany naprawdę profesjonalnie, żeby nie można było go odróżnić od reszty... Co do szpachli, to już ktoś się wypowiedział, że wystarczy opukać. Poza tym - czy jest sens wydawanie kilkuset, może nawet kilku tysięcy złotych na taki przedmiot? To, że coś było w aucie malowane, nie oznacza, że auto musi być powypadkowe - wg mnie, lepiej patrzeć w ten sposób na przeszłość auta, niż kupować drogie testery i sugerować się tylko stanem powłoki lakierniczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nic złego jak auto było tylko powtórnie pomalowane dla odświeżenia lakieru, chodzi o grubsze sprawy typu wpadki itp. Jak bym był lakiernikiem to bym nie potrzebował takiego czegoś ale że nie jestem to potrzebuje bo nie chodzi o kupno jednego auta tylko wielu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze kupując miernik myślałem ze posłuży mi do jednego auta tzn mojego, a przebadałem nim juz kilkanaście albo i więcej, chodzi o to ze po prostu nie każdy ma zdolności zęby zauważyć gołym okiem ze był malowany...np mój tez był bity z tyłu i z ta świadomością go kupiłem ale np a4 walonego z przodu bym nie kupił () miałem juz taka audi z 95 i niesamowicie kroiła wachacze... a czy tak wszystko zobaczysz na oko...hm nie jeden fachowiec juz mówił ze nie bity ja zmierzyłem a on później jak dokładnie oglądną mówi ze faktycznie bite...a stukając całe auto w poszukiwaniu szpachli.. :polew: bez przesady..dla mnie miernik to złota rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...