Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik skrętu koła - brak zasilania/ błąd ABS/ESP/Brakes


pawellike87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś musiałem zdjąć kierownicę, manetki i ten moduł w kształcie podkowy.

Chciałem założyć kierę z B7. Wziąłem niby wszystkie potrzebne graty, łącznie z taśmą airbag i podpiąłem ale jak się okazało, że na moim module nie da się zakodować, a nie chciałem kolejnych 300zł wydawać na kierownicę, więc oddałem wszystko i założyłem swoje stare części. No i nastąpił problem. Wywaliło błąd ESP/ABS i migająca na czerwono kontrolka hamulców (oczywiście ABS i ESP nie działają).

Po podpięciu pod kompa, wyskakuje info, że czujnik skrętu koła nie ma zasilania. Sprawdziłem bezpieczniki ale wszystkie ok. Czy mógł się uszkodzić ten czujnik od tak?

Dodam, że jak montowałem drugą taśmę airbag, to tam była taka mała wtyczka, która nie do końca pasowała z moją żółtą kostką, więc rozebrałem jej klips (da się podważyć i schodzi) i wpiąłem (ale chyba do góry nogami) i przyczepiłem trytytką (bo zdjąłem zatrzask z wtyczki).

Mogło gdzieś pójść zwarcie czy coś? Swoją taśmę airbag podpiąłem już tak samo jak była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w łapki i po schematach szukać gdzie powinno być zasilanie - tzn. na których pinach.

Jeśli jest zasilanie to szukaj w uszkodzonych pinach, może się któryś za bardzo "rozszerzył" i teraz nie ma styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, aby zdjąć jeszcze raz kierownicę i sprawdzić wszystkie styki na połączeniach tych modułów ? Szlag mnie już trafia, bo bezpieczniki sprawdziłem wszystkie a tu nadal lipa, nie ma zasilania na module :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...