Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Snieżynka nie chce się włączyć= poniżej 2 stopni to normalne.


7ka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kilka dni temu bez problemu chodziło itp...

Dzisiaj odpalam wciskamy Klime i nie chce wcisnąć się snieżynka...tzn jak trzymam to pokazuje symbol na klimatroniku (klima się nie załącza) puszczę palec i znika...

Parę dni temu kupiłem nowy akumulator i stąd że 3 dni bez akumulatora...

Grzebalem też przy filtrze kabinowym...i sprawdzałem ukryte funkcje klimatronika...

Przez głowę mi przyszło.,że może jak na zewnątrz jest -3 to dlatego nie chce się włączyć ale to chyba nie ma nic wspólnego...

Edytowane przez 7ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przez głowę mi przyszło.,że może jak na zewnątrz jest -3 to dlatego nie chce się włączyć

i to jest prawidłowa odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co pokazuje Klimatronik mam błąd 50,3 i 7,3.

Przez głowę mi przyszło.,że może jak na zewnątrz jest -3 to dlatego nie chce się włączyć

i to jest prawidłowa odpowiedź,

Czyli co...Jak jest zima to klima w audi nie działa?

Mam inne auto i też Klimatronik..tam bez problemu działa klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co pokazuje Klimatronik mam błąd 50,3 i 7,3.

Przez głowę mi przyszło.,że może jak na zewnątrz jest -3 to dlatego nie chce się włączyć

i to jest prawidłowa odpowiedź,

Czyli co...Jak jest zima to klima w audi nie działa?

Mam inne auto i też Klimatronik..tam bez problemu działa klimatyzacja.

W żadnym nie zadziała poniżej ustalonej temp, w b5 jest to +2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w innym aucie jest zwykla klima i działa od razu po całej nocy. A klimatronik w audi działa u mnie dopiero jak auto z 20km przegonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe, że klima nie działa bo mam te dwa błędy. Czujnik temperatury zewnętrznej oraz czujnik temperatury powietrza wewnętrznego.

Wczoraj najpierw grzebalem przy filtrze kabinowym więc może tamten czujnik jakoś się odlaczylem...

inne auto nawet przy -13 nie miało problemów z klimatyzacją...ale to inne auto a b5 inne ... ők skoro tak mówicie to tak musi być..

Macie rację! Czytam na forum niemieckim i potwierdzam się to o czym mówicie. Poniżej 2/3 stopni automatycznie klina jest dołączona.

Co nie zmienia faktu, że do wymiany mam dwa czujniki . Jak wymienic ten od filtra pylkowego czy jak mu tam...

Chyba znalazłem instrukcje

http://images.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.a4-freunde.com%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D61800%26d%3D1280870719&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.a4-freunde.com%2Fshowwiki.php%3Ftitle%3DAustausch%2Bfrischluft%2BTemperaturfuehler%2BG89&h=374&w=453&tbnid=F4rUIHs9nfYkYM%3A&vet=1&docid=r73uDaOi-80Y3M&ei=5gRFWI7GOoX6aZj6n-gO&tbm=isch&client=tablet-android-samsung&iact=rc&uact=3&page=0&start=0&ndsp=12&ved=0ahUKEwiO0bSwstzQAhUFfRoKHRj9B-0QMwgcKAEwAQ&bih=768&biw=1024

Edytowane przez 7ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zauważyć, że pojawienie się "śnieżynki" na zegarach w innych autach nie musi oznaczać włączenia klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą tak się zastanawiam czy jest możliwość jakaś aby obejść problem wyłączając/kodując gdzieś w sterowniku funkcję zabezpieczającą przed uruchomienie sprężarki w temp. 5 i mniej w odpowiedni sposób. Czy ktoś może miał z tym do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą tak się zastanawiam czy jest możliwość jakaś aby obejść problem wyłączając/kodując gdzieś w sterowniku funkcję zabezpieczającą przed uruchomienie sprężarki w temp. 5 i mniej w odpowiedni sposób. Czy ktoś może miał z tym do czynienia?

Przyłączam się do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...