Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik temperatury G62

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie ktoś może wymieniał w ostatnim czasie?

Kupować tylko ori z aso czy może jakiś zamiennik?

Gdzie on się dokładnie znajduje?

W ASO gość powiedział mi, że są dwa rodzaje szary i zielony ktoś wie od czego to zależy?

Dzięki za pomoc

Edytowane przez damian92x

Opublikowano

zielony czujnik ma numer 059919501A , powienien być za głowicą pasażera na rurze wodnej

szary jest od dodatkowej pompy płynu która uruchamia się jak zgasisz gorący silnik \

30 sekund w google i http://www.audizine.com/forum/showthread.php/385541-DIY-3.0-G62-Green-coolant-temperature-sensor

Edytowane przez Banan

Opublikowano
  • Autor

Z tego wynika, że G62 to ten zielony?

Szukałem w google i niestety mi się nie udało także dzięki za link.

Zamiennik warto założyć czy tylko ori?

Edytowane przez damian92x

Opublikowano

tak G2/G62 to ten zielony dokładnie - on daje temp. na zegary i do ECU

teoretycznie jak nie chcesz do tego wracać to ori , mam teraz zamiennik ( taki droższy ) od 3 miesięcy zobaczymy jak długo pochodzi , poprzedni ori wytrzymał 1.5 roku

Edytowane przez Banan

Opublikowano
  • Autor

tak G2/G62 to ten zielony dokładnie - on daje temp. na zegary i do ECU

teoretycznie jak nie chcesz do tego wracać to ori , mam teraz zamiennik ( taki droższy ) od 3 miesięcy zobaczymy jak długo pochodzi , poprzedni ori wytrzymał 1.5 roku

Jak objawiało się u Ciebie jego uszkodzenie? Ja u siebie mam błąd 16502 P0118.

Po odpaleniu na zimnym aucie nie chodzi na ssaniu tylko jakoś tak dziwnie, ale jak sprawdzałem temperature w VCDS to pokazuje mi temperaturę z G62 101 stopni, a z G42 7 stopni.

Jakby był uwalony to widziałbym normalnie temperaturę?

Jakiej masz firmy ten zamiennik?

1d6d8ac82aa84d5262e54de9e1aef07d.jpg

8d41b429605e9172efa1db3d2df8b604.jpg

Edytowane przez damian92x

Opublikowano

Tak.u mnie to samo było w Ecu 150 albo 160 C pokazywało

Powinieneś porównać z wartością z licznika

Niestety nie pamiętam jakiej firmy , kupiłem w Gordonie

Opublikowano
  • Autor

Czyli objawy z tym brakiem ssania na zimnym zwiazane na 100% z czujnikiem?

Czy wymieniałeś z czujnikiem zawleczkę i oring? Dają to w zestawie?

Edytowane przez damian92x

Opublikowano

W tym czujniku który kupiłem był zestaw

Opublikowano

Panowie jaka powinna być wartość przepływki na wolnych obrotach bez obciążenia Tyle co u Damiana ?

U mnie nie schodzi poniżej 7 z kawałkiem ma to znaczenie np kiedy jest nieszczelność w odmie i na wypadanie zapłonów ?
1d6d8ac82aa84d5262e54de9e1aef07d.jpg

Opublikowano

Rob, a sprawdzasz jak masz D czy P na skrzyni?

Ja mam jak na zdjęciu powyżej (P na skrzyni). A u Ciebie ile pokazuje?

A co do czujnika płynu, to zastanawiam się ile wspólnego z oryginałem z ASO ma allegrowy czujnik za 30zł (sprzedawany jako ori), spójrzcie:

https://drive.google.com/drive/folders/0B0dJexHLU-b8MS1xbk1ZUUgya1k?usp=sharing

:whistling:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Fakt pewnie było na D

Opublikowano

Jakby były nieszczelności to przepływka zaniżała by wartość bo jakas część powietrza byłaby poza pomiarem

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem czujnik na zamiennik firmy DELPHI w zestawie z oringiem i zawleczką. Problem rozwiązany :)

Opublikowano

Oby służył długo :)

Mi zamiennik za ok. 30zł (jakiś chińczyk raczej) działał zaledwie rok.

Opublikowano

rok to i tak długo :) Czujniki temp podobnie jak termostaty kupuje zawsze oryginały z ASO. Zwłaszcza do ASN'a który jest wrażliwy na przegrzanie.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Gdzie znajde ten czujnik? Macie jakis rysunek badz zdjecie? Bo wiem ze jeden jest na wezu przy chłodnicy a drugi?

 

Opublikowano

Tu masz czujniki i ich usytuowanie

WORKSHOP-MANUALS.COM

A4 Cabriolet Mk2 > Audi Workshop Manuals > Power unit > Motronic injection and ignition system (6-cyl.) > Mixture preparation system, electronic inj.,Gas > Servicing Motronic injection system > Exploded...

G62 jest przy grodzi nie daleko przepławki na rysunkach nr 20

 

Opublikowano

ok dziekuje. Jakiego on jest koloru?

 

Opublikowano

CZYTASZ czasem wątki od początku ??:facepalm:

Drugi post od góry..

Opublikowano

podziekował. Niedoczytałem :)

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.