Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI AFN Tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam pisze z prośbą pomocy od paru miesięcy męczę się z moim Audi, parę miesięcy temu zauważyłem pewien problem w audi przyspieszenie jest w miarę na biegu 1,2,3 na 4,5 jest strasznie słabe. Do 100km/h jest w miarę ale przekraczając 100km/h jest mega muł trzeba sporego czasu żeby przyspieszyła do 140- 150km/h taka jest jej teraz predkość maksymalna. I właśnie przy większej prędkości łapie tryb awaryjny musze zjechać na pobocze i zagasić i odpalić i jest już w miare do pewnego momentu i znów. W moim audi jest taki problem że nie da się połączyć z komputerem i nie da się zobaczyć co jest grane. Ale od tego czasu tak mam nową przepływkę ale i tak ją podmieniałem ale nic to nie dało, zawór N75 również podmieniłem nic rownize nie dało, tydzień temu wyciągnałem już nawet turbo które było regenerowane rok temu ale okazało się że to również jest nie to bo lekko geometria chodziła ale i tak ją wyczyściłem jeszcze raz bo pracuje w firmie regenerującej wiec to nie był problem. Ale to nic nie pomogło , kolejną rzeczą podmieniłem czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym bo czytałem że to może być to i byłem pewny że to bedzie to ale podmieniłem i znów Audi załapała tryb awaryjny. I już teraz nie mam pomysłów co jeszcze mogę podmienić albo sprawdzić, EGR nie sprawdzałem bo mam zaślepiony więc to nie powinna być jego winna.

Proszę o jakieś wskazówki bo już nie mam pomysłów

Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Opublikowano

Dużo osób na forach z twoimi objawami ma zapieczoną kierownice turbiny albo nieszczelną rurę od turbo

Opublikowano

Podcisnienia nie ma?

Opublikowano

Po pierwsze ogarnij podłączenie pod vcds i zrób logi, bez tego to wróżenie z fusów.

Wydasz kupę kasy na wymianę kolejnych elementów, a nie znajdziesz problemów.


kolejną rzeczą podmieniłem czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym

W AFN z '96 czujnik ciśnienia doładowani jest wlutowany w ECU.

Opublikowano

A no wlaśnie. To co wymieniłeś, to czujnik temperatury powietrza. Czujnik jest w ecu. I bardzo możliwe, że pękła rurka w środku ecu, która łączy czujnik z króccem. Najszybciej to po logach widać. W 010 grupie podajże. Ciśnienie atmosferyczne wtedy rośnie. Lub, zdejmij rurkę, i spróbuj w nią dmuchać, jak będzie mógł swobodnie dmuchać, to rozbieraj ecu, wytrzyj kompa z oleju, nowa rurka, i na każdym biegu do odciny. :decayed:

Opublikowano

Podjedź do mnie zaradzimy z Twoim problemem.

Opublikowano
  • Autor

Turbo czyszczone wiec ta kwestia odpada, podciśnienie jest bo sprawdzałem podczepialem wakuometr pod wężyk co idzie do gruszki od turbo i wszystko jest okej nawet sprawdzałem podciśnienie na pompę vacum bo miałem luźny króciec ale to nie było to a ciśnienie jest okej. Dziwne ze to stało się momentalnie i teraz mam niezła zagadkę przez to ze nie mogę się podłączyć pod kompa.

Jedyna jazda to max 110 bo jak bardziej przycisne to zaraz łapie tryb zgadza odpaleniu i jest dobrze ale nie można w ogóle wyprzedaż bo zdarza się że i w trakcie wyprzedzania złapie tryb i wtedy w ogóle turbo nie ma.

Opublikowano

Turbo czyszczone wiec ta kwestia odpada, podciśnienie jest bo sprawdzałem podczepialem wakuometr pod wężyk co idzie do gruszki od turbo i wszystko jest okej nawet sprawdzałem podciśnienie na pompę vacum bo miałem luźny króciec ale to nie było to a ciśnienie jest okej. Dziwne ze to stało się momentalnie i teraz mam niezła zagadkę przez to ze nie mogę się podłączyć pod kompa.

Jedyna jazda to max 110 bo jak bardziej przycisne to zaraz łapie tryb zgadza odpaleniu i jest dobrze ale nie można w ogóle wyprzedaż bo zdarza się że i w trakcie wyprzedzania złapie tryb i wtedy w ogóle turbo nie ma.

Dobra. To sprawdź tą rurke.

Opublikowano
  • Autor

Dobra jutro zajrzę do ECU i zobaczę ta rurkę czy wszysto jest z nią okej czy też ona przepuszcza i robi tyle problemów.

Opublikowano

Witam pisze z prośbą pomocy od paru miesięcy męczę się z moim Audi, parę miesięcy temu zauważyłem pewien problem w audi przyspieszenie jest w miarę na biegu 1,2,3 na 4,5 jest strasznie słabe. Do 100km/h jest w miarę ale przekraczając 100km/h jest mega muł trzeba sporego czasu żeby przyspieszyła do 140- 150km/h taka jest jej teraz predkość maksymalna. I właśnie przy większej prędkości łapie tryb awaryjny musze zjechać na pobocze i zagasić i odpalić i jest już w miare do pewnego momentu i znów. W moim audi jest taki problem że nie da się połączyć z komputerem i nie da się zobaczyć co jest grane. Ale od tego czasu tak mam nową przepływkę ale i tak ją podmieniałem ale nic to nie dało, zawór N75 również podmieniłem nic rownize nie dało, tydzień temu wyciągnałem już nawet turbo które było regenerowane rok temu ale okazało się że to również jest nie to bo lekko geometria chodziła ale i tak ją wyczyściłem jeszcze raz bo pracuje w firmie regenerującej wiec to nie był problem. Ale to nic nie pomogło , kolejną rzeczą podmieniłem czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym bo czytałem że to może być to i byłem pewny że to bedzie to ale podmieniłem i znów Audi załapała tryb awaryjny. I już teraz nie mam pomysłów co jeszcze mogę podmienić albo sprawdzić, EGR nie sprawdzałem bo mam zaślepiony więc to nie powinna być jego winna.

Proszę o jakieś wskazówki bo już nie mam pomysłów

Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Widze ze jestes z Otwocka , to wpadnij jutro do mnie to zobaczymy gdzie tkwi problem ......

Opublikowano
  • Autor

No dostałem się do ECU ale rurki w ECU brak , wiec juz nie wiem jak to jest

Opublikowano

No dostałem się do ECU ale rurki w ECU brak , wiec juz nie wiem jak to jest

Zrób zdjęcie ecu, i pod maską.

Opublikowano
  • Autor

Dobra zrobię zdjęcie jakby co to numery ECU to takie 0 281 001 721 wiec jeśli nie ma rurki czyli nie w tym problem musze szukać dalej, czyli jednak czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym mam w jednym miejscu przy ECU brak

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.