Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślizganie sprzęgła


Calzedonia85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem ze sprzęgłem a mianowicie na 4 i 5 biegu przy około 1500 obrotów wciskając gaz do końca przy 2000-2200 obrotów sprzęgło ślizga po 2200 jest już Ok tylko w tym przedziale i na tych dwóch biegach dodam ze w kwietni tego roku wymieniłem tarcze docisk i dwumas oraz łożysko jakieś pomysły co to może być i ewentualnie jak to wyeliminować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,miałem ten sam problem co Ciebie.Myslalem wtedy że sprzęgło do wymiany i u mnie po rozebraniu okazało się że winny był uszczelniacz.Tarcza z dwumasem była cała zalana olejem dlatego też się slizgala.Po wymianie uszczelniacza wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory to był uszczelniacz? Mam podobny problem dodatkowo widzę że jest mokre od oleju łączenie silnika ze skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to uszczelniacz walu od strony skrzyni.

Niestety trzeba zrzucic skrzynie.

Dziwne bo dm zaslania caly uszczelniacz i na zdrowy rozum nie ma prawa to przeszkadzac.

U mnie az wyrzucalo olej przez okienko w skrzyni do gory i nic sie nie slizgalo.poza tym tam sa duze obroty i olej zostanie rozchlapany na zewnatrz.

Ale roznie moze sie zdarzyc i taka opcja tez jest realna.

Ja bym tez szukal wycieku z gory..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest jeszcze taki ze sprzęgło zaczyna brać teraz bardzo wysoko i zastanawiam się czy poprostu tarcza się nie kończy ( dodam ze zrobiłem na niej 20 tys kilometrów ) ???

A jeśli to tylko uszczelniacz to jak wyczyścić tarcze??? Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pocztku bralo tak wysoko???

Moze zapowietrzony.

20 tys to malo na tarcze...

Sam robiles czy mechanik???

Moze skurkowaniec przycial i dal uzywka tarcze lub docisk.

Jak uszczelniacz to jeszcze ciut wiecej roboty niz przy wymianie sprzegla.bo zwalasz skrzynie potem kolo i masz uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po wymianie brało gdzieś tak w połowie, niestety oddałem do mechanika. Zastanawiam się czy jeśli to jest uszczelniacz do sprzęgło bierze wyżej czy powinno tak samo brać jak po wymianie ??? Aha o zauważyłem ze po ostatnim serwisie brakowało więcej oleju jakieś 0,5 l na 10 tys wcześniej brała w granicach 100 ml ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie pomoge.

Musisz wejsc pod auto i szukac czy sa slady oliwy na polaczeniu skrzyni oe gory i dolu.

To jak wysoko bierze sprzeglo zalezy od grubosci tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Nie licz na to ze to przeciek.

Powtarzam ze mi cieklo przez okienko od znaku na kole a sprzevlo kleilo bez problemu.stawiam na walek ze strony mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...