Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala, nie zapalają się kontrolki


pawel.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu pojawił się problem z Audi. Po przekręceniu kluczyka nie palą się żadne kontrolki. Rozrusznik kręci ale nie odpala, nawiew, światła, kierunki wszystko działa. Po kilku godzinach wszystko wraca do normy. Wymieniłem już kostkę stacyjki później podmieniłem na inną i dalej jest to samo. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik jak sprawdzał to mówił że wszystkie przewody i kostki są całe. Był podmieniany licznik to przez 3 dni nie bylo problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na podmnienionym liczniku było ok to masz odpowiedź. Kup nowy licznik i po problemie. Rezaj od razu fis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak wymienił na ori nawet uzywana w celu sprawdzenia z zamiennikami, kostkami czujnikami wiecznie były problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz siedzi kostka oryginalna. Wczoraj audi jezdzila a teraz znowu nie pali. Jak kontrolki sie nie swiecą to nie działają też elektryczne szyby.

Edytowane przez pawel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś napięcie na aku przy wyłączonym zapłonie i podczas rozruchu?

Być może akumulator nie trzyma napięcia i podczas próby rozruchu spada poniżej wymaganego poziomu aby zasilić komputer - dlatego auto kręci ale nie odpala. Chociaż w tej sytuacji kontrolki powinny się zapalać. W każdym bądź razie nie zaszkodzi sprawdzić.

Co do kostki stacyjki to zwróć uwagę jaką miałeś w aucie a jaką założyłeś - były 2 rodzaje:

1 przekręcane na 2 razy

2. przekręcana na 3 razy

Edytowane przez tomekch973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale rozrusznik dobrze kręci. Jutro sprawdze. Kostke mechanik wsadził oryginalną z audi a4.

Edytowane przez pawel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale rozrusznik dobrze kręci. Juto sprawdze.

widziałem przypadki że kręcił jak szalony a nie odpalał, zapieliśmy kable rozruchowe i odpalił od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim aucie mam nowy akumulator to jutro podmienie i dam znać czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale rozrusznik dobrze kręci. Jutro sprawdze. Kostke mechanik wsadził oryginalną z audi a4.

nie wiem czy dobrze zrozumiałeś ale pisałem ze w modelu a4 b5 występowały 2 rodzaje kostek różniły się tym że w 1 przypadku jedno przekręcenie kluczyka uruchamiało kontrolki, radio, itd a drugie rozrusznik. Natomiast w drugim przypadku - 1 przekręcenie - radio, 2 przekręcenie - licznik, 3 przekręcenie - rozrusznik.

daj koniecznie bo aż ciekawi co jest przyczyna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostke mam przekręcaną na 3 razy. Akumulatora nie podmieniłem bo teraz odpala.

Problem rozwiązany. Zostały jakieś pozostałości alarmu, który ktoś kiedyś odłączył i nie zrobił tego tak jak trzeba.

Edytowane przez pawel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...