Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat czy czujnik temperatury ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od dwóch dni mam następujący problem - nasila się (około miesiąca wcześniej również 1 raz się to zdarzyło).

Auto nagrzewa się normalnie, leci już ciepłe powietrze a wskazówka od temp płynu jeszcze nie rusza, po chwili wszystko ok i jest 90 st. Podczas jazdy i na postoju wskazówka potrafi zjechać do zera po czym po paru sekundach, minutach znowu idzie do 90 st, czasem zatrzyma się na chwile na 80st (od zera idzie w górę powoli, nie gwałtownie jak np przy zgaszeniu silnika przy 90st, i odpaleniu go ponownie).

Teraz mam pytanie czy wymieniać od razu termostat i czujnik czy jechać na kompa sprawdzać jaka temp jest naprawdę a jaką pokazują zegary ? Wydaje mi się że to sam czujnik, ale mechanikiem nie jestem i wole Was o porady zapytać.

Z góry dzięki za info.

Opublikowano

Czujnik. Kup nowy w ASO plus OrING.

Opublikowano

Witam podepnę się pod temat, u mnie tylko na postoju wskazówka jest w stanie dobić do 90, od razu po ruszeniu leci do 60, czasami przy większych prędkościach na autostradzie wzniesie się do 70, grzeje w środku normalnie. Czy wartość z kodów klimatronica z pozycji 51 (temperatura chłodzenia silnika) jest równoznaczna z temp silnika? Tam wartość po chwili od ruszenia stoi na 90 stopniach.

Opublikowano

Czujnik kaputt

Opublikowano
  • Autor

Witam podepnę się pod temat, u mnie tylko na postoju wskazówka jest w stanie dobić do 90, od razu po ruszeniu leci do 60, czasami przy większych prędkościach na autostradzie wzniesie się do 70, grzeje w środku normalnie. Czy wartość z kodów klimatronica z pozycji 51 (temperatura chłodzenia silnika) jest równoznaczna z temp silnika? Tam wartość po chwili od ruszenia stoi na 90 stopniach.

Podobny przypadek widziałem w Skodzie, winny okazał się akurat termostat (wcześniej 2 razy wymieniany sam czujnik ale nic nie dawało). 90st tylko na postoju i w miarę ogrzewanie, po ruszeniu spadało albo pokazywało na skali zero a z nawiewu słabo ciepłem dmuchało. Nie wiem jak w Audi jest.

A co do mojego przypadku, to dzisiaj ani razu wskazówka nie zastrajkowała. Za to wczoraj miałem tylko raz przypadek, że spadła...

Poczekam jeszcze na więcej odpowiedzi/rad/porad i w razie czego jadę do ASO kupić ten czujnik i o'ring.

ps. na climatronic-u z rocznika 2001 jestem w stanie sprawdzić temperaturę płynu ?

Edytowane przez A4 Q

Opublikowano

ps. na climatronic-u z rocznika 2001 jestem w stanie sprawdzić temperaturę płynu ?

Oczywiscie - przycisk obiegu wewnetrznego i zwiekszanie mocy wiatraka i kanal 49

Opublikowano

Witam podepnę się pod temat, u mnie tylko na postoju wskazówka jest w stanie dobić do 90, od razu po ruszeniu leci do 60, czasami przy większych prędkościach na autostradzie wzniesie się do 70, grzeje w środku normalnie. Czy wartość z kodów klimatronica z pozycji 51 (temperatura chłodzenia silnika) jest równoznaczna z temp silnika? Tam wartość po chwili od ruszenia stoi na 90 stopniach.

Podobny przypadek widziałem w Skodzie, winny okazał się akurat termostat (wcześniej 2 razy wymieniany sam czujnik ale nic nie dawało). 90st tylko na postoju i w miarę ogrzewanie, po ruszeniu spadało albo pokazywało na skali zero a z nawiewu słabo ciepłem dmuchało. Nie wiem jak w Audi jest.

A co do mojego przypadku, to dzisiaj ani razu wskazówka nie zastrajkowała. Za to wczoraj miałem tylko raz przypadek, że spadła...

Poczekam jeszcze na więcej odpowiedzi/rad/porad i w razie czego jadę do ASO kupić ten czujnik i o'ring.

ps. na climatronic-u z rocznika 2001 jestem w stanie sprawdzić temperaturę płynu ?

Tyle, że Skoda ma chłodniczkę oleju, i podczas jazdy, przy większych obrotach może dużo lepiej schładzać olej w silniku, dlatego temperatura spada. A co do Audi to będzie tylko czujnik winny.
Opublikowano
  • Autor

Oczywiscie - przycisk obiegu wewnetrznego i zwiekszanie mocy wiatraka i kanal 49

Dzięki, dzisiaj to sprawdzę :)

Langista całkiem możliwe z tą Skodą, dlatego napisałem że nie wiem jak to będzie miało się do Audi.

....EDIT....

Właśnie sprawdziłem temp na climatronicu i akurat temp na zegarach spadko.Z 86st na 30st (30pokazuje najmniej). To było na kanale 49. Za to na kanale 51 mam wartość 90st ale nie wiem co on oznacza.

Teraz nie wiem już sam czy to czujnik czy termostat. Ciepłe powietrze dmuchało mimo zera na zegarach i climatronicu.

Co radzicie, wymieniać termostat i czujnik czy sam czujnik ?

Edytowane przez A4 Q

Opublikowano

Czujnik wymień, powinno hulać jak trzeba.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj odkryłem przypadkowo kiedy spada mi temperatura na zegarach.

1. gdy się zatrzymam ( leci w dół do "zera" na skali" ) ale nie zawsze

2. zawsze gdy przekroczę 3tyś obrotów (sprawdzałem to na każdym biegu) ! Jak np spadnie do 70 czy 80 i zmienię bieg by obroty zeszły poniżej tych 3tyś, od razu wskazówka rośnie (powoli).

Teraz to już zgłupiałem całkiem, po świętach wymieniam i czujnik i termostat na wszelki wypadek (zakup tylko w aso - z tego co pisaliście to zamienniki o kant d rozbić).

Jeśli podejrzewacie co innego albo macie dzięki tym informacją winowajce to piszcie, ja również dam znać jak tylko to wymienię co z autem.

Aha i mam pytanie czy przez te parę dni mogę autem wg Was bezpiecznie jeździć ?

Edytowane przez A4 Q

Opublikowano

Możesz spokojnie jeździć, tylko troszkę więcej będzie palić, bo co innego czujnik pokazuje komputerowi, i ten dobiera bogatszą mieszankę, a co innego jest faktycznie. Ja bym wymienił tylko czujnik na Twoim miejscu, zawsze 100 zł w kieszeni.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedz. Dzisiaj to samo,wszystko działa i jest ok to momentu jak nie przekroczę 3tys obrotów. Plus taki że mniej o mandat się teraz boję bo nie przekraczam 3k obrotów :P

Opublikowano

Problem w takim razie nie zniknął po wymianie czujnika?

Opublikowano
  • Autor

Problem w takim razie nie zniknął po wymianie czujnika?

Jeszcze go nie wymieniłem, zero czasu teraz na to. Do salonu Audi mam kawałek, mechanik pewnie czasu teraz nie znajdzie. Po świętach albo już w nowym roku ruszam z tematem.

Ale chyba wymienię i czujnik i termostat by mieć spokój na dłużej.

Opublikowano

W moim przypadku sprawę rozwiązała wymiana termostatu i czujnika :wink:

Opublikowano
  • Autor

W moim przypadku sprawę rozwiązała wymiana termostatu i czujnika :wink:

Kupowałeś w ASO czy w sklepie motoryzacyjnym ?

U ciebie bym obstawiał sam termostat, ale lepiej i pewniej wymienić to i to wiadomo :) Tak samo zrobię u siebie. Wesołych :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A więc sprawa rozwiązana (chwała za to mojemu mechanikowi, którego ręce uleczają :D) . Czujnik był dobry, a winna okazała się jego kostka - była lekko pęknięta . Po dociśnięciu i podklejeniu wszystko działa prawidłowo.

Dzięki wszystkim za pomoc i info :)

Opublikowano

kozak mechanik :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.