Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr o wiekszej przepustowości


Janosik A4

Rekomendowane odpowiedzi


Łukasz13, dnia 22 Gru 2016 - 19:59, napisał:


Testowalem kiedys po zmianie na wkladke pipercrossa, w logach na zuzytym filtrze seryjnym i potem na nowej wkladce ww. filtra nie bylo zadnej roznicy w wstawaniu turbo i przeplywie.

brudny MAF się kłania.

Żaden brudny maf się nie kłania, pokazuje tyle ile powinien z fabryki, test zrobiłem tylko i wyłącznie dla siebie (test tego samego dnia na starym filtrze i od razu po zmianie na wkładke), chciałem sprawdzić czy wkładka coś daje i faktycznie nie było w logach różnic i tyle... nie ma co dopisywać do tego żadnych teorii, zmienił się może tylko dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


lukaz10, dnia 22 Gru 2016 - 22:34, napisał:


Co do wkładek nasączonych olejem. Kto mi pokaże, udowodni i zapewni, kiedy filtr jest odpowiedno i równomiernie nasączony olejem?

ile oleju trzeba użyć? jak rozprowadzić go równomiernie po filtrze :)

Myślę że dostarczona instrukcja jest dostatecznie precyzyjna, choć w 40kkm trudno mi uwierzyć. W jednym aucie PC czyszczę dwa razy do roku, w drugim mam k&N którego teraz czyściłem pierwszy raz po dwóch latach i jeszcze był jak plaster miodu a dolot jest czysty, nie muszę używać odkurzacza i szmatki z alko jak w przypadku filtrów celulozowych.



Wkładki mokre na pewno mają jedną bardzo poważną wadę.. proces czyszczenia

Marcin, powiedz mi czy mocno miałeś zabrudzony ten filtr po tych 2 latach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden brudny maf się nie kłania, pokazuje tyle ile powinien z fabryki, test zrobiłem tylko i wyłącznie dla siebie (test tego samego dnia na starym filtrze i od razu po zmianie na wkładke), chciałem sprawdzić czy wkładka coś daje i faktycznie nie było w logach różnic i tyle... nie ma co dopisywać do tego żadnych teorii, zmienił się może tylko dzwięk.

wielu robiło testy i zawsze była poprawa, PC nie mierzyłem ale przy k&n wynik był lepszy. Niedawno nawet kwestionowałem zysk z "ciepłego powietrza" (grzybek, powietrze z komory silnika)

Marcin, powiedz mi czy mocno miałeś zabrudzony ten filtr po tych 2 latach ?

solidnie, miejsca przepływu powietrza były czarne a w wodzie było bardzo dużo drobin. Do czego zmierzasz ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...