Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Srebrny Avanturnik by Animal - Bixy Hella Intemo, Heble 320mm...


Animal

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj :hi:

Po krótkiej historii z B5 zupełnie przypadkowo powróciłem do modelu B6... tym razem Avant. Audi wpadło w moje ręce w październiku tylko dlatego, że teść kupił sobie B7 więc żal było nie skorzystać z okazji i nie odkupić jego B6 :decayed: Audi służyło mu wiernie ponad 3 lata i było typowym wołem roboczym więc liczyłem się z faktem, że samochód nie będzie w idealnej kondycji - zwłaszcza wizualnej. Za to tuż przed odkupieniem wleciał nowy zestaw sprzęgła i dwumasy oraz kompletny rozrząd i paski osprzętu :wink:

Trochę danych:

Rocznik - 2003

Silnik - 1.9 TDI AVB - 101KM :doh:

Przebieg w dniu zakupu - 292000km

Bez owijania w bawełnę... ten egzemplarz to najbiedniejsze B6 jakie w życiu widziałem :facepalm: Dostałem ją na stalowych 15" a z wyposażenia dodatkowego nie potrafię znaleźć kompletnie niczego :grin: Oczywiście zbyt długo jestem już na forum i zbyt bardzo lubię budę B6 żeby tak to zostawić :wink: Plany na auto są spore ale czas i życie wszystko zweryfikuje.

Dokonane naprawy:

- X.2016 pompa vacum (nowa Bosch) - stara ciekła i miała luźny króciec

- X.2016 płukanie silnika, wymiana oleju, wszystkich filtrów

- XII.2016 drążki i końcówki drążków kierowniczych oraz ustawienie geometrii

- XII.2016 termostat i płyn chłodniczy

- XII.2016 łączniki stabilizatora przód i tył

- XII.2016 czujniki ABS przód - wreszcie nie ma choinki na zegarach :P

Wszystkie graty jak zawsze kupione u Dzika - dzięki wielkie :hi:

Przeprowadzone mody :banan:

- zimowe koła: "Biedronki" 16" i nowe opony zimowe Nokian WR D4

- ramki klubowe

- wymiana oświetlenia wnętrza na ledowe - dzięki Tomnik :hi:

- hamulce przód 320mm

- dywaniki welurowe

- Bixy: Hella Intemo, Denso Koito, Philips 4300K

- ledy w miejsce świateł pozycyjnych

 

Planowane mody:

- więcej mocy bo seryjny AVB nie jedzie! :decayed:

- delikatna gleba

- setup letni 18"-19"

- przyciemnienie szyb

- DRL i CLH

- Ledy w pozycje i oświetlenie tablicy

- S-line zewnętrzny i wewnętrzny

- korekta lakieru i detailing wnętrza

a później to się zobaczy :decayed:

Aktualne foty:

344rxjt.jpg

mbk1nt.jpg

30svl1f.jpg

2nlzbwy.jpg

w0g6zo.jpg

Edytowane przez Animal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez owijania w bawełnę... ten egzemplarz to najbiedniejsze B6 jakie w życiu widziałem :facepalm:

szczerość to podstawa Mateusz :D

Niech służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin już Ty dobrze wiesz, że szczery chłopak ze mnie :wink:

Jak zrobię u Ciebie jeszcze trochę zakupów to na pewno posłuży :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii. Ważne, że znasz auto. Trochę dopieścisz i będzie okej :decayed: Do planów dałbym zmianę przełącznika świateł bo trochę wyświechtany jest :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to mało powiedziane :facepalm: Planów oczywiście jest o wiele więcej niż wypisałem ale to już wszystko zależy od tego jak mi będzie szło z budową domu :P Ale fakt auto znam doskonale i dlatego zdecydowałem się na zakup.

Norbert muszę się przejechać Twoim autem bo mam zagwozdkę: Sportline czy Pro-kit :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati ja już w NO :facepalm: Dopiero na na lato będę :) Ale powiem Ci tak, miałeś czarnucha i latałeś na zawieszeniu 1bv. Sportline jest trochę bardziej komfortowe od 1bv czy 1be ;) Chociaż w Żarach nawet 1ba wymięka :decayed: Jak chcesz mam spiringi przednie s-line, tył też ale jedna jest dupnięta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czarnuchu miałem 1ba + springi H&R i było dosyć sztywno. Pro-kit będzie pewnie bardziej komfortowy ale boje się, że usiądzie za mało i będę pluł sobie w brodę, że nie wziąłem sportline :decayed: Z kolei muszę pamiętać o tym żeby mi nic nie obcierało jak zapakuję auto narzędziami, cementem, taczką itp. i pojadę na budowę :grin:

Edytowane przez Animal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się ebło, że miałeś 1bv :eusathink: W takim razie Pro-kit/s-line na tył a na przód Sportline :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahahah.... ale wtedy musiałbym nie wyciągać cementu bagażnika, żeby zawias stał równo. To by dramatycznie wpłynęło na dynamikę, która przy szalonych 101KM jest i tak co najwyżej słaba :decayed: i dla mnie nieakceptowalna co niebawem mam zamiar zmienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie Mateusz pokazał swoją nowa B6, ehh przesadzałeś z tym opowiadaniem na jej temat, uważam ,że mimo budowy domu znajdziesz troche czasu na dopieszczanie i za nie długo bedzie wygladac swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No wreszcie Mateusz pokazał swoją nowa B6, ehh przesadzałeś z tym opowiadaniem na jej temat, uważam ,że mimo budowy domu znajdziesz troche czasu na dopieszczanie i za nie długo bedzie wygladac swietnie

miałeś na myśli że niedługo będzie wyglądać jeszcze lepiej niż teraz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że znajdę trochę czasu ale jednak budowa to priorytet i to także z kilku innych powodów niż tylko te mieszkalne :wink: Oczywiście wszystko w swoim czasie. Poza tym jestem typem człowieka który nie ruszy wyglądu zewnętrznego póki mechanika nie będzie na tip-top :)

Niebawem wpadnie kilka bardziej ciekawych modów ;)


Update 02.01.2017

Było 280mm:

5oh94j.jpg

Teraz jest 320mm :banan:

a9of1s.jpg

jg1lzs.jpg

2agtdth.jpg

A dodatkowo wpadły jeszcze dywaniki bo wcześniej każdy był z innej parafii :facepalm:

Teraz są takie :banan:

e261l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pół sekundy do 100kmh doszło :)

męski hebelek czyli przygotowanie do extra koników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare tarcze biły przy hamowaniu a bez sensu było inwestować w 280mm :facepalm:

Wczoraj zestaw miał okazję się z grubsza dotrzeć więc już pozwoliłem sobie raz mocniej nadusić hamulec i byłem pozytywne zaskoczony :wink: jeszcze zrobię tył... potem zawias lekko w dół i będzie można myśleć o większej mocy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję powrotu do B6, kilka modów i będzie wóz jak ta lala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :hi:

niebawem kolejna porcja modów ale czekam z niecierpliwością na jedną paczkę, która miała być prezentem pod choinkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że znajdę trochę czasu ale jednak budowa to priorytet i to także z kilku innych powodów niż tylko te mieszkalne :wink: Oczywiście wszystko w swoim czasie. Poza tym jestem typem człowieka który nie ruszy wyglądu zewnętrznego póki mechanika nie będzie na tip-top :)

Niebawem wpadnie kilka bardziej ciekawych modów ;)

Update 02.01.2017

Było 280mm:

Teraz jest 320mm :banan:

A dodatkowo wpadły jeszcze dywaniki bo wcześniej każdy był z innej parafii :facepalm:

Teraz są takie :banan:

Dobra zmiana i jest teraz czym hamować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...