Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy w module komfortu - 01561, 01560


marcin120383

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc brak oświetlenia w kabinie po otwarciu drzwi pasażera i brak informacji na fis 

Address 46     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 959 433 AR 
   Component: Komfortgerát T85    1310
   Coding: 06976
   Shop #: WSC 63251
2 Faults Found:
01561 - Left Rear Door
            61-00 - Won't De-Safe
01560 - Passenger Door
            59-10 - Can't Unlock - Intermittent

pomoże jakiś spec albo ktoś może miał taki błąd gdzie szukac pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz brak sygnału od zamka w drzwiach pasażera jak i tylnych lewych. W pierwszej kolejności sprawdź wiązkę przy słupku, tam lubią się łamać przewody, jeżeli tak, to po zlutowaniu problem powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki lukne a jak przewody całe to zamek szukać dodam tylko ze tylne dzrzwi działają poprawnie

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

A gdzie jest jakaś wtyczka od tej instalacji w słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomeczek1403 napisał:

Po zdjęciu osłony gumowej przy słupku, ukarze się wiązka kabli, która łączona jest na słupku.

i zapewne tam może być przełamany jakiś kabelek, sprawdź dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie jak dostać się do tego łączenia w słupku trzeba coś rozebrać od strony kabiny i który słupek przedni przy błotniku czy środkowy między drzwiami wiem że głupie pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcin120383 napisał:

Ale panowie jak dostać się do tego łączenia w słupku trzeba coś rozebrać od strony kabiny i który słupek przedni przy błotniku czy środkowy między drzwiami wiem że głupie pytanie

przejście z drzwi do karoserii- gumowa osłona między zawiasami drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy element przy słupku jest na zatrzask,jak ściśniesz i pociągniesz to wyskoczy,potem musisz rozpiąć kostkę,czyli przesunąć taki różowy plastik do przodu i wyciągnąć kostkę.Potem aby móc cokolwiek zrobić z kablami musisz zdjąć boczek drzwi i odkręcić głośnik to pozwoli ci wyciągnąć więcej kabla na zewnątrz.A kable u mnie były w takim stanie

20161231_192910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin120383 napisał:

..... i który słupek przedni przy błotniku czy środkowy między drzwiami wiem że głupie pytanie

skoro masz błędy w drzwiach pasażera i tylnych lewych, to wiadomo że musisz w tych słupach zobaczyć do których przykręcone są drzwi z błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie chwila w wekend napewo pooglądam te kable dzieki za zainteresowanie problemem

Gumowy element przy słupku jest na zatrzask,jak ściśniesz i pociągniesz to wyskoczy,potem musisz rozpiąć kostkę,czyli przesunąć taki różowy plastik do przodu i wyciągnąć kostkę.Potem aby móc cokolwiek zrobić z kablami musisz zdjąć boczek drzwi i odkręcić głośnik to pozwoli ci wyciągnąć więcej kabla na zewnątrz.A kable u mnie były w takim stanie
20161231_192910.jpg

Te zdjęcie masz zrobione właśnie w tej osłonie gumowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by w ostateczności prześledzić cała wiązkę do samego modułu komfortu, po nitce do kłębka. 
U mnie w jednym z samochodów była niemiła niespodzianka, kiedy elektryczne szyby przestały działać na tyle. Szukałem błądziłem  kopałem, a okazało się, że pod tylną kanapą gniazdko uwił sobie jakiś gryzoń, było naniesione tam wszystko, liście, pety od papierosów, jakieś psiekane kawałki papierów itp. Czyli coś żyło sobie razem ze mną, trochę mnie to zdziwiło bo nie czułem niczego w samochodzie, a węch mam dobry. No ale posprzątałem wszystko i zabrałem się za poszukanie przegryzionych kabli i faktycznie znalazłem, czasem takie rozwiązanie jest jedyne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak panowie dziś jrszcze raz wszystkie drzwi przejrzałem i kable były połamane ale w tylnych dzrzwiach wszystko naprawione dodam tylko że tam w tych drzwiach oświetlenie działało nawet przed naprawą
A w drzwiach pasażera jak nie było oświetlenia tak niema
I teraz pytanie czy w tych drzwiach jest coś co odpowiada za zapalenie się lampki i danie sygnału na FIS bo to chyba nie instalacja chyba

Czy każde drzwi nają swój bezpiecznik tam przy zamku coś jest co to za kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bład 

Wcześniej zdjąłem wioskę z drzwi i była izolacja tak jak na foto wszystko zaizolowane a blad po jakiś 2 h powrócił o co chodzi ? 

20230329_083937.jpg

20230329_111657.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...