Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zakładać gaz ?? 1.8t bfb


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Czy opłaca mi się zakładać gaz do samochodu ? Rocznie robie ok 10 tys km. Pokonuje raczej małe dystanse.

Odnosnie gazu mam pytanie, czy podczas spalania gazu spala tez benzyne ?

Po jakim czasie przelacza sie na gaz ? po przekroczeniu 90 stopni ?

I ostatnie pytanie jaką instalacje gazową polecacie - chodzi mi o dobrą, nie oszczędzam na takich rzeczach i kogo polecacie w świętokrzyskim do instalacji, żeby wszystko pochował żeby nie było widać pod maską.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie sie przelacza na gaz ? (przy temp ujemnych i dodatnich)

czy pali tyle samo co benzyny czy wiecej ?

i jaka instalacje polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam instalacje gazową w swojej audi od maja zrobiłem do dzisiaj 25tyś km bez zadnych problemow itp ja instalacje załozyłem bardzo dobra koszt 3000zł co juz mi sie dawno instalacja zwróciła teraz bije na :) do butli wchodzi mi 47litrow gazy z czego robie 370-420km zalezy od stylu jazdy

benzyna przełancza mi na gaz po przejechaniu max 3km zima  latem przełancza mi na gaz po 1km max

Edytowane przez Grethic333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszty roczne utrzymania takiej instalacji ?

 

Edytowane przez jary1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam od maja i tylko wymieniam filtry co 10tys km  koszt 50zł wymiany z filtrem :) jak ci założy gaz dobry gazownik a nie Czesio w stodole i dobrze wystroi to niema co się pieprzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek899 napisał:

Witam

Mam pytanie. Czy opłaca mi się zakładać gaz do samochodu ? Rocznie robie ok 10 tys km. Pokonuje raczej małe dystanse.

Odnosnie gazu mam pytanie, czy podczas spalania gazu spala tez benzyne ?

Po jakim czasie przelacza sie na gaz ? po przekroczeniu 90 stopni ?

I ostatnie pytanie jaką instalacje gazową polecacie - chodzi mi o dobrą, nie oszczędzam na takich rzeczach i kogo polecacie w świętokrzyskim do instalacji, żeby wszystko pochował żeby nie było widać pod maską.

Do tego modelu co masz w opisie to nawet bym się nie zastanawiał tylko od razu wsadzał gaz. Silnik idealny pod LPG.

Podczas jazdy nie spala Ci PB, jedynie gdy odpalisz i jak czekasz aż przełączy na LPG.

Gaz może Ci się przełączyć nawet jak auto złapie 20 stopni ale czy to jest dobre? Lepiej jak gazownik ustawi Ci w granicach 30-40 przełączanie gazu i będzie super.

Artur100g podesłał Ci link gdzie w Twojej okolicy ogarniają temat, słuchaj artura co do gazu bo chłopak ma głowę do tego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze pisałem z brata konta:) ja mam 1.8t, czyli jak ustawi np 35 stopni to po jakim czasie sie przelaczy ?

tak, jakbym zakładał gaz to tam, poczytałem troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak auto stoi przez całą noc w garażu np, pójdziesz odpalisz go rano to przełączy się jak auto złapie 35 stopni czyli gdzieś do 5 min powinno zaskoczyć jak będziesz stał w miejscu i czekał.

W czasie jazdy pewnie z 4 km będziesz musiał przejechać, żeby się gaz włączył ale jak będziesz tak jeździł to musisz się liczyć z tym, że PB będzie szybciej uciekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytałem ze ludziom sie przelacza przy temp + 10 po pokonaniu 400-600 metrow, a przy minuusowych do 1-2 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czas przełączania do 1.5km przy ostatnich mrozach, temp. 34 stopnie. Przy +10 coś koło właśnie 600-800m, tylko ja ten dystans pokonuje przez osiedle max 40km/h. Dodam że autko stoi na dworzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to by było dobrze:) poleccie jakies graty - dobre graty do instalacji i ile mam szykować kasiorki

ile Ci pali gazu? tyle samo co benzyny czy wiecej ? aa i na komputerze pokładowym pokazuje spalanie gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw STAG, zapłaciłem 2700zł

sterownik  -  Stag Qbox

wtryski  -  ACW-03

reduktor  -  ACR-O1 czerwony

Butla 53l, wlew pod klapką

Akurat FISa mam biednego i nic na ten temat Ci nie powiem, a spalanie w okolicach 11-12l LPG (zawsze gazu spali więcej o ok 10-20% niż benzynki)

Edytowane przez REddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jary1982 napisał:

czy pali tyle samo co benzyny czy wiecej ?

3 godziny temu, jary1982 napisał:

p. martwi mnie to że gaz idzie w góre

2 godziny temu, tomek899 napisał:

Kurcze 4km to sporo ...

Kolego, po takich tekstach, to sądzę, że chyba sam nie wiesz po co chcesz zakładać gaz...

Odpowiedź na Twoje pytania jednak brzmi:

Tak zakładać.

Pali więcej, ale póki wychodzi to taniej niż benzyna to się opłaca. Zwykle ok 10% więcej auto pali gazu niż benzyny.

Gaz musiał by być warty jakieś 90% wartości benzyny, żeby się nie opłacało.

Koszta to 60zł więcej za przegląd i ponad 50zł za wymianę filtrów u gaziarza co najmniej raz na 15 tyś km.

Temperatura przełączania musi być ustawioną z głową: za mało będzie szarpał, za dużo, to skończysz jazdę zanim Ci się przełączy. Przy ustawionych 35 stopniach latem potrafi mi się przełączyć zaraz po zapaleniu, ostatnio przy -20 przejechałem 4km zanim się przełączył. Zwykle trzeba brać pod uwagę jakieś 1-2km , u mnie średnio 1l Pb/100Km . W skali roku 2016 przełożyło mi się to na 600zł za Pb w stosunku do 4200zł za LPG przy przejechanych ok 25tyś km.

Fis pokazuje przybliżone spalanie Pb nawet jak się jeździ na gazie:

 

Edytowane przez rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, REddy napisał:

Posiadam zestaw STAG, zapłaciłem 2700zł

sterownik  -  Stag Qbox

wtryski  -  ACW-03

reduktor  -  ACR-O1 czerwony

Butla 53l, wlew pod klapką

Akurat FISa mam biednego i nic na ten temat Ci nie powiem, a spalanie w okolicach 11-12l LPG (zawsze gazu spali więcej o ok 10-20% niż benzynki)

Np. taki lub zamiast acw03 Barracuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...