Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zakładać gaz ?? 1.8t bfb


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

czytam dokładnie, ale słyszałem ze te wtryski i reduktor co ktos tam podal nie sa za bardzo. duzo slyszalem o hana, barakuda ze sa dobre, dlatego pytam, nigdy nie mialem gazu dlatego sie dopytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuje żebyś pojeździł ze dwa mce na benzynie i będziesz wiedział ile cie to kosztuje. Wtedy możesz  podjąć decyzję czy gaz zakładać. Drugie pytanie które bym sobie zadał ile będę miał auto. Bo jak mało jeździsz i chcesz go sprzedać np. za rok to może ci się ta inwestycja nie zwrócić.

Co do samego lpg,  mam zrobione na nim 53 tys  przez 1,5 roku i żadnych problemów. Padł mi tylko elektrozawór w reduktorze, szybka i sprawna wymiana w ramach gwarancji.
Koszt mojej instalacji z robocizną 2500 pln.
Mi przełącza się przy 40 C ( w lato jest to chwila, w zimę wiadomo, trochę dłużej nawet  do 7 km )
reduktor KME Silver
wtryski barracuda
sterownik zenith pro
butla chyba 53l (wchodzi 38) na tym jestem wstanie przejechać do 375 km
i przewód pod autem z butli do reduktora 8mm ( bo zakładają też 6mm)
Gaz idzie w góre, aktualnie cena spadła, kiedyś był po 2,50.., to zawsze i tak taniej niż PB

Co  do kosztów utrzymania, ja mam jeszcze na gwaracji i żeby była uznana co 10 tys jeżdżę na serwis, tzn. wymiana filtrów (faza lotna i faza ciekła)  oraz podpięcie pod kompa w celu sprawdzenia błędów itp. oraz korekta mapy jeżeli jest taka potrzeba. To wszystko kosztuje mnie 60pln.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem 2 m-c temu i gdybym jeszcze raz miał wybierać ponownie bym założył. Również mam Stag Qbox,wtryski ACW03,redyktor AC01. Instalacja ma ustawioną temp. na 30 stopni, przy obecnych temp. na postoju przełącza się po ok. 4-5min, podczas jazdy ok. 2km max a nawet szybciej. Na pb za 100zł robiłem 200km po mieście, na LPG robię 350km.  W 2 m-c zrobiłem 3000km jeżdżąc do pracy, na zakupy,rodziny. Wszystko w temacie zostało już chyba powiedziane, każdy Ci doradza aby zakładać LPG,jedź do poleconych Ci warsztatów gdzie zrobią Ci to porządnie i będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli robisz 10000 w roku i na dodatek krótkie odcinki, to wydaj te pieniądze na coś innego niż instalacja LPG. Chyba, że masz w planie jeździć tym autem do usranej śmierci. Weż tez pod uwagę, że jak będzie mróz, to instalacja włączy się dopiero jak będziesz już wysiadał z auta i szedł do roboty. To takie trochę wycieranie d*py szkłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zolti2 napisał:

Kolego, jeśli robisz 10000 w roku i na dodatek krótkie odcinki, to wydaj te pieniądze na coś innego niż instalacja LPG. Chyba, że masz w planie jeździć tym autem do usranej śmierci. Weż tez pod uwagę, że jak będzie mróz, to instalacja włączy się dopiero jak będziesz już wysiadał z auta i szedł do roboty. To takie trochę wycieranie d*py szkłem.

Po 10 tys. instalacja mu się zwróci, a kolejne km będzie jeździł za połowę kwoty. Krótkie odcinki to kwestia względna, ile masz tych mrozów 2 m-c? Może przykład: Do pracy mam 8km, przy -10 stopniach instalacja przełącza mi się po ok 1km. Wychodząc z pracy odpalam i czekam ok 5 min. zanim odjadę, w tym czasie przełącza się już na LPG. Za instalację zapłaciłem 2700zł. Ktoś kto jeżdzi na LPG zawsze powie ci zakładaj, kto nie jeździ będzie odradzał. Zrobisz jak zechcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zwróci się po 1,5 roku. Prosta kalkulacja przy spalaniu 9\100 benzyny, przy normalnej eksploatacji( nie liczyłem krótkich odcinków) i innych pierdół.

Edytowane przez zolti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w Audi gaz i mam Fiata Stilo diesel ten co twiedzi że w zimie na krótkie odcinki około 9km lepiej benzyna albo diesel chyba jeździł tylko autami o pojemności 1,0 bo przy 1,6 sąsiad ma takiego średzie spalanie pb 15/100 przy Stilo on 11/100 piszę o ostatnich mrozach mi Audi przy -15 przełącza się po około 1km rachunek prosty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...