Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] Dziwny odgłos silnika na zimnym po remoncie oski pompowtryskiwaczy


Lastk

Rekomendowane odpowiedzi

też trop, stąd wcześniej poleciłem wykonanie kilku prób.

natomiast uszkodzone łożysko igiełkowe nie hałasuje gdy jedziemy na biegu, ponieważ skrzynia jest zesprzęglona z silnikiem,a w tych warunkach wałek sprzęgłowy nie obraca się względem wału korbowego lecz razem z nim.

natomiast przy wymianie sprzęgła/dwumasa, wymiana łożyska igiełkowego to standard. tymbardziej że kosztuje parę "groszy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już teraz rozumiem więcej, ale powiedzcie mi czy do wymiany łożyska pilotażowego wału korbowego trzeba zrzucać dwumasę i docisk? Jak igiełkowe nie powinno hałasować na załączonym biegu to może wymienić pierwsze łożysko na wałku ze skrzyni? Jeśli to lakoniczne pytania to wybaczcie ale nie znam się na skrzyniach a chce posiadać wiedzę aby zrobione to było dobrze i logicznie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko igiełkowe, znajduje się w otworze w wale korbowym, w który wchodzi wałek sprzegłowy, stanowi podparcie wałka sprzegłowego.

W rozbiórkę skrzyni bym nie szedł chyba, że przez mechanika, który ma doświadczenie ze skrzyniami, a i tutaj, biorąc pod uwagę ew. koszty zastanawiałbym się nad wymianą skrzyni na używaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziękuje Musashi za rady :hi: na tą chwilę problem został rozwiązany. Wymieniłem w tym samym czasie olej w silniku na Motul specific 505.01 oraz olej w skrzyni biegów na Castrol Taf X 75w90. Po tych zabiegach problem opisywanego dźwięku ustąpił i od dwóch tygodni się już nie pojawia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...