Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z głośna praca silnika i drganiami


Kris0708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a4 b8 2.0 TDI CJCC 2012 po lifcie.  Mam problem z głośniejszą  praca silnika po wymianie oleju tzn 2 tygodnie temu wymieniany był rozrzad z pompa,filtry i olej w silniku oraz skrzyni.

Olej motul specyfic 507.00 5w 30 a do skrzyni 75w-80. Po wymianie oleju przez pierwszy tydzien bylo normalnie cicho jak przed wymiana albo nie dostrzegłem tej roznicy a teraz slychać róznice tzn silnik chodzi głosniej jak w starszych dislach i przy depnieciu na kazdym biegu slychac jak by gwizd przez moment i tutaj mam pytanie czy olej moze byc przyczyna głośniejszej pracy silnika? Oleje zakupione od forumowicza "Dzik" wiec  raczej pewne zrodło. 

Druga sprawa to problem z drganiami tzn zapalam samochód (nie ma znaczenia czy zimny czy cieply) i po dodaniu lekko gazu jest wyczuwalne takie szarpniecie(bujanie) karoserii przez moment a także co zauwazylem ze na 1 biegu przy ruszaniu szarpie czasami ale dalej juz wszystko jest ok. Problem ten wystepowal juz przed wymiana oleju. 

Przelot prawie 180tys. Co myslicie o tej glosniejszej pracy silnika i o tym szarpaniu? Mial ktos taki przypadek?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ruszeniu budą przy dodanii gazu - mam to samo, jest to dolikatne bujnięciem samochodem, ale akceptowalne :) mam silnik cjca 2012 lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujanie jest całkowicie normalne, tak jest ustawiony silnik.

Szarpanie przy ruszaniu pewnie jest pewnie od sprzęgła. Można sprobować delikatnie go przypalić, albo jeździć narazie dopóki nie zacznie ślizgać, jeśli Ci to bardzo nie przeszkadza.

A głośna praca to musiałbyś nagrać etc, bo z opisu nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...