Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzęgło sprężarki - odpadła tarcza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dzisiaj zaglądam sobie pod maskę na dolnej osłonie silnika leży sobie osłona tarczy czy jak to się nazywa

wygląda to tak: link

z tego co widzę w środku zębatki są zjechane czyli nadaje się do śmieci. Powiedzcie mi tak:

1. czy mogę bez tego jeździć oczywiście nie włączając klimatyzacji

2. czy mogę kupić i wymienić tylko tą część czy muszę całe sprzęgło

3. gdzie kupić bo nie mogę znaleźć

oznaczenia tego elementu mam:

8E0 260 805 D

447170-7933

6SEU12C

447300-9590

4FC 134A

Opublikowano

Odpowiadam:

ad1. tak

ad2. tak, możesz wymienić tylko sprzęgło,

ad3. http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/LACZNIK-SPRZEGLA-SZTYWNEGO-PRZECIAZENIOWEGO-Kompresora-Klimatyzacji-NIPPONDENSO-6SEU12C-%2C-7SEU16C-%2C-7SEU17C-Czesci-do-Sprezarki-Klimatyzacji-J-SD-EZ/1973

Teraz pytanie: czy tylko zbierak odpadł a pozostała część sprzęgła trzyma się na osi sprężarki? Czasami zdarza się że ukręca się śruba mocująca całe sprzęgło, wtedy jest mały problem. Sprawdź co z wałkiem na którym jest to wszystko zamocowane. Jeszcze jedno przy zakupie zadzwoń i wytłumacz jaki ciebie interesuje symbol sprzęgła, podaj konkretną jego grubość.

Edytowane przez Tomeczek1403

Opublikowano
  • Autor

Dobra odciąłem pasek od klimatyzacji żeby nie narobić większych szkód. Jutro jadę do mechanika żeby wyciągnął sprężarkę i sprawdził.

Powiedzcie mi jeśli będzie uszkodzona to lepiej kupić regenerowaną za 600zł czy używaną na 300zł?

w ogóle opłaca się wymieniać sprzęgło skoro z tego co widzę kosztuje 250 +kw

 

 

Edytowane przez uniqque

Opublikowano

U mnie odkręciła się ta obudowa którą pokazałeś.

Śruba leżała na osłonie silnika więc przykręciłem z powrotem i hula do dziś.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

kolego te pokrywy często się poprostu odkręcają ,trzeba było przykręcić i zobaczyć czy działa,miałem to samo ,przykręciłem na wiosnę i działa do dziś dzień

Opublikowano
  • Autor

u mnie była zjechana zębatka w środku. musiałem zostawić auto w serwisie. Sprawdzili układ wymienili sprzęgło, łożysko i coś tam jeszcze, napełnili klime i w gratisie odgrzybili i sprawa załatwiona

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Też mi odpadła tarcza, znalazłem ją ale śruby już nie. Powiedzcie proszę jaka śruba tam idzie.

Opublikowano

Śruba fi 6 ok 2cm długa , twardość 8.8 albo 10.9 już niepamiętam 

Opublikowano

gwint prawy czy lewy?

Opublikowano

jak większość prawy

Opublikowano

śruba odkręciła mi się 2 razy i za drugim razem wymieniłem całe koło, bo frez na tarczy ścięło  ,a śrubkę wkręciłem na klej do gwintów,przed przykręceniem zdejmij pasek zamontuj tarczę i pokręć sprężarką czy lekko się kręci ,jeśli nie sprężarka do wymiany ,u mnie kręciła się lekko,czyli ok

Opublikowano

Sprężarka sprawdzona, działa lekko. Śruba wkrecona na klej, klima w końcu działa, mozna jeździć po ludzku. Dzieki za pomoc.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wystarczy tylko tą blache/tarcze przykrecic? Nie idą tam żadne podkładki itp?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mi odpadła 2 razy i teraz dałem podkładkę między tarczę a sprzegło ,bo jak dokręcałem bez to tarcza minimalnie prężyła i śruba na klej, ale wymieniłem całe sprzęgło w starej wycięło frez i były luzy , zobaczymy co będzie, dodam tylko że sprężarka chodzi lekko bez oporu 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.