Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie dwóch wzmacniaczy


strazak990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Audi a4 b7 z jednostką RNS-E pod radyjko mam podpięty wzmacniacz CZTERO KANAŁOWY CRUNCH GTI 4150

Ultra Mocny Crunch GTi4150 4x150W RMS / 2x300W RMS  

 

Który zasila przednie oraz tylne głośniki. HERTZ  ESK 165.5

System HERTZ ESK 165.5 + dedykowane dystanse /maty

 

Chciałbym dorzucić  jakiegoś jeszcze suba i drugi wzmacniacz dwu kanałowy

Zakupiłem wzmacniacz DWU KANAŁOWY CRUNCH GTI 2100

UltraMocny Crunch GTi2100 400W 2-Channel A/B - HIT

 

I mam następujące Pytanie jak podłączyć drugi wzmacniacz

Mam KONDENSATOR taki o

 

KONDENSATOR DO WZMACNIACZA 1.2 FARAD CYFROWY 500W

 

i czy mogę z niego pociągnąć do obu wzmacniaczy prąd?

Czy mogę sygnał RCa poprowadzić ze wzmacniacza cztero kanałowego jesli mam też wyjście.

 

Nie straci to na jakości dźwięku czy coś??

 

prosze o podpowiedź

 

Dziekuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym 4 kanałowym nasz OUTPUT i bez problemu mżesz z niego dać sygnał do wzmacniacza 2 kanałowego po to właśnie jest to wyjście. Z kondensatora dajesz 2 kable + i podpinasz pod oba wzmaki i będzie dzialać jak należy.  O odpowiedniej grubości kabli zasilającyn chyba nie muszę wspominać bo to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

czyli z akumulatora daje kabel minimum 35 mm do kondensatora i od kondensatora prowadze po jednym kablu do wzmacniacza tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to by było najlepsze wyjście, chyba ze chce ci się ciągnąc po 2 kable z akumulatora ale to bez sensu kiedy masz kondensator i możesz rozejść się z niego kablami na wzmacniacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już nie długo zacznie się podłączenie tego wszystkiego :)

dziekuję koledzy !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trochę po jabłkach, ale ... na pewno dobrze dobrałeś zestaw? Twój czterokanałowy wzmacniacz wypluje 4x 85 W (czy tam jak kto woli 150 w strzale), a głośniki masz 4 x 100W RMS każdy - wmacniacz nie wykorzysta potencjału głośnika. Tzn. zagra, ale mogłoby by zagrać lepiej (czytaj: głośniej bez zniekształceń) ! Ten wzmacniacz, który dobierasz do subwoofera pozwoli Ci na 200W RMS w mostku dla jednocewkowego głośnika (albo 2x 60 dla dwucewkowego głośnika o impedancji 4Ohm). Jest sens w taką "pierdółkę" inwestować? Jak już robisz porządną instalację, to wrzuć tam coś, co dmuchnie te Hertze i pozwoli Ci założyć solidny głośnik 30cm z tyłu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Właśnie mam suba z głośnikiem 30 cm. ale mocy nie podam Ci teraz bo jestem po za domem.

 

Ale napewno coś takiego posiadam

 

http://allegro.pl/infinity-kappa-new-120-3se-skrzynia-max-1200w-i5875343159.html

 

 

 

a ten wzmacniacz czterokanalowy to posiadam od dawna więc go sobie podłączyłem pod te Hertze.

 

wiem bo odczuwam że nie dają te głośniki to co powinny dawać (w aucie znajomego graja lepiej)

 

i powiedz mi co najlepiej zrobić bądź jaką jednostkę wymienic??

byłbym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc.

 

Edytowane przez strazak990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta - musisz mieć wzmacniacz, który ma co najmniej taką samą lub minimalnie większą moc jak głośniki, które ma napędzać. Inaczej to będą półśrodki...

Tylko mówimy o mocy znamionowej, a nie o jakiejś "mocy muzycznej" / chwilowej czy magicznej - wartości wymyślonej przez muzyków-marketerów. Dla inżyniera moc to moc: wyrażana w watach, będąca wynikiem prostego równania w którym napięcie (V) mnożysz przez natężenie (A) i wychodzi moc - (W). Dlatego jak inżynier elektryk widzi wzmacniacz o mocy 1600W i żadnych innych opisów, a na ściance bezpiecznik 20A, to z ironicznym uśmiechem idzie szukać dalej... (20A x 12V = 240W, a przecież jeszcze to trzeba przekształcić na dźwięk, więc wzmacniacz swoje straty dokłada do równania).

Całe szczęście rynek wymusił na producentach sprzętu audio stosowanie tzw. mocy znamionowej czy jak kto woli ciągłej (RMS). To jest ta "moc", która ma coś wspólnego z wielkościami fizycznymi a nie marketingowymi.

Twoje Hertze muszą mieć coś, co je mocno dmuchnie... szukaj wzmacniacza o mocy min. 4 x 100 RMS ( taki co ma conajmniej 2x 20Amp bezpieczniki :) ).  To samo do skrzyni - musisz mieć wzmacniacz o zbliżonych parametrach, dający możliwość wyplucia min. 1 x 300 albo 350 W (mostek - jeśli masz wzmacniacz dwukanałowy). Twój głośnik (Infinity Kappa New 120.3SE) ma moc znamionową 300W przy 4Ohm i jedną cewkę, więc szukasz wzmacniacza mono (lub mostkowalnego), który ma takie (lub ciut wyższe parametry).

Przykład z Twojego podwórka (crunch już nie oferuje wzmacniaczy GTI na ich stronach) -

lub coś w ten deseń jak to ma grać... oczywiście do obydwu potrzebujesz potężnego kabla. Kondensator - kwestia gustu, ale IMO do tych mocy jeszcze Ci nie potrzebny ;) chyba że za cienki kabel będzie pomiędzy aku i wzmacniaczami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł....

 

Dziekuję za taką super pomoc.

 

powiem tak narazie przy tych wzmacniaczach musze zostać ponieważ narazie fundusze nie pozwalają na zakup nowych a wiadmo w używki nie chce mi się bawić bo to różnie bywa.

 

Kabel od akumulatora dam gruby to wiadomo i do bagażnika w którym znajduję się właśnie ten konwensator do którego podepne kabel i z kondensatora wyjdzie ten sam przekrój kabla do rozdzielacza prądu coś takiego  Znalezione obrazy dla zapytania rozdzielacz pradu car audio

i z rozdzielacza wyjda już dwa standardowe do wzmacniaczy.

 

I to chyba było by na tyle z tym podłączeniem tak mi się wydaje...

 

fakt faktem może nie długo wsadzę odpowiednie piecyki do moich zabawek ale narazie muszę pocieszyć się tym co mam...

 

Ale bardzo dziekuję za taka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2017 o 07:39, was002 napisał:

zasada jest prosta - musisz mieć wzmacniacz, który ma co najmniej taką samą lub minimalnie większą moc jak głośniki, które ma napędzać. Inaczej to będą półśrodki...

Tylko mówimy o mocy znamionowej, a nie o jakiejś "mocy muzycznej" / chwilowej czy magicznej - wartości wymyślonej przez muzyków-marketerów. Dla inżyniera moc to moc: wyrażana w watach, będąca wynikiem prostego równania w którym napięcie (V) mnożysz przez natężenie (A) i wychodzi moc - (W). Dlatego jak inżynier elektryk widzi wzmacniacz o mocy 1600W i żadnych innych opisów, a na ściance bezpiecznik 20A, to z ironicznym uśmiechem idzie szukać dalej... (20A x 12V = 240W, a przecież jeszcze to trzeba przekształcić na dźwięk, więc wzmacniacz swoje straty dokłada do równania).

Całe szczęście rynek wymusił na producentach sprzętu audio stosowanie tzw. mocy znamionowej czy jak kto woli ciągłej (RMS). To jest ta "moc", która ma coś wspólnego z wielkościami fizycznymi a nie marketingowymi.

Twoje Hertze muszą mieć coś, co je mocno dmuchnie... szukaj wzmacniacza o mocy min. 4 x 100 RMS ( taki co ma conajmniej 2x 20Amp bezpieczniki :) ).  To samo do skrzyni - musisz mieć wzmacniacz o zbliżonych parametrach, dający możliwość wyplucia min. 1 x 300 albo 350 W (mostek - jeśli masz wzmacniacz dwukanałowy). Twój głośnik (Infinity Kappa New 120.3SE) ma moc znamionową 300W przy 4Ohm i jedną cewkę, więc szukasz wzmacniacza mono (lub mostkowalnego), który ma takie (lub ciut wyższe parametry).

Przykład z Twojego podwórka (crunch już nie oferuje wzmacniaczy GTI na ich stronach) -

lub coś w ten deseń jak to ma grać... oczywiście do obydwu potrzebujesz potężnego kabla. Kondensator - kwestia gustu, ale IMO do tych mocy jeszcze Ci nie potrzebny ;) chyba że za cienki kabel będzie pomiędzy aku i wzmacniaczami...

 

Witam , może mi coś doradzisz ? Mam okazję kupić używkę za 120zł Pioneer GM-A3602 lub nowy za 290 zł HERTZ HCP 2.  Nie zależy mi na mocy bo nie jestem zwolennikiem hałasu ale jakości który z nich ? i do tego mam obudowę na subwoofer 16 litrów zamknięta jak głośnik w przypadku Pioneera lub Hertza średnica głośnika max 25 cm . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...