Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie 2.6 V6 termostat?


patrykaudi94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z układem chłodzenia, otóż kupiłem audi a4 b5 2.6 v6 z uszkodzonym silnikiem(zatarty wałek w głowicy) wymieniłem uszkodzoną głowicę, uszczelkę pod drugą głowicą wszystkie pierdoły po drodze w górnej części silnika. Po poskładaniu tego do kupy i odpaleniu zalałem płynem odpowietrzyłem(kilka razy) korkiem z lewej strony silnika plus nagrzewnicą tzn dziurką w wężu i ogrzewania prawie brak, leci letnie powietrze, jak postoi ciut cieplej ale w cc 700 mi mocniej grzało, odpowietrzałem kilkukrotnie i z obu miejsc odpowietrzenia leci czysty płyn bez powietrza, zastanawia mnie jedynie fakt tego że wóz się strasznie szybko grzeje w obecnej temp otoczenia łapie 90 st w niecały kilometr i tak trzyma cały czas na postoju i podczas jazdy. Nie gotuje sie nie wywala płynu, generalnie poza ogrzewaniem absolutna igła, węże przy chłodnicy obydwa ciepłe, przy nagrzewnicy także. Zastanawia mnie termostat czy może być tylko częściowo otwarty/zamknięty ? Nie mam doświadczeń z tym silnikiem więc poczekam na wypowiedź mądrzejszych forumowiczów. Oczywiście LPG ale chodzi na nim bez zarzutu także chyba obieg w parowniku jest ok.

Edytowane przez patrykaudi94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że układ chłodzenia jest zbliżony do V6 30V, więc spróbuj tak: zagrzej silnik, grzanie na max, nawiew na jakieś 2/3 siły i przytrzymaj koło 3000obr/min. Jeśli zacznie grzać to znaczy że po prostu jest zapowietrzony i wymaga dalszej zabawy, jeśli nie będzie efektu to jest jakiś problem z obiegiem albo drożnością nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...