Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z silnikiem 2.0 TDi BPW


Goldenu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie jeśli są :)

A więc od 6 miesięcy borykam się z problemami mojego Audi. Po zakupie nacieszyłem się równo 3 tygodnie a później zaczęło się dziać.

Co na dzień dzisiejszy wymienione:
-rozrząd
-nowy zawór EGR
-sterówka od Turbo
-odbój silnika(pas przedni)
-poducha silnika (prawa)
-pokrywa zaworów(zapchana odma)
-uszczelki(turbo,kolektory)

A co się dzieje? Zacznę od początku. Najpierw zaczęło się wszystko od tego że samochód zaczął szarpać w przedziale +/-2000 obrotów(Metaliczny dźwięk i szarpnięcie). Stosowałem zaślepkę na EGR ale pomogła tylko na chwilę, co skutkowało tym że zakupiłem nowy EGR i co? A no nic nie pomogło... :( jeszcze dobrze nie znalazłem problemu a wywaliło następny a mianowicie dojeżdżając do skrzyżowań czy do świateł samochód wywalał takie pokłady białego dymu że myślałem że się coś fajczy ( tu przyczyna załatwiona, zapachana odma a więc wleciała nowa pokrywa) OK, ale dalej co z szarpaniem? A no następny pseudomechanik i uszczelnienie turbo, kolektorów i wielkie czyszczenie EGR, przepustnica, kolektor. Dalej nic... :( Ze zmęczenia olałem temat ale nie na długo bo zaczęło telepać budą, motorem no więc ja głupi do mechaniora i co? No dałem się namówić na wymianę poduchy silnika i tego odboju. I nie wiem co Ci "magicy" zrobili ale teraz to już jest masakra. Nie dość że teraz samochód ma drgawki na jałowym, to teraz ma takie bicia na pace a i jeszcze te szarpania. Wszystko się skumulowało. Dodam że wracając do pracy do belgi tym samochodem dwa razy przeładowało mi turbo... odcięcie powera i wiecie co dalej. MASAKRA normalnie. A teraz w tym momencie to już całkiem jest padaka. Nie dość że telepki, drgawki, szarpanie to do 2000 obrotów samochod wcale nie jedzie a turbo ciągnie dopiero 2500-2700 obrotów gdzie wcześniej brało już około 1800/1900. I nie wiem co robić. Mam już dosyć, no ale z drugiej strony muszę to w końcu ogarnąć...
Co robić??? Będe wdzięczny za wszelakie podpowiedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od podłączenia pod komputer i sprawdzeniu błędów , bo pewnie coś wywali.

Jak masz możliwość to zrób logi i daj komuś ogarniętemu do sprawdzenie , bo wymienianie wszystkiego po kolei może się okazać studnią bez dna ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do kogoś ogarniętego i zrób logi. Jaki przebieg auta?

Objawy jakby było coś z pompkami nie halo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg auta 183 tys. Komputery, czytniki i inne podpinane były i żadnego błedu. Żadnego ... :( Z logami będzie ciężko bo nie jestem w Pl :( Jak byłem na kompie to wszystkie parametry były ok. Co do pompek wszystkie grały. Tylko jedna trochę odstawała ale tez w zakresie. Bipy, masy powietrza, parametry Egr i wszystko ok. Jedynie co to turbo w momencie wstawania przekraczało 2,2 bara, no ale dawała rade. Nie mam pojecia... Spruboje moze mi sie uda tu kogos ogarnac co by logi zrobil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby na logach było coś konkretnego widać , to musisz je tak wykonać by były na nich parametry zanim zaczęło telepać, zaczyna telepać i telepie w całej krasie :P

Jeżeli dobrze podejrzewam to telepanie silnikiem pojawia się jakiś czas po zejściu silnika na wolne obroty na ciepłym silniku  ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piotrsob1 napisał:

Żeby na logach było coś konkretnego widać , to musisz je tak wykonać by były na nich parametry zanim zaczęło telepać, zaczyna telepać i telepie w całej krasie :P

Jeżeli dobrze podejrzewam to telepanie silnikiem pojawia się jakiś czas po zejściu silnika na wolne obroty na ciepłym silniku  ?

Wiesz co jak bylo na minusie to tak ale u nas jest teraz +10 takze od razu telepie nawet jesli auto nie nagrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...