Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile wyjdzie mnie naprawa? A4 B7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się dowiedzieć ile plus minus wyjdzie mnie naprawa tych uszkodzeń? Wiadomo błotnik do wymiany, gdzie taki szukać? Na allegro? Szukać już w kolorze czy do malowania?  Gorzej co z lampą robić? Wszystko działa tylko klosz popękał (bi xenon skrętny).  Czy idzie wymienić sam klosz? Pozdrawiam.

20170202_164252.jpg

20170202_164245.jpg

20170202_164240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kloszy spokojnie wymienisz tylko nie wiem czy znajdziesz klosze (nigdy nie szukałem to nie wiem) błotnik poszukaj w kolorze na pewno w dobrej cenie znajdziesz :)

Co do cen klosz pod xenon znalazłem za 140 zł , co do błotnika ceny wahają się od 100- 250 więc coś dla siebie znajdziesz , tragedii nie będzie cenowo :)

Edytowane przez tazzi
zebranie paru informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego taką szkodę chcesz naprawiać na własną rękę? Jeśli z własnej winy - to AC, jeśli ktoś Cię tak urządził - to OC sprawcy.  Nawet jeśli zderzak zakwalifikują tylko do naprawy (jeśli nie ma pęknięć urwanych zaczepów, czy ułamanych ślizgów), to masz do wymiany błotnik, elementy nadkola (pewnie popękały) i reflektor. Dolicz do tego lakierowanie tych elementów i cieniowanie elementów sąsiadujących. Szkoda wyliczona programem eksperckim może przekroczyć 5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko pięknie ładnie tylko dosłownie przy 30km/h na zakręcie przód pojechał prosto w tylni bok golfa, który jechał z na przeciwka. Jedno lodowisko na tym łuku. I to do tego mój kumpel  więc dogadaliśmy się. Wina więc byłaby moja, a AC niestety brak ;-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź do tego jeszcze geometrię, mogło koło trochę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już to zrobię to na pewno sprawdzę. Jutro dopiero zrobię dokładniejsze oględziny, bo dziś jeszcze do pracy na noc więc nic nie ruszałem. Zauważyłem, że lampa świeci dużo wyżej niż wcześniej. Jutro porobię fotki to Wam prześlę, widać było że uchwyt lampy górny był pęknięty ale nie do końca. Muszę tą lampę jakoś podleczyć ponieważ 15.02.2017 mam przegląd i nie wiem czy przejdzie mi to. Błotnik to tam pikuś, martwi mnie ta lampa. Jest jakaś firma, czy ktoś kto wymieniłby mi ten klosz? Czy pozostaje tylko szukać używanej ?

 

Czy ktoś jest w stanie podać mi jaki mam kod lakieru po numerze vin? Nie mam wlepy w kole zapasowym nr. vin WAUZZZ8E76A007691

Edytowane przez Pepis85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry, że post pod postem, ale mam do Was parę pytań:

1. Znalazłem taki klosz do lampy (http://autolampy.bazarek.pl/opis/9044208/audi-a4-b7-lewy-klosz-xenon.html)

Czy jest wielki problem z jego wymianą? Czytałem, że 10 min. w piekarniku przy 80 stopniach i podobno ładnie schodzi. Prosiłbym o jakąś fotorelację z takiego zabiegu. Jeśli już uda mi się go zrobić to przy okazji chciałbym pozbyć się pomarańczowych kierunkowskazów. Wystarczy jak usunę tylko to pomarańczowe szkiełko i założę białe żarówki? Tak wyczytałem, bo podobno ciężko dostać te białe szkiełka?

2. Druga sprawa to pytanko o błotnik. Chodzi mi o jego wykręcenie. Wiadomo są śrubki z góry, przy zderzaku i od strony drzwi, ale chodzi mi o to czy jak są jakieś przy samym progu to jak je wykręcić? Zaznaczyłem na fotce o co mi chodzi. Pozdrawiam.

 

błotnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej poszukać błotnika w kolorze nadwozia,jeżeli nie masz wklejki to zobacz w dokumentach i tej grubej książce opisującej twój model auta ,tam też powinna być wklejka..co do kolizji to miałem bardzo podobną,jedynie błotnik i lampa,błotnik kupiłem oryginał uzywany dobrany pod kolor auta i to była dobra decyzja bo idealnie pod pasował i zlał się z resztą auta,jak kupisz zamiennik do malowania .to raz że może nie pasować idealnie a dwa że po malowaniu będzie różnica ,chyba ze dobrze wycieniują z błotnikiem ,ale ogólny koszt nawet 3 razy większy niż zakup używki pod kolor..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę szukał pod kolor. Zdjęcie było poglądowe, na którym zaznaczyłem te otwory przy progu. Chodzi mi czy są tam też śruby i jak tak to jak je wykręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kilka srubek odkrecic od listwy progowej co idzie przez cale auto czyli pod spodem kilka torxow i musisz delikatnie listwe plastikowa wypiac z zaczepow jak otworzysz drzwi bo pod nia sa tez torxy które będziesz musial kilka odkrecic. potem prog schodzi i odkręcasz 3srubki na krzyzak od slizgu i pod slizgiem masz już dostep do odkręcenia błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan nie ma przypadkiem wlepy pod kanapą? Książki serwisowej też nie masz? Bo tam jest kod lakieru :) Mi to wygląda na LZ9Y, ale czarnych było kilka. Często kod lakieru jest na takich elementach jak listwy drzwi, obudowy lusterek (oczywiście od wewnętrznej strony).

Jeśli chodzi o klosz lampy, to pamiętaj że lampy zwykłe i ksenonowe mają taki sam klosz, a w tej cenie co podałeś to czasami można kupić kompletną lampę z ułamanymi zaczepami. Sam klosz ściąga się łatwo, ja grzałem tylko suszarką i schodzi bez problemu :) Z wyciągnięciem pomarańczowych szkiełek jest trochę roboty, bo trzeba wyciągnąć odbłyśniki, i przy tym trzeba uważać żeby ich ubrudzić. No chyba że jakoś zbijesz ten klosz i wyciągniesz go od zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kod lakieru LY9B. Był na alledrogo za 240zł, ale mi uciekł. Teraz jest jeden za 400 lipa. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...