Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Wieczorem odstawiłem auto, wszystko ładnie śmigało, normalnie się nagrzewał (jak to diesel).

Rano przed pracą odpalam auto - kontrolka o braku płynu chłodniczego, zaglądam pod maskę i faktycznie zbiorniczek pusty, a że nie miałem  rozrobionej wody z koncentratem pod ręką to musiałem wybrać rower jako środek transportu. Po powrocie do domu (rano nie widziałem bo było ciemno) zauważyłem wytopioną plamę w śniegu po (patrząc od przodu auta) lewej stronie (między środkiem a lampą przeciwmgielną). Sprawdzałem pod autem, i jedyne 'wilgotne' miejsce to przy misce olejowej, mniej więcej obok wału, stwierdziłem od razu, że pompa walnięta i zawiozłem auto do mechanika (wcześniej dolewając płynu). Samochód stał u niego całą noc, do rana nie uciekła ani kropelka płynu.

Najpierw sprawdził auto próbując je zagrzać, i przez 10 km temperatura skakała z 60 na 90 kilka razy, jak dojechał na miejsce, to chłodnica była zimna, tak jakby termostat trzymał płyn w silniku, co dziwne dosłownie dzień wcześniej normalnie grzał się silnik (miałem nawet wrażenie, że od kilku miesięcy termostat zaciął się na otwartej pozycji).

Próbował też zagrzać silnik na postoju z odkręconym kurkiem ze zbiorniczka, mówił, że przy gazowaniu sikało płynem ze zbiorniczka i to dość obficie.

 

Co według mnie można wykluczyć : głowica - auto nie przykapca nic (tylko z początku jak jest zimny, ale to norma w każdym aucie), nie zwiększa mi się poziom oleju na bagnecie (wręcz maleje trochę za szybko).

Według mechanika pompa też dobra, bo on żadnego wycieku nie widział, a to co ja widziałem wilgotne to był olej. Stwierdził, że jutro zrobi jeszcze jedną przejażdżkę z podpiętym kompem i sprawdzi dokładnie temperatury silnika i płynu.

A no i żadnych błędów z głowicą komputer nie pokazał.

 

Pomóżcie chłopaki bo nie wiem skąd ten wyciek płynu, jednorazowy do tego, bo przecież na drugi dzień płynu było tyle ile sie wlało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem w AFNie... 

Jest stan jade nieważne jaki odcinek silnik zavrzewa sie ww miare normalnie i jest sucho plyn wypierdz.... Jak silnik sie schładza... Przerabiałem już wszystko nawet tezt na dwutlenek i nie ma odbarwienia....

Wymienie jeszcze termostat choć nie wiem cy to coś da...

Odezwe się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czestym powodem wyciekow w b5 jest kruciec ktory wychodzi bezposrednio z glowice.(Nie wiem czy w pdku tez wystepuje)

Podstawa jego z czasem sie odksztalca i uszczelka juz nie daje rady.

Plyn scieka tak sprytnie ze nie widac tego i trzeba sie naszukac.

Sprawdz go dobrze.

 

Skoro miales pusty zbiorniczek to na pewno zapowietrzyles uklad stad problem ze skokiem temp.

Do oblukania takze inne weze od plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód u mechanika był, wymieniony czujnik temperatury cieczy chłodzącej i termostat (poprzedni był zacięty na otwartym - co podejrzewałem już wcześniej, zaraz po kupnie). Co najlepsze, dojechałem do mechanika i od tamtego czasu nie ma żadnego wycieku. Jak teraz będzie to przynajmniej poznam winowajce od razu, ale co tam by trzeba wtedy wymienić? uszczelkę? czy cały kruciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly.

Podstawa sie odksztalca i cyrki sie dzieja.

Patrz tylko bys nowy dostal z uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, bo dopiero teraz mam możliwość zajęcia się tym.. Czy to ten króciec? :

37f53e2ff2.jpg[

780b2ce58f.jpg

8f8dcb9759.jpg

 

Problem polega w tym, że wszystko co znajduję na allegro to plastik. dlaczego u mnie to jest aluminiowe? :/

 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz 3 świece, które podgrzewają płyn chłodniczy. Na allegro jest tego multum.

https://allegro.pl/kategoria/motoryzacja?string=038121133a&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-4-0511

Jeżeli cieknie to wymień w nim uszczelkę albo najlepiej poskładaj na dobrym silikonie -polecam Victor Reinz Reinzosil masa uszczelniająca silikon. Przy zakupie używki bez oglądania na żywo nie masz pewności, że jest w 100% idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...