Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Wyciek oleju 3.0 V6 ASN


Nebros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Dzisiejszego "feralnego" dnia miała miejsce dziwna sytuacja.  Przy normalnej miejskiej jeździe nagle z pod maski zaczęło dymić i śmierdzieć przypalonym olejem.  Auto na bok, maska do góry, a tam wszystko obryzgane olejem.. Auto na hol i do mechanika.. Na szybko zrobiłem 2 zdjęcia które zamieszczę poniżej, jak wygląda silnik po zdjęciu cewki.. Widać tam olej, tak jak by poszedł górą silnika. Mechanik stwierdził że najprawdopodobniej puściły uszczelki pokrywy zaworów..  Czy ktoś z forumowiczów miał może podobny przypadek albo domyśla się co może być przyczyną ? Dodam że auto jeździło normalnie.. silnik pracował równo, odpalał na strzała i dobrze przyśpieszał.. na korku od wlewu oleju był delikatny biały nalot ale to raczej z "niedogrzania silnika" cytując mechanika. Podejrzewałem też odmy ale sam nie wiem co już myśleć. Zdjęcia sugerują jak by olej uciekł przez cewki... Coś o samochodzie: A4 B6 Avant 2003 rok, silnik 3.0 V6 ASN 162 kw (220 km), przebieg 252tys manual przód napęd..  Po kupnie auta wymieniony został kompletny rozrząd wszystkie flitry i olej. Zalany Valvoline syntetyk 5w40 Od wymiany oleju i rozrządu przejechane ok 3 tys, km aż do dzisiejszej usterki. Jeżeli macie jakieś sugestie albo przerabialiście już podobny przypadek to proszę o sugestię bo mechanik sam się zdziwił jak to zobaczył  auto. Auto ma robić w przyszłym tygodniu.. dziękuję i pozdrawiam

4454f31324c99abce247dd4bc20af485_orig.jp

 

384170fb4fdf6736cdd844ab05f10b4a_big.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zapach przypalonego oleju w kabinie to miałem to samo. Wymiana uszczelki pokrywy zaworów rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarki oleju nie wysunęło? Warto sprawdzić odpowietrzenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, zamarzła odma i wywaliło olej pokrywa zaworów. U mnie wystarczy że chociaz jeden dzień auto stoi nie jeżdżone (podczas mrozów) i odma zamarza że muszę stać z wyjetym bagnetem bo uszczelki aż piszczą. Problem sie nie pojawia jak auto jest codziennie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba te rurki i sam zawór zdemontować i dobrze wyszorować wyciorem z tego syfu to się odpowietrzenie nie będzie tak szybko zatykało/zamarzało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! po długiej nieobecności .. problem został rozwiązany. Odma przymarzła i puściły uszczelki pokrywy zaworów. Po zdjęciu pokryw uszczelki były w tak fatalnym stanie że nie miały prawa być szczelne.  Struktura bardziej przypominała plastik niż gumę i dosłownie rozpadała się w rękach. Po wymianie na nowe z ASO koszt ok. 175zł za sztukę wszystko jest ok, a auto śmiga bez problemu, a co najważniejsze jest szczelne. pozdrawiam i dzięki za pomocne opinie...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...