Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybkość ładowania akumulatora


ciubas

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B8 CAHA Quattro  2009

Wymieniłem akumulator, bo stary szalał pomiędzy 20% a 70% w zależności od temperatury i 5 minut jazdy. Obecnie mam nowy 100Ah (o 10Ah mniejszy niż oryginalny był zamontowany), zakodowany. 

I mam problem - trasa: Katowice - Wadowice -> 10% naładowania NIE PODSKOCZYŁO -> NIC!!!

Nie mam żadnej informacji na desce, że jest złe ładowanie, tyko komunikat - że akumulator słaby (żółta ikonka) i że w czasie jazdy będzie ładowany. Znika od razu po zapaleniu silnika. Po trasie zgasiłem i zapaliłem ponownie - znowu wyskoczył ten komunikat (po czym zniknął).

Podłączając komputer i vcds będę w stanie sprawdzić czy mam poprawne napięcia? Jeżeli tak to jakie powinny one być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sprawdź napiecie na podszybiu .jesli bedzie ponizej 14.2 to winny bedzie kabel z alternatora do podszybia przez rozrusznik.bedzie trzeba poprowadzić dodatkowy bezposrednio z altka do podszybia.
Jeśli napięcie będzie ok może być też winny sterownik aku (klema minusowa).vcds można sprawdzic czy sterownik widzi

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, VCDS wskaże Ci napięcie ładowania.

Aby w 100% potwierdzić teorię tego przewodu możesz sobie na krótko to sprawdzić przewodem rozruchowym. 

 

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym akumulatorze miałem tak:

Więc zaraz idę sprawdzić na nowym. Ps. na kablach powinno być wszędzie równo po podłączeniu do podszybia tak przewodu rozruchowego (w sensie od alternatora do podszybia omijając opór kabla który może być uszkodzony)? 

Jak będzie jak w tamtym wątku, zrobię link i zamknę ten temat.

aku19.jpg

Edytowane przez ciubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno być zarówno na podszybiu jak i przy samym akumulatorze w okolicach 14.4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops jest identycznie - nie ma nigdzie spadku - więc to nie jest ten temat co był wcześniej.

Będę teraz komputerem sprawdzać jeszcze niezależnie od tego, bo może coś się zresetowało w sterowniku aku.

Jak sprawdzić zużycie (ile pobiera) w czasie spoczynku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komoornik napisał:

Masz książkowe ładowanie w okolicach 14.4V?

Dokładnie tak - więc problem może być gdzieś indziej, zwłaszcza, że po tej trasie przestał mi wyświetlać komunikat o nienaładowanych akumulatorze mimo 10%. Dziś podłączam pod komputer i zobaczymy jakie on czyta parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach, okazało się że standardowo kabel uszkodzony, info tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...