Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nie działa tempomat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wczoraj zakładałem kiere z B8 moduł Q i taśmę A

dołożyłem też manetkę od tempomatu zakodowałem 
[select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Enter 11463 to activate cruise control
[Do It!]

I nie działa jak wejdę w

16-Steering Whell 

Bloki pomiarowe

grupa 004 

To przyciski wszystkie w manetce działają wartości się zmieniają
A jak wejdę w

Engine 

bloki pomiarowe

grupy 002,022,066

To wygląda na to że czujnik sprzęgła i stopu OK wartość w grupie 066 ostatnie okno też się zmienia jak aktywuje i dezaktywuje tempomat (manetka od siebie i do siebie) na 0 albo 1

Tylko prędkości w grupie 066 nie pokazuje nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić żeby tempomat działa 
Pomóżcie :(

Jak coś trzeba jakieś fotki czy coś piszcie 

d25889c75cdef.jpg

6e91082ff8576.jpg

391a9d54c2518.jpg

 

Opublikowano

Próbujesz go włączyć na postoju czy jak jedziesz

Opublikowano
  • Autor

jak jadę powyżej 40km/h

Opublikowano

Z tego co wkleiłeś widac tylko że tempomat masz aktywny

grupa 66 nacisnij hamulec w w drugim polu 0 powinno zmienić się na 1 czyli czujnik hamulca sprawny i tak samo ze sprzęgłem,jeśli się nie zmienia czujnik do wymiany

Opublikowano
  • Autor

to pisałem wyżej że się zmienia jak wciskam 

Zawartość dodana 0 minutes later

A prędkość w grupie 066 powinna być w 1 i 3 polu czy tylko w 1 wystarczy ?

Zawartość dodana 35 minutes later

a39b2f0b7fe80.jpg

Opublikowano

To w zasadzie powinno wszystko działać .Może to ci wydać głupie pytanie ,ale nie trzymasz czasem w czasie jazdy nogi na którymś z pedałów ? Miałem taki przypadek wsiadam tempomat działa wszystko jest ok,wsiada klient tempomat nie działa co sie okazało jak wsiadłem z nim miał taki nawyk trzymania nogi nie na podłodze tylko opartą na pedale sprzęgła co skutecznie uniemożliwiało mu załączenie tempomatu

Opublikowano
  • Autor

Nie nie trzymam nogi na pedale sprzęgła ani hamulca 

Jakieś jeszcze pomysły co sprawdzić albo zakodować ?

Opublikowano

Rozumiem że tempomat uruchamiasz pociągając manetkę do góry i przy prędkości jaką chcesz jechać przycisk z boku manetki

Opublikowano

Na vagu w silniku na pierwszej stronie w polu component masz literkę "G"?

Opublikowano

Oczywiście gdy chcesz uruchomić tempomat to manetkę masz w pozycji do siebie i wciskasz przycisk SET z boku?

Opublikowano
  • Autor

Jadę ponad 40km/h manetkę mam cały czas do siebie ustawiona i jak osiagnę prędkość naciska przycisk z boku manetki SET i nic się nie dzieje 

To fotka robiona chyba przed zmianą kiery Jutro sprawdzę na 100% zrobie foto i wstawie

b20bcf5445187.jpg

Opublikowano

Coś jest nie tak w takim razie. Posprawdzaj kodowania jeszcze raz. Musi działać. 

Opublikowano
  • Autor

kodowałem tym kodem kilka razy 

[select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Enter 11463 to activate cruise control
[Do It!]

Może jakiś inny kod trzeba ?

Opublikowano

A ten nowy moduł kierownicy masz zakodowany pod tempomat

16-


* 0?xxx: Kierownica
o 0 = standardowa (bez multifunkcji)
o 1 = kierownica trójramienna (sportowa)
o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia
o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu
o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem
o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem
* 0x?xx: Opcje
0 = Manualna przekładnia
o +1 = Tiptronic
* 0xx?x: Opcje komputera pokładowego i tempomatu
o 0 = komputer pokładowy i tempomat nie zainstalowane
o 1 = komputer pokładowy zainstalowany
o 2 = tempomat zainstalowany
o 4 = komputer pokładowy i tempomat zainstalowane
* 0xxx?: tylna wycieraczka (zależne od rodzaju nadwozia)
o 1 = tylna wycieraczka nie zainstalowana (Sedan/Cabriolet)
o 2 = tylna wycieraczka zainstalowana (Avant)

 

Edytowane przez salamon

Opublikowano
  • Autor

mam kod 04042

Zawartość dodana 1 minute later

albo 05042 juz nie pamietam ale to bez znaczenia chyba dla tempomatu

Edytowane przez wsółek

Opublikowano

To naprawdę już pomysłów brak i żadnych błędów :jerk:

Opublikowano
  • Autor

w silniku nie mam żadnych błędów 

Opublikowano

Forum zna przypadki nieumiejętnej zmiany programu w sterowniku silnika, czego efektem był niedziałający tempomat. Może też masz ten problem?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Można by jeszcze sprawdzić czy w 66 w czasie jazdy pokazuje ci prędkość może brak sygnału z licznika ,

Opublikowano
  • Autor

na zdjęciach wyżej widać ze w grupie 066 pokazuje prędkość ale tylko w pierwszym okienku w trzecim już nie

A jak sprawdzić czy program został dobrze zrobiony czy to nie wina tego ?

Zawartość dodana 0 minutes later

d25889c75cdef.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.