Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa tempomat


wsółek

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj ja ci nie pomogę musi się wypowiedzieć jakiś magik od sterowników silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam dalej może jakiś MAGIK :naughty: się znajdzie i wykombinuje co jest nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje Ci wgrac serie zeby potwierdzic ze tempomat dziala, i potem powiedziec Panu tunerowi zeby zmienil branze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po tych forach widać że coś jest nie tak z softem czy szukać coś dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tobie, że ja też walczyłem swego czasu najpierw z brakiem tempomatu, potem po usunięciu usterki z brakiem zasilania wentylatora klimatyzacji z jego ciągłym chodzeniem na wysokich obrotach po włączeniu zapłonu. Po żmudnych i dociekaniach doszedłem , że tempomat się uruchamia na VAG-u, wszystkie przyciski reagują na zwiększenie prędkości, zmniejszenie, pokazuje prędkość w okienku w czasie jazy, ale tempomat nie utrzymuje prędkości. Doszedłem do wniosku , że po prostu to może być wina źle dobranego softu. Umówiłem się w firmie na sprawdzenie czy aby tu nie tkwi problem.  Po sprawdzeniu okazało się, że miałem program od wersji bez tempomatu z manualną klimą ( stąd ten ciągle pracujący wentylator). Po uporządkowaniu bałaganu wszystko gra i buczy.

U mnie w drugim okienku po włączeniu pojawiała się tylko jedna jedynka (zdjęcie jest z prawidłowo działającego tempomatu po włączeniu)

 

 

^209177F47004E4580A0AC139DBBAF63DB709D35E4BEBF2F758^pimgpsh_fullsize_distr.JPG

Edytowane przez Tomeczek1403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomeczek1403 napisał:

Powiem tobie, że ja też walczyłem swego czasu najpierw z brakiem tempomatu, potem po usunięciu usterki z brakiem zasilania wentylatora klimatyzacji z jego ciągłym chodzeniem na wysokich obrotach po włączeniu zapłonu. Po żmudnych i dociekaniach doszedłem , że tempomat się uruchamia na VAG-u, wszystkie przyciski reagują na zwiększenie prędkości, zmniejszenie, pokazuje prędkość w okienku w czasie jazy, ale tempomat nie utrzymuje prędkości. Doszedłem do wniosku , że po prostu to może być wina źle dobranego softu. Umówiłem się w firmie na sprawdzenie czy aby tu nie tkwi problem.  Po sprawdzeniu okazało się, że miałem program od wersji bez tempomatu z manualną klimą ( stąd ten ciągle pracujący wentylator). Po uporządkowaniu bałaganu wszystko gra i buczy.

 

 

proszę usunąć ten post, omyłkowo zamiast edytuj włączyłem cytuj, przepraszam za błąd.

Edytowane przez Tomeczek1403
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko OK tylko tempomat nie chce działać 
A ile płaciłeś za sprawdzenie softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wgranie oryginalnego wołał 100-150, ale ja przy okazji modyfikowałem na 162 KM, więc cena była już inna, ale jak pisałem winą był zły program wgrany przez poprzednika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem program w warszawie w Kreator Mocy w tamtym roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnie nie miałem tempomatu zmieniałem kiere moduł to przy okazji tempomat dołożyłem i niby wszystko działa a nie chce się włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która robiła mi program mówi że oni nic nie zmieniali w sterowniku i do tempomatu nic nie mają 
To gdzie jeszcze szukać dlaczego nie działa tempomat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie zmieniali jak robili program? w liczniku? :grin:

Edytowane przez Łukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehheh 
tak mi odpisali 
Witamy, jakie auto? Z tempomatem nic nie robimy w żadnym aucie, zostaje tak jak było w serii

Gdzie dalej szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz moduł ??

Moduł z końcówką F   i z końcówką S nie obsługują tempomatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...