Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Grzanie tylnych stołków w B6 - ktoś się bawił ? jaki koszt ?


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czy ktoś z Was robił lub się orientuje jak wygląda podgrzewanie tylnych foteli w B6. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć ? ktoś może pytał kiedyś w ASO ? co trzeba wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na allegro widziałem tylni panel do ustawiania podgrzewania(proponowałem Malikowi jako kolejny mod w B6 :decayed:). Kosztowały około 160PLN, wiec jest to możliwe i może byc fabrycznie doposażane. Musi się ktoś z ETKĄ pojawić w temacie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałem Malikowi jako kolejny mod w B6

Teraz już mam fabrycznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztowały około 160PLN, wiec jest to możliwe i może byc fabrycznie doposażane.

też widziałem , i sie zastanawiam własnie nad tym :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem , i sie zastanawiam własnie nad tym :naughty:

Rodzinka sie powieksza? :naughty:

Poproscie Mariusza (m@riucha) o VIN, on ma grzane tylki z tylu w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproscie Mariusza (m@riucha) o VIN, on ma grzane tylki z tylu w B6.

może nie korzysta i chce się pozbyć :mysli: ciekawe jaki koszt całości w ASO[br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 13:27_________________________________________________Cuberek podpytaj kumpla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprawdzałem temat, trzeba prawdopodobnie wymienić popielniczkę. Wszystkie kabelki powinny pasować, nic nie trzeba ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprawdzałem temat, trzeba prawdopodobnie wymienić popielniczkę.

z tego co pamietam własnie popiołka była inna a pod nią przełaczniki do grzania dupska :decayed:

ps. nie powiększa mi sie rodzina :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popiołka jest ta sama chyba, tylko wciska się przełączniki pod nią, ale żeby kable już były ??

No raczej wątpię, do tego jeszcze kanapa z matami

przełączniki wystepujące na allegro i ebay.de są w cenie oryginału z aso zazwyczaj (ztcp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popiołka jest ta sama chyba,

hmmm byc moze jest taka sama widzialem jakis czas temu i wydawala mi sie inna ale byc moze to tylko złudzenie , jest ktoś z Etką by wkleić co i jak z tymi przełacznikami ?

a do obecnej kanapy nie mozna wsadzić mat grzewczych ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem , i sie zastanawiam własnie nad tym :naughty:

Rodzinka sie powieksza? :naughty:

Poproscie Mariusza (m@riucha) o VIN, on ma grzane tylki z tylu w B6.

Pepla :bicz2:

Poproscie Mariusza (m@riucha) o VIN, on ma grzane tylki z tylu w B6.

może nie korzysta i chce się pozbyć :mysli: ciekawe jaki koszt całości w ASO[br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 13:27_________________________________________________Cuberek podpytaj kumpla

prawdę mówiąc to nie korzystam bo z tyłu teraz mam dwa foteliki ale na pewno się nie pozbędę. Fajna sprawa takie grzane foteliki, kiedyś jak nie miałem drugiego fotelika to przewiozłem koleżankę nie mówiąc jej o włączonym podgrzewaniu. Po kilku minutach mówi do mnie że strasznie ma gorącą d*pę a ja na to że niech chwilę poczeka tylko znajdę najbliższy motelik to poradzimy coś na jej dolegliwość. Mina koleżanki bezcenna :polew:

macie fotkę niebieskiej popiełki:

593f054817705ba5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrętełka akurat znam i to najmniejszy koszt - niech mi ktoś powie jak cała reszta ? konieczna wymiana kanapy ? jakie mogą być koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blenda w kolorze czarnym, bo tylko taki jest:

8E0 863 351 F 5PR

Numer PR dla podgrzewanych tylnych siedzeń to 4A4. Trzeba szukać wszystkiego z tymi numerami. Moje pierwsze poszukiwanie zakończyło się fiaskiem. Ale się nie poddam. [br]Dopisany: 06 Styczeń 2009, 01:22_________________________________________________Ok, znalazłem:

Numerów jest kilka dla każdej części w zależności od modelu i rodzaju materiału:

Podgrzewanie siedziska tył:

8E0 963 555 D, E lub F

Cena 96,51 EUR

Element jest symetryczny - pasi na lewą i prawą stronę.

Podgrzewanie oparcia tył:

8E0 963 557 D, E lub F

Cena 69,25 EUR

Element symetryczny.

Do tego wiązka instalacji podgrzewania:

8E0 971 386

Cena 94,66 EUR

No i oczywiście wcześniej wymieniona blenda:

8E0 863 351 F 5PR

Cena 29,00 EUR

Numery są poprawne pod warunkiem, że masz fotele standardowe ( nie sportowe ). Jeśli są sportowe z tyłu (numer PR Q1E ) to dla elementów grzewczych literka na końcu numeru będzie H.

Według mnie największy problem będzie z położeniem wiązki. Zdejmowanie wykładziny podłogi to będzie konieczność, żeby ładnie pociągnąć. Nie zgadzam się tutaj z kolegą Gamling. Do tego prucie foteli. Hmm... Można by starać się dorwać grzaną kanapę na ebay.de.

Popielniczki nie trzeba zmieniać.

Jeśli mimo kosztów i sporego nakładu pracy się zdecydujesz, to proponuję dorzucić malutką blendę do popiołki ( 8E0 858 433 A ) i będziesz miał drobny element pakietu oświetlenie - podświetlaną tylną popiolkę. Blenda ze sterowaniem do ogrzewania tylnych siedzeń zawsze ma żaróweczki.

Dodam tylko, że nigdy takiej operacji nie widziałem, nie przeprowadzałem i szczeże bym odradzał. Ale to tylko ja. Są rezacze co się odważą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 300 euro (ok 1300pln) trochę zabawy i mam grzane stołki.

Ja pierdziele , nie będę inwestował w grzanie dupska dla pasażerów , no chyba że się złożą :decayed:

najpierw musze matę w fotelu kierowcy wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaciu wielkie dzieki za konkretną i wyczerpującą odpowiedź :notworthy::good:

Trzeniek mi wychodzi ok 450 eu czyli 1800 zł ( czy się mylę :mysli: )

Trzeniu osobiście potrzebne mi to dla teściowej, często ją wożę i chce żeby stołki z tyłu non stop waliły na 6 ( nawet latem ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda szkoda - gdyby nie jedynka z przodu, pewnie bym rezał :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kasy faktycznie wychodzi. Ja kiedyś prawie kupiłem komplet foteli w skórze z podgrzewaniem tyłu ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Gość który sprzedawał twierdził wtedy, że nawet jak zmienia się z nie podgrzewanych to wszystkie kable są ale widać gadał smutki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są kable położone nie wiem, ale widziałem audi oszczędzające na mniej kosztownych częściach. Rzadko się zdarza, żeby kable były gdy nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...