Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Samoistnie to chyba nie, lecz po wymianie termostatu i płynu za chu... nie moge tego powietrza wygonić

Opublikowano

Samoistnie to chyba nie, lecz po wymianie termostatu i płynu za chu... nie moge tego powietrza wygonić

Ustaw na klimatroniku pozycje HI i i pojeździj spokojnie nagrzewając silnik do temp. 90 stopni powinno pomóc. W trakcie jazdy obserwuj temperaturę i profilaktycznie weź ze sobą płyn chłodzący.

Opublikowano

[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 15:35_________________________________________________właśnie zrobiłem 50 km ostro wstawiając temp max 90 a przelewanie w nagrzewnicy dalej słychać. Ręce opadają.

Opublikowano

U mnie to samo bulgotanie przy dodaniu gazu :wallbash: porażka, nie idzie się tego pozbyć.

Opublikowano

[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 15:35_________________________________________________właśnie zrobiłem 50 km ostro wstawiając temp max 90 a przelewanie w nagrzewnicy dalej słychać. Ręce opadają.

Zalałem płynu prawie do pełna może sie samo odpowietrzy??

Opublikowano

[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 15:35_________________________________________________właśnie zrobiłem 50 km ostro wstawiając temp max 90 a przelewanie w nagrzewnicy dalej słychać. Ręce opadają.

Zalałem płynu prawie do pełna może sie samo odpowietrzy??

Nie wiem jak ty odpowietrzałeś ten układ ale osobiście w dwóch a4 odpowietrzałem tylko i wyłącznie przez ustawienie klimatronika w pozycji HI. Na takim ustawieniu jeździłem bez żadnego pałowania do uzyskania temp 90 stopni i odgłosy przelewania ustały.

Opublikowano

To przecież pisałem wcześniej, że przejechałem 50 km na klimatroniku miałem ustawione HI i bulgotki są.

Opublikowano

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

Opublikowano

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Opublikowano

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania.

Opublikowano

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania.

A przypadkiem nie ma tam klapy powietrza która steruje (zasłanie lub odsłania nagrzewnicę) a przez nagrzewnicę jest zawsze otwarty obieg ? :mysli:

Opublikowano

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania.

A przypadkiem nie ma tam klapy powietrza która steruje (zasłanie lub odsłania nagrzewnicę) a przez nagrzewnicę jest zawsze otwarty obieg ? :mysli:

dokładnie, sterowanie odbywa się poprzez klapę a przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz

Opublikowano

No to jak wygonić to powietrze?

zrobiłem właśnie 250 km zbiorniczek zalany powyżej max odgłosy przelewania płynu dalej są.

Opublikowano

No to jak wygonić to powietrze?

zrobiłem właśnie 250 km zbiorniczek zalany powyżej max odgłosy przelewania płynu dalej są.

Przeglądnąłem Etkę i rzeczywiście nie ma tam żadnego zaworka dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd. To z tego co piszesz wynika, że problem nie dotyczy chyba zbiorniczka. Ja jak miałem wlany płyn po wyżej max to ciśnienie jego nadmiar wyrzuciło zaworkiem w dolnej części zbiorniczka. Odkręć korek od zbiorniczka i sprawdź czy pojawi się odgłos ciśnienia wychodzącego z układu chłodzenia.

Opublikowano

No to jak wygonić to powietrze?

zrobiłem właśnie 250 km zbiorniczek zalany powyżej max odgłosy przelewania płynu dalej są.

Przeglądnąłem Etkę i rzeczywiście nie ma tam żadnego zaworka dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd. To z tego co piszesz wynika, że problem nie dotyczy chyba zbiorniczka. Ja jak miałem wlany płyn po wyżej max to ciśnienie jego nadmiar wyrzuciło zaworkiem w dolnej części zbiorniczka. Odkręć korek od zbiorniczka i sprawdź czy pojawi się odgłos ciśnienia wychodzącego z układu chłodzenia.

No a co to się ma do powietrza które nie może się wydostać z nagrzewnicy?

Opublikowano

1- A postępowałeś zgodnie z w/w opisem ?

2- czy dmucha ciepłym, gorącym powietrzem na HI na wolnych obrotach ?

Jak ja miałem zapowietrzony to nie słyszałem żadnego przepływu, bulgotania tylko na wolnych obrotach dmuchał zimnym a powyżej 2tyś obr. już gorącym.

Opublikowano

1- A postępowałeś zgodnie z w/w opisem ?

2- czy dmucha ciepłym, gorącym powietrzem na HI na wolnych obrotach ?

Jak ja miałem zapowietrzony to nie słyszałem żadnego przepływu, bulgotania tylko na wolnych obrotach dmuchał zimnym a powyżej 2tyś obr. już gorącym.

Myślę że u mnie jest tak samo na wolnych obrotach leci chłodniejsze niż podczas jazdy .

Jak dam na HI i wiatrak na max to leci chlodne

Przez dziurkę odpowietrzającą leciał płyn. Może auto musi stać pod jakimś kątem?

Opublikowano

1- A postępowałeś zgodnie z w/w opisem ?

2- czy dmucha ciepłym, gorącym powietrzem na HI na wolnych obrotach ?

Jak ja miałem zapowietrzony to nie słyszałem żadnego przepływu, bulgotania tylko na wolnych obrotach dmuchał zimnym a powyżej 2tyś obr. już gorącym.

Myślę że u mnie jest tak samo na wolnych obrotach leci chłodniejsze niż podczas jazdy .

Jak dam na HI i wiatrak na max to leci chlodne

Przez dziurkę odpowietrzającą leciał płyn. Może auto musi stać pod jakimś kątem?

A może kolega pompę ma uszkodzoną :mysli: Jak urwie się wiatrak to wtedy jest kiepski obieg i objawy podobne.

Opublikowano

jak by w pompie urwal się wiatrak to nie byłoby obiegu wcale. Problem powstał po wymianie termostatu i płynu.

Opublikowano

napisze krotko, mi tak sie dzialo, dokladnie jak jest opisywane odglos bulgotanie i nagrzewnica jest niekoniecznie mocno ale zapowietrzona, z odpowietrzenieniem nie ma filozofi zadnej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.