Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Odgłosy przepływu płynu pod przednią szybą ?


czarny007

Rekomendowane odpowiedzi

Samoistnie to chyba nie, lecz po wymianie termostatu i płynu za chu... nie moge tego powietrza wygonić

Ustaw na klimatroniku pozycje HI i i pojeździj spokojnie nagrzewając silnik do temp. 90 stopni powinno pomóc. W trakcie jazdy obserwuj temperaturę i profilaktycznie weź ze sobą płyn chłodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 15:35_________________________________________________właśnie zrobiłem 50 km ostro wstawiając temp max 90 a przelewanie w nagrzewnicy dalej słychać. Ręce opadają.

Zalałem płynu prawie do pełna może sie samo odpowietrzy??

Nie wiem jak ty odpowietrzałeś ten układ ale osobiście w dwóch a4 odpowietrzałem tylko i wyłącznie przez ustawienie klimatronika w pozycji HI. Na takim ustawieniu jeździłem bez żadnego pałowania do uzyskania temp 90 stopni i odgłosy przelewania ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania.

A przypadkiem nie ma tam klapy powietrza która steruje (zasłanie lub odsłania nagrzewnicę) a przez nagrzewnicę jest zawsze otwarty obieg ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma ustawiony na HI klimatronik do zapowietrzonego układu chłodzenia? :naughty:

:mysli: i tak przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz, bez względu na ustawienie temperatury także ustawienie na HI nie ma raczej wpływu.

Przecież tam jest zawór który przymyka się lub otwiera w zależności od ustawionej temp. Przy ustawieniu HI jest on w pełni otwarty co jest niezbędne podczas odpowietrzania.

A przypadkiem nie ma tam klapy powietrza która steruje (zasłanie lub odsłania nagrzewnicę) a przez nagrzewnicę jest zawsze otwarty obieg ? :mysli:

dokładnie, sterowanie odbywa się poprzez klapę a przez nagrzewnicę cały czas przepływa ciecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wygonić to powietrze?

zrobiłem właśnie 250 km zbiorniczek zalany powyżej max odgłosy przelewania płynu dalej są.

Przeglądnąłem Etkę i rzeczywiście nie ma tam żadnego zaworka dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd. To z tego co piszesz wynika, że problem nie dotyczy chyba zbiorniczka. Ja jak miałem wlany płyn po wyżej max to ciśnienie jego nadmiar wyrzuciło zaworkiem w dolnej części zbiorniczka. Odkręć korek od zbiorniczka i sprawdź czy pojawi się odgłos ciśnienia wychodzącego z układu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wygonić to powietrze?

zrobiłem właśnie 250 km zbiorniczek zalany powyżej max odgłosy przelewania płynu dalej są.

Przeglądnąłem Etkę i rzeczywiście nie ma tam żadnego zaworka dlatego przepraszam za wprowadzenie w błąd. To z tego co piszesz wynika, że problem nie dotyczy chyba zbiorniczka. Ja jak miałem wlany płyn po wyżej max to ciśnienie jego nadmiar wyrzuciło zaworkiem w dolnej części zbiorniczka. Odkręć korek od zbiorniczka i sprawdź czy pojawi się odgłos ciśnienia wychodzącego z układu chłodzenia.

No a co to się ma do powietrza które nie może się wydostać z nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- A postępowałeś zgodnie z w/w opisem ?

2- czy dmucha ciepłym, gorącym powietrzem na HI na wolnych obrotach ?

Jak ja miałem zapowietrzony to nie słyszałem żadnego przepływu, bulgotania tylko na wolnych obrotach dmuchał zimnym a powyżej 2tyś obr. już gorącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- A postępowałeś zgodnie z w/w opisem ?

2- czy dmucha ciepłym, gorącym powietrzem na HI na wolnych obrotach ?

Jak ja miałem zapowietrzony to nie słyszałem żadnego przepływu, bulgotania tylko na wolnych obrotach dmuchał zimnym a powyżej 2tyś obr. już gorącym.

Myślę że u mnie jest tak samo na wolnych obrotach leci chłodniejsze niż podczas jazdy .

Jak dam na HI i wiatrak na max to leci chlodne

Przez dziurkę odpowietrzającą leciał płyn. Może auto musi stać pod jakimś kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- A postępowałeś zgodnie z w/w opisem ?

2- czy dmucha ciepłym, gorącym powietrzem na HI na wolnych obrotach ?

Jak ja miałem zapowietrzony to nie słyszałem żadnego przepływu, bulgotania tylko na wolnych obrotach dmuchał zimnym a powyżej 2tyś obr. już gorącym.

Myślę że u mnie jest tak samo na wolnych obrotach leci chłodniejsze niż podczas jazdy .

Jak dam na HI i wiatrak na max to leci chlodne

Przez dziurkę odpowietrzającą leciał płyn. Może auto musi stać pod jakimś kątem?

A może kolega pompę ma uszkodzoną :mysli: Jak urwie się wiatrak to wtedy jest kiepski obieg i objawy podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze krotko, mi tak sie dzialo, dokladnie jak jest opisywane odglos bulgotanie i nagrzewnica jest niekoniecznie mocno ale zapowietrzona, z odpowietrzenieniem nie ma filozofi zadnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...