Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak wydobyć dźwięk z V6 ?


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

zjechales kompletnie z tematu i piszesz zupelnie o czym innym, kto tu w ogole pisal cokolwiek o tlumikach z allegro ?

poczytaj o zjawiskach dynamicznych i falowywch w ukladzie wydechowym

jak wazna jest dlugosc i srednica calego wydechu od kolektorow do tlumikow koncowych na moc i moment auta

dlatego wlasnie jestem bardzo sceptyczny do tlumikow pasujacych do kazdego silnika B5, od mocy 90km w 1.9tdi az do 193km w 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: a i dalej nic nie wiem. Czy wkladka K&N (nie stozek) do ori puszki cos wogole da?? Zaznaczam że nie chce stracic ani konika mocy, a jedynie uzyskać przyjemny dla ucha odgłos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wyjęciu końcowego tłumika rozcięcia go i wywalenia bebechów,ewentualnie wspawanie rury na przelot?Ma ktoś podobne rozwiązanie.

Mam u siebie wkładkę K&N i dzwięku to ci ona nie da innego niż jest.Jedynie w moim przypadku dało mi 50km na zbironiku więcej,Czyli na PLUS.

Edytowane przez bober6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie hałas nie do wytrzymania. Pamiętaj poza tym, że to jest silnik wolnossący i każda bezmyślna ingerencja w wydech może rozjechać charakterystykę rozwijania mocy i momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjąłem bebechy z końcowego tłumika, pojawił się miły basowy dźwięk. Nie jest głośno w środku a na zewnątrz przy  3,4tys fajny ryk. 

Polecam tanie rozwiązanie, 1,5h i po robocie . Tylko trzeba pamiętać żeby spawane części były od góry, a nie od dołu bo diagnosta  się doczepi.

Nie zauważyłem problemów które opisał kolega wyżej. 

Edytowane przez bober6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjąłem bebechy z końcowego tłumika, pojawił się miły basowy dźwięk. Nie jest głośno w środku a na zewnątrz przy  3,4tys fajny ryk. 
Polecam tanie rozwiązanie, 1,5h i po robocie . Tylko trzeba pamiętać żeby spawane części były od góry, a nie od dołu bo diagnosta  się doczepi.
Nie zauważyłem problemów które opisał kolega wyżej. 
Mozesz wrzucić filmik jak brzmi

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...