Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1,9 TDI AVB - Błąd przepływomierza 17552, logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Proszę o pomoc z przepływomierzem. Czy jednoznacznie jest do wymiany, czy to może coś innego choruje?

Komputer pokazuje błąd 17552 -  mass air flow sensor (g70) open or short to ground.

Przewody sprawdzone od kostki do momentu, aż wchodzą w większą wiązkę idącą do ECU (nie chciałem rozbebeszać za bardzo tych wiązek,)

Pomiary na wpiętej kostce:

pin 1 - zaślepiony

pin 2 - brak zwarcia z masą. Napięcie: 0 V przy wyłączonym silniku i 14V przy włączonym - czy to nie za dużo?

pin 3 - jest połączenie z masą

pin 4 - 5 V

pin 5 - nie pamiętam

Zrobiłem też logi dynamiczne grup 03, 08 i 11:

LOG DYNAMICZNY - 03

LOG DYNAMICZNY - 08

LOG DYNAMICZNY - 11
 

Opublikowano

Przepływka nie mierzy i tnie dawkę.

Co pokazuje na biegu jałowym?

Opublikowano
  • Autor

Logi statyczne:

GRUPA 03

GRUPA 11

Opublikowano

A na odpiętej wtyczce od MAF grupa 003?

Opublikowano
  • Autor
18 godzin temu, Galetto napisał:

A na odpiętej wtyczce od MAF grupa 003?

Proszę:

003 - STATYCZNY PRZY ODPIĘTEJ KOSTCE MAF

Nie miałem jak zrobić dynamicznego. Jak potrzeba to zrobię jutro :) 

Opublikowano

Brak zmian więc może być i problem w wiązce.

Opublikowano
  • Autor

A jakie są "normalne" wskazania w trybie awaryjnym? Czy ktoś, kto ma sprawną przepływkę mógłby to sprawdzić?

Jeśli te moje logi byłyby normalne dla trybu awaryjnego i po podpięciu wtyczki do przepływki nic się nie zmienia, to właśnie wskazywaloby na uszkodzoną przepływkę. Czy nie?

 

A może jeszcze inaczej... czy jest sposób na wyeliminowanie błędu we wiązce? Np. pomiar miernikiem wtyczki po wypięciu? Jakie powinny być w niej wskazania?

 

Kombinuję na logikę, jeśli źle to poprawcie mnie :)

Opublikowano

Weź wtyczkę w rękę i zwykły multimetr. Pomierz wartości napięcia na wtyczce (MAF odłączony)

Pin 2 i Masa - 11-14 V

Pin 2 i Pin 3 - 11-14 V

Pin 4 i Masa - 5V 

Pin 4 i Pin 3 - 5V

Podłącz wtyczkę i sprawdź co sam MAF pokazuje pomiędzy pinami 2 i 5:

Przekręcony zapłon - 1V

Praca na biegu jałowym - 1,5-2,1 V

Praca przy 3000 obr - 3,2 V 

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano
  • Autor

Kamil, dzięki za konkretną instrukcję - no to jedziemy po kolei:

Wtyczka odłączona, zapłon włączony:

Pin 2 i Masa - 12,17 V

Pin 2 i Pin 3 - 12,14 V

Pin 4 i Masa - 5,02

Podłącz wtyczkę i sprawdź co sam MAF pokazuje pomiędzy pinami 2 i 5:

Przekręcony zapłon - 11,91 V

Praca na biegu jałowym - 14,19 V

Praca przy 3000 obr - 14,21 V

Trochę się to różni od tego, co napisałeś. Zarówno na odpiętej i podpiętej wtyczce. 

Edytowane przez breg

Opublikowano

Sorry, pomyliłem się z tą drugą częścią... tam powinno być pomiędzy pinami 2 i 5.

Przeedytuj swój post jak dokonasz pomiaru ;)

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano
  • Autor

Poprawiłem w poście wyżej

Edytowane przez breg

Opublikowano

Pin 3 do masy powinno być 0V

Pin 5 a pin przy sterowniku ECU - mniej niż 1 ohm

Jak to się zgadza no to wychodzi, ze MAF uwalony :(

Opublikowano
  • Autor

Pin 3 do masy w jakich warunkach? Wtyczka podpięta? Zapłon? Praca silnika?

Pin 5 przy ECU - jak go tam sprawdzić? Trzeba rozebrać okolice akumulatora?

Opublikowano

Z trafiona wiązka spotkałem się tylko raz i było to auto po dzwonie i wiązka była mocno zagieta. 

Nie kombinuj tylko wymień przepływkę.

Opublikowano

A  jak juz tak podejrzewasz instalacje moze warto ja przemiezyc czy sa przejscia do ECU?

Opublikowano

wymien przepływkę, przewody od przepływki nie są  narażone na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne i trafiona instalacja sama z siebie z dnia na dzień to szansa 1/100000, stracisz dzień czasu na kombinacje a i tak wymienisz przepływkę.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

.. trochę to trwało, ale temat rozwiązany. Okazało się, że walnięta była przepływka, ale oprócz tego zwarcie występowało w samej kostce, którą się wpina w przepływkę. Czyli dwie awarie w jednym, dlatego tak ciężko było do tego dojść. Temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.