Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja/Naprawa wtryskiwaczy??


kujapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje pytanie zrodziło się ze względu na najróżniejsze wersje które już słyszałem.

Po pierwsze to ja już nie wiem czy w 3.0 TDi ASB siedzą wtryski, wtryskiwacze czy pompo wtryskiwacze... Otwarcie powiem że nie znam się na tym i nie wiem jaka to różnica... (PRZEPRASZAM) :D

Po drugie i właściwie główne pytanie to słyszałem (dzwoniłem po serwisach, po mechanikach itd itp) odnośnie pytania regeneracji/naprawy tego śc*&rwa ;) Wszyscy do których dzwoniłem udzielali odpowiedzi że tylko i wyłącznie NOWE, że nie naprawia się, że nie regeneruje się, że płukanie/mysie itd na niewiele się zda... Aż tu w końcu trafiam na kilka stron WWW, w których oferowane są naprawy/regeneracje owych wtryskiwaczy/wtrysków za kwotę 130/150zł...

Chciałbym was zapytać jaka jest prawda i jakie są realia takich zabiegów...

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku jest system Common Rail, czyli masz osobno pompę wtryskową zasilającą listwę paliwową (w tym przypadku dwie połączone ze sobą, bo dwa rzędy cylindrów) i wtryskiwacze.

Póki co jeżeli padną te wtryskiwacze to niestety jedyną opcją jest wymiana na nowe, ponieważ Bosch nie uwolnił technologii regeneracji. Jeżeli ktoś twierdzi, że za kwotę 130/150 PLN robi regenerację to jest to wierutna bzdura. Za tą cenę można mieć co najwyżej sprawdzenie wtrysków i umycie w myjce ultradźwiękowej, co szczególnie sytuacji nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić nowe, niż później spotkać się z dziurą w tłoku. Koszty i złość będzie większa.

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bez sensu ale jak kto woli... bogaci żyją inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazu bogaci, tylko spokój, bo przy nowych jest gwarancja i pewność że nie kombinowane, a do używek nigdy nie ma pewności od kogo kupujesz. Ja nie miałem pewnego źródła i kupiłem nowe:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz na allegro używane sprawne (nie regenerowane), sprawdzasz w Boschu. Nowsze wtryski nie mają problemu z iglicą więc kupno używanych w dobrym stanie wcale nie jest tak dużym wyzwaniem.  Ok jest trochę zabawy ale wydać 2xxx a 6xxx tyś.. sory... dla mnie to mega duża różnica, pomijam fakt że nowsze wtryski są lepsze pod każdym względem. Szkoda że pompy nie da się tak łatwo przełożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że używanych szukałem i nici i telefonów sporo wykonałem. Akurat kompletów owego czasu było brak, a sztukować nie miałem zamiaru. Tak wyszło :rolleyes: Jeżdżę już dwa lata i nie żałuję, Po kieszeni poleciało, ale jak to w życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cenami 1500-2000 za komplet faktycznie ciężko bo jak są to albo szrot albo szybko schodzą, znam kilka osób które kupowały i nie miały żadnych problemów, żeby było śmieszniej tylko jeden wtrysk okazał się słaby ale jeszcze w normie... może po złych numerach szukałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, numery jak najbardziej były OK :wink:  Teraz tylko lać i cieszyć się jazdą i piękną kulturą pracy silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...