Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 AVF] Mauritius Blue Metallic LZ5C


Araskam

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koneserzy dobrej jazdy.

Chciałbym przedstawić Wam swojego Avanta, który zamarzył się mnie i żonie wiosną 2016 roku.
Autko wyprodukowano na rynek Holenderski skąd je nabyłem a jego ważniejsze wyposażenie to:

1BA = Pakiet zawieszenia - Komfortowe 

1MR = skórzane koło kierownicy

4KC = Szkło atermiczne - dookoła, zielony

4R5 = Elektryczne podnośniki szyb przód / okna elektryczne z przodu, z tyłu korby

5TD = Aluminiowe wkładki ozdobne wyposażenia

6R2 = Osłona dźwigni zmiany biegów - skóra

6XD =  zewnętrzne lusterka: sterowane elektrycznie, podgrzewane

7A0 = Bez odtwarzacza cd/instalacji do odtwarzacza płyt cd --> Zainstalowane radio Becker Indianapolis Pro (audio mp3, zestaw bluetooth telefon, nawigacja) + zmieniarka na 6CD Becker w lewym schowku bagażnika

9Q2 = Komputer samochodowy FIS - pełny

Q1A = Siedzenia normalne

T9J = Silnik 4-cylindrowy wysokoprężny turbo 1,9/96kw  TDI PD

U2A = Zestaw wskaźników z obrotomierzem, zegarem radiowym / wskaźniki z prędkościomierzem w km/h, zegar sterowany falami radiowymi, obrotomierz,licznik chwilowy przejechanych kilometrów

TEMPOMAT :)

 

Autko nie posiada wewnętrznego oświetlenia nóg, jedynie podświetlenie nawiewów, przedniej popielniczki i zapalniczki.

A tak autko prezentowało się zaraz po zakupie - kwiecień 2016 :-)

 

 

a4 po zakupie.jpg

Postaram się zrobić więcej zdjęć jak zrobi się trochę cieplej i ładniej. Ostatnie zdjęcie tuż przed zimą w innym "obuwiu" 15".  Kolor jaki ma ta Audi jest według mnie bardzo ładny... aczkolwiek mam świadomość, że to sprawa indywidualna a o gustach się nie rozmawia :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

zimowe obuwie.jpg

 

Oczywiście chciałbym parę rzeczy zrobić, m.in.:

1. Zmienić lusterko wsteczne i boczne na fotochrom. Sprawdziłem - moduł komfortu obsługuje.
2. Podświetlenie drzwi - białe lampki. Nie wiem czy mam instalację?
3. Dołożyć subwoofer w bagażniku z oryginalną wiązką audio.
4. Gdybym znalazł niebieskie fotele to bardzo chętnie dołożę w wersji S-line (kubełki). 
5. Instalacja elektrycznych szyb w drzwiach tylnych.
6.  Zastanawiałem się nad zmianą radia 1 DIN na 2 DIN. Instrukcję już przerobiłem więc wiem co i jak. Chciałbym aby radio 2 DIN również obsługiwało telefon przez bluetooth. Czy może ktoś mi potwierdzić które oryginalne radio ma taką funkcjonalność. 

Jakby ktoś miał ww. elementy to proszę o kontakt.
Sukcesywnie będę dodawał zmiany. Dajcie znać czy jesteście również zainteresowani, żebym pisał o wszelkich naprawach jakie z racji eksploatacji musiałem poczynić?

Pozdrawiam

Edytowane przez Araskam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, azure napisał:

LZ5C :banan:

Obejrzałem Twoją audi, przyciemnione szyby pięknie współgrają z tym kolorem. U siebie również to muszę wykonać. U mnie paruje tylko klosz światła cofania z lewej strony i nie wiem jak się tego pozbyć bo trochę mnie drażni... Gdyby udało się tobie wymienić przednie fotele (a zakładam że masz je koloru niebieskiego) to daj znać, spróbujemy się dogadać.

Życzę wielu km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele mam ciemne jakies. Niebieskich to chyba nie bylo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, azure napisał:

Fotele mam ciemne jakies. Niebieskich to chyba nie bylo :-)

Fakt, ja mam ciemny granat - powiedzmy :-) Możesz podesłać na mejla foto lub wrzucić na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rabbi napisał:

Piękny kolorek :)

Dziękuję. Rzeczywiście potrafi zrobić wrażenie. To audi w tym kolorze wygląda jakoś inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Minęły dwa lata jak śmigam tym autkiem. Z założeń początkowych

Oczywiście chciałbym parę rzeczy zrobić, m.in.:

1. Zmienić lusterko wsteczne i boczne na fotochrom. Sprawdziłem - moduł komfortu obsługuje.
2. Podświetlenie drzwi - białe lampki. Nie wiem czy mam instalację?
3. Dołożyć subwoofer w bagażniku z oryginalną wiązką audio.
4. Gdybym znalazł niebieskie fotele to bardzo chętnie dołożę w wersji S-line (kubełki). 
5. Instalacja elektrycznych szyb w drzwiach tylnych.
6.  Zastanawiałem się nad zmianą radia 1 DIN na 2 DIN. Instrukcję już przerobiłem więc wiem co i jak. Chciałbym aby radio 2 DIN również obsługiwało telefon przez bluetooth. Czy może ktoś mi potwierdzić które oryginalne radio ma taką funkcjonalność. 

Zrobione:

2 - podświetlenie lampkami białymi drzwi.
3 - dodałem subwoofer
5 - udało mi się nabyć boczki tylne w kolorze niebieskim od b7 (niewielka różnica odcienia - nie rzuca się w oczy) z obsługą elektryki, tj. podświetlenie lampek czerwonych i białych oraz klamek. Kupiłem oryginalny z ASO (90zł) panel na 4 elektryczne szyby - przyciski kupiłem osobno z b7.

Do zrobienia:

1 Jeśli uda mi się dostać w dobrej cenie.
4 Szukam wersji sport w kolorze granatowym ale chyba nie produkowali takich w materiale.
6 2 DIN jest póki co stanowczo za drogie (RSN-E). Obecnie mam radio Becker Indiana Polis Pro z obsługą mp3, zmieniarką CD, obsługą telefonu i GPS (z tego nie korzystam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawiązując do modów mojego auta.

Ad.4 - wstawiłem fotele w wersji Sline od audi a4 b7 w wersji czarnej. Mają elektryczne lędźwie, stawienie siedziska, wysokości fotela, pochyłu fotela zostało manualne. Po przejechaniu długiej trasy ponad 2 tyś km stwierdzam, że był to bardzo dobry pomysł. Są dużo wygodniejsze, poza tym nieoceniona jest zmiana podparcia nóg na siedzisku.
Ostatnio udało mi się nabyć kierownicę z nowym obszyciem skórzanym w kolorze Martim. Tutaj kolejny plus, auto prowadzi się peweniej (ręce się nie ślizgają).

1_t.jpg 2_t.jpg 3_t.jpg 4_t.jpg 5_t.jpg 
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

W między czasie postaram się zrobić foto story całego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...