Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż kamery cofania After Market MMI 3G Basic do Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam tylko OBD II ELM 327 BT, czy taki interfejs się nada czy musze dokupić coś innego? Jakieś darmowe programy ogarną ten auto-scan, z tym interfejsem? Za jakiś tydzień będę miał wpięte Android Auto. Może tam jakoś się da?

Edytowane przez F

Opublikowano

Zabawki nie nadajâ się do diagnozowania i tym bardziej nic darmowego.

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@Muskel1 moduł padnięty, kamera działa  podłączyłem ja na krótko do modułu AndroidAuto z Ali, jako kamerę aftermarket. Wszystko śmiga. Może będziesz wiedział, dokąd idzie kabel który do modułu kamery podłączony jest zieloną wtyczką, chciał bym go wykorzystać do połączenia kamery z moim modułem AndroidAuto, który mam za panelem sterującym klimatronica.

Screenshot_20240622-160004_Chrome.jpg

Edytowane przez F

Opublikowano

@F Kabel z zieloną wtyczką idzie do niebieskiej wtyczki 12 pinowej w mmi czarny kabel do pinu 5, a biały do pinu 11.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 18.05.2023 o 20:47, vcu napisał(a):

Hej, muszę zrobić trochę odkop tematu, ponieważ mam problem z montażem swojej kamerki cofania.

 

Kamerka kupiona z Aliexpress: LINK

Podłączona według schematu:

1132623024_Zrzutekranu2023-05-18201013.png.d50532abfd9438e641af9070d903f258.png

Piny 11 i 5 w niebieskiej kostce od modułu MMI.

Zasilanie na początek wzięte z przycisku parktronika (szaro-biały przewód, (mam czujniki przód-tył)).

Bez żadnego kodowania zmienił się sposób wyświetlania na taki jak powinien być:

photo_5994627915821729140_y.jpg.c8cf27d826a097278d756e75096c3a29.jpg

 

Niestety czarny obraz, więc wziąłem się za kodowanie:

photo_5994627915821729137_y.jpg.ba2c01851fe26f23ab74699318b36067.jpg

 

oraz w module 5F (próbowałem również bez tego):

photo_5994627915821729134_y.jpg.f9295c2154f52231e9e35cfbe26f662c.jpg

 

Kodowanie nie pomogło. Obraz dalej jest czarny. Jak kręcę kierownicą, linie się poruszają. Natomiast wizualizacja graficzna czujników przestała działać. Czujniki tylko pikają jak dojeżdżam do przeszkody. 

Mam również zamontowany moduł do android auto LINK który ma możliwość podłączenia kamery, i na nim ta kamera działa. Czyli zepsutą kamerkę można wykluczyć. 

Poniższe zdjęcie z podłączonej kamery do tego modułu:

photo_5994627915821729142_y.thumb.jpg.e66ab6c33878836a3a5c879d0ae8c8df.jpg

 

Jednak wolałbym aby kamera była podpięta pod MMI z czujnikami cofania..

 

Poniżej jeszcze zdjęcie z podłączenia: 

photo_5994627915821729139_y.thumb.jpg.2a10be785cd496555362998c682b28e7.jpg

 

Ktoś może mi powiedzieć dlaczego wizualizacja pdc przestała działać, a obraz jest czarny? 

 

Numery modułów jakie mam w aucie:

MMI 3G BASIC: 8T1 035 652G

PDC:  8K0 919 475 AA

BCM: 8K0 907 063 P

 

Błędów w pdc nie ma żadnych, natomiast w MMI pojawił się taki błąd po zakodowaniu:

photo_5994627915821729135_y.jpg.4fe946be6e9eb71a24dd4ab94dfb0f06.jpg

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam 

 

Proszę o jednoznaczną odpowiedź czy do wersji bez czujników pdc tył i przód jest możliwość dołożenia kamerki cofania np. takiej dedykowanej z allegro czy ali... mam radio 3G Stacja multimedia dvd dysk hdd, wersja przedlift. Z góry dziękuję za informację 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Ma ktoś możliwość podesłania tego pdf?

Opublikowano

Na pierwszej stronie jest link:facepalm:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 11.02.2025 o 22:05, Siepek83 napisał(a):

Witam 

 

Proszę o jednoznaczną odpowiedź czy do wersji bez czujników pdc tył i przód jest możliwość dołożenia kamerki cofania np. takiej dedykowanej z allegro czy ali... mam radio 3G Stacja multimedia dvd dysk hdd, wersja przedlift. Z góry dziękuję za informację 

I co ogarnąłeś kamerkę? Też w moim allroadzie nie mam czujników i się zastanawiam czy zadziała 

Opublikowano

Mógłbym prosić o link do kamerki która obsługuje ten format Pal? 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, pomoże ktoś w wyborze kamery zależy mi na dobrej jakości obrazu i aktywnych liniach pomocniczych, zastanawiam się nad kamerką z ali.. i nad oryginałem o to co znalazłem.

 AliExpress: 
465,59zł | Interfejs kamery cofania dla Audi A4 A5 Q5 S4 S5 Dekoder adaptera widoku z przodu i z tyłu
https://a.aliexpress.com/_EJEAp4i

Allegro:

https://allegro.pl/oferta/s4-b8-lift-a4-kamera-cofania-modul-wiazka-tyl-a5-s5-q5-15174855891

I na koniec pacjent całej operacji: 

A4 B8 avant lift 2013r MMI poniżej:20231027_143141.thumb.jpg.15f22a3eb73c04b8ed855010dacc8ab8.jpg

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju rady i opinie a także plusy i minusy obu kamerek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.